najag
08.02.12,18:02
Zdravim Vas a aj ked to nie je tema pre pocitace, ale ma to spolocne s internetom. Prosim majitelov a znalcov telefonov Samsung a znalcov mobilov obecne, keby sa mi vyjadrili k nasledujucemu problemu. Znama vlastni telefon Samsung-c3750-metallic-grey, prostrednictvom ktoreho, sa pripaja na internete na svoju mailovu schranku na Sezname. Tuto adresu a tento sposob pripojenia, pouziva iba a vyhradne prostrednictvom telefonu, nikdy sa na tuto schranku nepripaja cez domaci pocitac. Jej manzel si sem tam pozicia jej telefon, ak vraj zabudne pocitac v praci, aby si pozrel nejake veci na internete. Minule jej polozil na stol kompletnu korespondenciu vytlacenu v tlaciarni, aj ked dotycna osoba vsetky maily v schranke na Sezname, po ukonceni komunikacie vymaze, vratane historie. Je teda otazka, ci aj u mobilneho telefonu bez operacneho systemu, sa da cez pamat telefona, dostat na mailovu schranku a ako je mozne, ze ak sa urobi vymazanie mailov na Sezname, ze ziskal kompletnu jej korespondenciu z jej schranky ? Som velmi zvedavy na nazory odbornikov, ktorym je tato problematika velmi znama. Su nejake aplikacie, ktore by to u mobilu umoznili ??? Dakujem Vam za odpovede.
dalid
10.02.12,05:38
Da sa to velmi jednoducho.. Staci ak si tvoja znama pri nastavovani e-mailu zadala aby si telefon pamatal heslo do mailu. Teda to znamena, ze pri kazdej kontrole e-mailu si nezadava heslo do mailovej schranky. Teda hocikto kto sa k jej telefonu dostane, vie ci pozriet jej emaily... :)
Vymazanie mailov v mailovej schranke zavisi od konfiguracie cervera - cez POP3/INAMP (v tomto nie som celkom doma, kto sa viac vyzna v PC to rad lepsie vysvetli).

Z toho vyplyva:
1. nepovoliť zapametanie (automatické ukladanie ) hesiel,
2. nepoziciavat nikomu (!) telefon, kt. pouzivam na internet banking, maily atd.
3. ak sa da, nastavit si odomykanie obrazovky (cez heslo, pin, obrazec...)

Este raz si prechadzam prvy prispevok, tak ma napadlo ci tvoja znama zvykne vysypat aj kos v mailovej schranke??? To ze zmazes mail, spravidla znamena, ze sa iba presunie do kosa...