Karmenka
09.02.12,10:52
Chcela by som sa Vás opýtať, aké máte skúsenosti so vstavanou chladničkou s mrazničkou, či nie sú nap. nejaké problémy s vodou ak je rozmrazená mraznička. Budem rekonštruovať kuchyňu a doposiaľ som mala voľne stojacu chladničku a tak sa rozhodujem, ktorú zvoliť. Ďakujem.
D0min0
09.02.12,19:02
V podstate su tie vstavane podobne ako tie klasicke, akurat prisposobene pre zabudovanie do kuch. linky. Ide o vec vkusu, niekomu sa paci, ak ma v kuchyni rovnake dvierka aj na chladnicke a umyvacke. Co sa tyka systemu rozmrazovania to uz je na konkretnom vyrobcovi, nie vsetci to riesia rovnako, no zatial som sa nestretol s problemom.

Osobne sa mi na tych vstavanych nepaci sposob uchytenia dvierok chladnicky ku dvierkam kuch. linky (plastove vodiace komponenty)-stretol som sa len s takymto sposobom uchytenia. Podla mojho nazoru pri nadmernom pouzivani by s tym mohol byt problem.

Pri zabudovavani netreba zabudnut na odvetravaciu mriezku v spodnom sokli pod chladnickou. Pri nedodrzani zasad umiestnenia do korpusu skrine moze dojst k znefunkcneniu chladnicky.
avalik
09.02.12,19:12
ja mam vstavanu chladnicku s mraznickou uz 3,5 roka - az teraz som ju prvykrat odmrazovala (namraza bola len na vrchnej mriezke :) )
odmrazovanie v pohode ... ma to taky posuvny kanalik ... podlozila som hrniec a pekne to tam kvapkalo. chladnicku vytieram raz za 1-2 mesiace bez vypinania.

pozor si ale treba dat na hmotnost dveri co sa montuju na chladnickove - nie vzdy to panty na chladnicke udrzia (znama uz 2x menila panty koli tomu)
KEJKA
09.02.12,20:36
ja mám tiež zabudované spotrebiče, ale zvolila som osobitne chladničku a osobitne mrazničku. Sú nad sebou - podľa vzoru IKEA, dvoje dvierka. Výhoda je, že mrazničku vypnem, ak je prázdna, drobnosti v týchto mrazoch vydržia pár dní vonku, ale chladnička je zapnutá naďalej. Dole sú vetracie mriežky. Chladničku ani nevypínam, len povytieram, prípadne vložím misku s mliekom -absorbuje pach.