amenhotep
08.02.12,10:50
Chcel by som sa opytat, ci spravne rozumiem podmienkam naroku na davku v nezamestnanosti. Citujem:


Osobitná podmienka nároku na dávku v nezamestnanosti pre osoby zaradené do evidencie po skončení pracovného pomeru na dobu určitú. Poistencovi, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie


bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní, a
nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.



Teda znamena to, ze ak napr. clovek pracuje na dobu urcitu dajme tomu 2 roky, ale predtym este pracoval niekde inde napr. na dobu neurcitu, alebo dajme tomu aj na dobu urcitu, proste na inej pozicii, a kedze to bolo vramci tych 4 rokov pred zaradenim do evidencie, tak podla toho druheho bodu nema narok na davku v nezamestnanosti. Ale ak pracoval na dobu urcitu 2 roky, kde bol poisteny v nezam. a predtym 2 roky nerobil teda nemal ani poistenie v nezamestnanosti z inej prace predtym a bol alebo nebol dobrovolne poisteny, tak uz ma narok na davku v nezamestnanosti?

Priklad od 1.1.2008 do 1.1.2010 pracuje dotycny na dobu neurcitu (kde ma poistenie v nezamestnanosti) a ku 1.1.2010 ukonci PP vypovedou. Potom nastupi napr. od 1.3.2010 na PP na dobu urcitu, ktory trva dajme tomu do 1.5.2012 (tiez ma poistenie v nezamestnanosti). Tak tento clovek nema narok na davku v nezamestnanosti? Alebo tomu zle rozumiem? Ak je to tak ako pisem, ze nema narok, tak aky je vyznam takychto podmienok?

Za odpovede vopred dakujem