babicka1
09.02.12,11:27
dobrý den nahnevalo ma to tak som si to išla vyriešit kúpila som gel na vlasy 500g.to mi dala pokladníčka pri pulte ,videla som ,že z neho celá štvrtina chýba ,ale dobre asi sadol,prišla som domov dala som ho synovi ten pozerá čo mi to dávaš ,to som kúpila ved z toho chýba ,tak so to odvážila mal iba 380g, tak som to išla vymenit dali mi plný,ale to také asi už muselo byt ,lebo mi si na vlasy toto nedávame to bola odpoved predavačiek,kúpila som ešte 20 dkg šunkovho salámu narátali mi 0,20krát4,98=1 euro ,ale ved to nie je euro ,ale je lebo oni na tom doplácajú oni s tým nemôžu nič robit ,lebo to je tak v pokladni ,no ok ale prečo musím pokaždé príst o 4 centy ,ved to bolo niekedy korunu dvdsat nie a to zakaždým ked kupujem čo má s takýmito drobnostami človek robit, ked to takto na viacerých položkách je nie je to v meste to sa takto môže robit iba na dedine tu nemajú také kontroly a ja ked sa ohlásim ešte budú namna zazerat ,ale ja si chránim iba svoje
arizona
09.02.12,11:38
mimotemy taku dlhu vetu som uz dlho necitala :D:---
marleau
09.02.12,11:43
mimotemy taku dlhu vetu som uz dlho necitala :D:---
Keby som bol vedel,že je taká dlhá,viac sa pred jej čítaním nadýchnem,skoro som sa udusil.
marleau
09.02.12,11:45
Už dávnejšie som si všimol,že obchodníci automaticky čakajú na centy alebo si ich rovno nechajú.Mne to nevadí,ja im ich aj tak dám,neraz aj desaťcentovku,ale na dovere im to nepridá.
marjankaj
09.02.12,11:47
dobrý den nahnevalo ma to tak som si to išla vyriešit kúpila som gel na vlasy 500g.to mi dala pokladníčka pri pulte ,videla som ,že z neho celá štvrtina chýba ,ale dobre asi sadol,prišla som domov dala som ho synovi ten pozerá čo mi to dávaš ,to som kúpila ved z toho chýba ,tak so to odvážila mal iba 380g, tak som to išla vymenit dali mi plný,ale to také asi už muselo byt ,lebo mi si na vlasy toto nedávame to bola odpoved predavačiek,kúpila som ešte 20 dkg šunkovho salámu narátali mi 0,20krát4,98=1 euro ,ale ved to nie je euro ,ale je lebo oni na tom doplácajú oni s tým nemôžu nič robit ,lebo to je tak v pokladni ,no ok ale prečo musím pokaždé príst o 4 centy ,ved to bolo niekedy korunu dvdsat nie a to zakaždým ked kupujem čo má s takýmito drobnostami človek robit, ked to takto na viacerých položkách je nie je to v meste to sa takto môže robit iba na dedine tu nemajú také kontroly a ja ked sa ohlásim ešte budú namna zazerat ,ale ja si chránim iba svoje
Vymeň si kalkulačku
0,2*4,98=0,996 €. Tebe to zaokrúhľuje na 0,96 €:eek:
sisima
09.02.12,11:55
odhliadnuc od zlého zaokrúhlania, toto sa bezne deje a vsade... najviac vo velkych marketoch, bau a horn bezne kontrolujem cenu na regáli, aj cenu pri pokladni, a pri kazdom nakupe to musim riesit...
tiez poznam jednu drogisku + farby laky, kde stary tovar po zaruke bezne predavaju dalej... uz som tam tak kupila zopar pripravkov, farieb dokonca aj semena rok či dva po zaruke... a toto by sa nemalo, či? ked sa clovek ohradi tak mu chcu dat zlavu pár centov... podla mna by to mali vyradit s predaja, nie?
tiez nákup zeleniny a ovocia je v tomto podobný, 5-6 kg melón vo vnútri nedozretý, no nie kazdemu sa chce sadnút do auta ist par km a odniest im to tam... zelenina, kt je na druhý/tretí deň zhnitá... bezná vec... a zemiaky, ked sa osúpu človeku sa ani verit nechce aký je to hnoj napadnutý... kedysi sa týmto ani zvieratá nekŕmili...
marjankaj
09.02.12,11:58
Ale otázka bola o inom. A keď vidím, že štvrtina chýba, tak si pýtam takú, kde je plná.
Sťažovať sa má tam, kde je na to dôvod. A nie notoricky.:eek:
Indeed
09.02.12,12:00
Mne sa stalo v LIDL-i, že ked som kukol na bloček tak namiesto jednej igelitky som mal započítané 2.

Tak som prišiel ku pokladničke a oznamil som jej ,že si beriem tuto igelitku, za ktorú som zaplatil, no nebola mi vydaná.

Je na to jeden recept, ihned pri pokladni si skontrolovat učtenkua pri nezrovnalostiach , IHNED , reklamovat.
sisima
09.02.12,12:05
samozrejme, len je to dost obtazujuce, kazdy jeden vyrobok kontrolovat, v kazdom obchode kontrolovat uctenky... toto by predsa nemalo takto byt, ci sa mylim?
raz som sa nechala nachytat na skvele 20% zlavy oblecenia... vtip bol v tom, ze doma som zistila, ze ceny boli uvádzané bez 19%DPH, takze v konecnom dôsledku zľava bola 1% :)))))))))) a to som tam vzala aj mamu aj manzela a nakupili sme toho dost... takze aj takto obchodníci klamú... malo to byt 20výročie ich fungovania, preto tie 20% zľavy... :))) viac ma tam nevideli...
Indeed
09.02.12,12:08
to arizona :

PREČO , "neužitočné" za moj prispevok ????

Ved je k téme a má svoju vypovedaciu hodnotu.
Indeed
09.02.12,12:11
ad arizona II.

nadavat Ti nemožem, lebo by mi za to hrozil BAN na Porade ale prajem Ti aby to, čo praješ mne , aby sa to v Tvojom živote zúročilo exponencialne

VO VŠETKÝCH OHĽADOCH !
marjankaj
09.02.12,12:12
to arizona :

PREČO , "neužitočné" za moj prispevok ????

Ved je k téme a má svoju vypovedaciu hodnotu.
No asi si to napísal trochu nejasne.
Lebo by z toho mohlo vyplývať, že ti tú tašku nedali ani potom.:---
sisima
09.02.12,12:15
ja som to pochopila...:---
adi11
09.02.12,12:16
dobrý den nahnevalo ma to tak som si to išla vyriešit kúpila som gel na vlasy 500g.to mi dala pokladníčka pri pulte ,videla som ,že z neho celá štvrtina chýba ,ale dobre asi sadol,prišla som domov dala som ho synovi ten pozerá čo mi to dávaš ,to som kúpila ved z toho chýba ,tak so to odvážila mal iba 380g, tak som to išla vymenit dali mi plný,ale to také asi už muselo byt ,lebo mi si na vlasy toto nedávame to bola odpoved predavačiek,kúpila som ešte 20 dkg šunkovho salámu narátali mi 0,20krát4,98=1 euro ,ale ved to nie je euro ,ale je lebo oni na tom doplácajú oni s tým nemôžu nič robit ,lebo to je tak v pokladni ,no ok ale prečo musím pokaždé príst o 4 centy ,ved to bolo niekedy korunu dvdsat nie a to zakaždým ked kupujem čo má s takýmito drobnostami človek robit, ked to takto na viacerých položkách je nie je to v meste to sa takto môže robit iba na dedine tu nemajú také kontroly a ja ked sa ohlásim ešte budú namna zazerat ,ale ja si chránim iba svoje

..nuz, neostava ine nic, len v obchode studovat popis vyrobku, preratuvavat, mozno aj s lupou chodit na nakup, pri pokladni treba davat pozor na vahu, bloky kontrolovat hned po zaplateni a reklamovat..
..nedavno v nasom meste na sidlisku v novootvorenych potravinach mali tak nastavenu vahu pri pokladni, ze namiesto 0,268 kg im vazilo 0,458 kg za 2 citrony a mandarinky namiesto 0,418 kg bolo 0,600 kg..zistila som to doma a sla reklamovat, zast.veduceho bez problemov hodila na druhu vahu s tym, ze zle nastavena vaha a doplatila rozdiel, sice bolo to len 43 centov, ale mohlo to byt viac pri vatsom mnozstve..:mee:..dobre som ich poplasila SOI a odvtedy tam nenakupujem..viaceri to zbadali a chodia radsej do starych potravin..:)
sisima
09.02.12,12:23
neverím, že sú to náhody...
petmar
09.02.12,12:37
Indeed - ak to bolo v Lídli v BB pri plážovom tak to nie je náhoda, tie "dvojťuky" na tovar tam som riešil už 2x po sebe, a to by som prišiel až o 15 eur! už tam nechodím...
Chokma
09.02.12,12:52
Preco mam pocit, ze tato tema mala byt skor v kaviarni, kde sa mozete stazovat navzajom do aleluja ako vas kde kade klamu alebo sa date klamat, ako tu v tejto rubrike. Tak sa mi zda, ze tu totiz nejde o riesenie nejakeho problemu, ale o to spominane stazovanie sa navzajom. A pokojne mi mozete dat "neuzitocne", ak sa vam to take bude zdat... :)
trisestri
09.02.12,13:28
odhliadnuc od zlého zaokrúhlania, toto sa bezne deje a vsade... najviac vo velkych marketoch, bau a horn bezne kontrolujem cenu na regáli, aj cenu pri pokladni, a pri kazdom nakupe to musim riesit...
tiez poznam jednu drogisku + farby laky, kde stary tovar po zaruke bezne predavaju dalej... uz som tam tak kupila zopar pripravkov, farieb dokonca aj semena rok či dva po zaruke... a toto by sa nemalo, či? ked sa clovek ohradi tak mu chcu dat zlavu pár centov... podla mna by to mali vyradit s predaja, nie?
tiez nákup zeleniny a ovocia je v tomto podobný, 5-6 kg melón vo vnútri nedozretý, no nie kazdemu sa chce sadnút do auta ist par km a odniest im to tam... zelenina, kt je na druhý/tretí deň zhnitá... bezná vec... a zemiaky, ked sa osúpu človeku sa ani verit nechce aký je to hnoj napadnutý... kedysi sa týmto ani zvieratá nekŕmili...

pokladnicky v hypermarketoch si nemozu ani tringalti nechavat,kazdy tovar ma svoj kod,omyl sa moze stat pri opakovanom zobrani kodu,dalej moze byt nevymenena cenovka a pod,neviem o tom ze by zamestnanci v hypermarketoch mohli niekoho osmeknut,inak mavaju tzv kontrolne nakupy velmi casto a nie od ludi ktorych poznaju-skonrolovat blocek je potrebne,lebo kazdy je omylny a ten sortiment je siroky,niekedy si zakaznik mysli ze bol osmeknuty,pritom nepostrehne ze ten tovar mohol byt rovnaky aj vahov,ale je tam iny dodavatel a preto je rozdiel v cene,ale jasne ze markety maju rezervy v znaceni tovaru,aktualnosti cenoviek atd,lenze su zakaznicke centra kde sa da stazovat,overit aktualna cena,ta sa da aj na skeneroch,ktore byvaju v marketoch-ono mozno pracovnici vsetko aj nestijaju,necudo predajne idu takmer nonstop a maju dokopy 60 zamestnancov-na dokladanie tovaru,upratovanie,k pokladniam, expedicii, sklade,administrative,infe a inde-hypermarkety setria na pracovnej sile a potom sa nestiha,nefer praktiky maju aj k dodavatelom,ale to je vec firmy nie zamestnancov, tych vykopnu bars za co.
day
09.02.12,13:46
Vymeň si kalkulačku
0,2*4,98=0,996 €. Tebe to zaokrúhľuje na 0,96 €:eek:

nekaz nam tu moralku,
ked sme boli chlapci tak sme chodili do prioru na axe, ale nie kupovat, len sme sa ..... :D
kopretinka
09.02.12,14:19
1.nauč sa počítať,potom možno zistíš,že Ťa v obchode neokrádajú
2.načo si si brala ten gél,keď si jasne videla,že nádoba nie je plná.
babicka1
09.02.12,14:42
Možno som sa zmýlila v počtoch ,ale aj tak to nie je v poriadku,tuto ti zaokruhlujú všetko nahor a prečo výslednú sumu nezaokrúhlia nadol trebars čo si kúpite masielko po 40-50 centov u nás to dostaneš za 0,93 a to je len jedna vec ani jeden jogurt nie je pod 30 centov všerky sú od 40-50 hoci v meste ho kúpim za 0,20 a to tu máme so všetkým ešte aj ked ta oklamú a ideš reklamovat ti povedia jéééj akurát teba som nechcela ošálit ,hoci aj ja im nechávam drobné ked mi vydajú ,ale ked mi chýba 1 cent to mi neodpustia radšej mi rozmenia celé,a ten gel som myslela že naozaj len klesol,preto som sa po telefone spýtala či aj druhé sú také povedala ,že nie ale ona ma tiež presviečala ,že iba klesol keby som si vyberala sama určite by som si ho nevzala,ale nedali mi na výber
misoft
09.02.12,15:06
Občas zajdem aj do LIDL-u v BB na kopci, ale ja bývam v MI , na Východe.... a preto do toho LIDL-a nechodím (vyzerá to tam ako vo veľkosklade, cenovky sú nejasné, zavádzajúce, alebo žiadne).
BTW: možno tam má niekedy aj dobré veci, ale hrabať sa v tých drôtených košoch, prezerať a najmä hádať, koľko to stojí (viď poznámka v zátvorke), nemožnosť overiť cenu - tak to teda NIE! Preto LIDL obchádzam ako morovú nákazu.
Dokonca už aj Billa (na Hollého) a Kaufland sa poučili - v tom prvom aspoň máš ako cenu overiť, v tom druhom aspoň tie cenovky sú všade.

tie "dvojťuky" na tovar tam som riešil už 2x po sebe, a to by som prišiel až o 15 eur! už tam nechodím...... toto je chyba pokladníka, taký by tam nemal čo hľadať a chyba vedenia, pretože majú vykázaného viac predaného tovaru ako v skutočnosti - teda majú zisk.

Možno som sa zmýlila v počtoch ,ale aj tak to nie je v poriadku,tuto ti zaokruhlujú všetko nahor pozor, je stanovené, ako sa zaokrúhľuje a pokladnice sú nastavené na dve desatinné miesta a prečo výslednú sumu nezaokrúhlia nadol trebars čo si kúpite masielko po 40-50 centov u nás to dostaneš za 0,93 a to je len jedna vec ani jeden jogurt nie je pod 30 centov všerky sú od 40-50 ceny sa stanovujú obchodné reťazce a sú aj jogurty pod 30 centov

pokladnicky v hypermarketoch si nemozu ani tringalti nechavat lebo sa pri odovzdávaní "kasy" robí tzv. odovzdávajúca uzávierka - všetko čo je navyše - patrí obchodu,kazdy tovar ma svoj kod,omyl sa moze stat pri opakovanom zobrani kodu,dalej moze byt nevymenena cenovka a pod tu len buď kontrola zákazníka(ale pokladníčky často prídu na to aj samé, cenovka (čiarový kód) na tovare je v systéme, teda len v pokladničnom systéme je to možné meniť - pokladnička s tým nič neurobí, prípadne niekdo si robí "prču, alebo skúša "ošmeknúť" - ale toto je už trochu na hlavu strelené - to by si všimla pokladníčka, keby blokovala napr. krabicu s DVD prehrávačom a v pokladni by jej vyskočilo mlieko
babicka1
09.02.12,15:22
súhlasím s vami viem ,že sú jogurty aj pod 30 centov,ale u nás nie u nás aj tie lacné sú drahé
kopretinka
09.02.12,15:33
súhlasím s vami viem ,že sú jogurty aj pod 30 centov,ale u nás nie u nás aj tie lacné sú drahé
že Tebe sa zdajú jogurty drahé,tak to neznamená,že Ťa obchod okráda!!!
CHoď kupovať tam,kde sa Ti zdá lacné.
Ak sa Ti nepozdáva účtovanie v obchode,tak daj podnet na obch.inšpekciu.
kukučka
09.02.12,15:35
to arizona :

PREČO , "neužitočné" za moj prispevok ????

Ved je k téme a má svoju vypovedaciu hodnotu.


sám odpovedáš v inej téme: ;)


To D. - Pikoška

poslal som Ti neužitočné preto,lebo nesúhlasím s tým, čo je napísané v Tvojich prispevkoch,

inak chodit na namestia a demonštrovať neprináša nejaký veľký osoh ako si to Ty myslíš.


ja som ti dala neužitočné okrem iného za útok na arizonu, lebo ženu ani kvetinou neudrieš
babicka1
09.02.12,16:04
že Tebe sa zdajú jogurty drahé,tak to neznamená,že Ťa obchod okráda!!!
CHoď kupovať tam,kde sa Ti zdá lacné.
Ak sa Ti nepozdáva účtovanie v obchode,tak daj podnet na obch.inšpekciu.

Ja nemám možnost chodit každý den do mesta,a či v meste je ten istý jogurt po 20 centov u nás 40 centov o tom hovorím a to nie je iba jogurt to je všetko u nás aj veci čo sú po záruke sa predávajú za rovnakú cenu
Tweety
09.02.12,16:05
Ja nemám možnost chodit každý den do mesta,a či v meste je ten istý jogurt po 20 centov u nás 40 centov o tom hovorím a to nie je iba jogurt to je všetko u nás aj veci čo sú po záruke sa predávajú za rovnakú cenu

Veci po záruke sa nesmú predávať.
kopretinka
09.02.12,16:11
Ja nemám možnost chodit každý den do mesta,a či v meste je ten istý jogurt po 20 centov u nás 40 centov o tom hovorím a to nie je iba jogurt to je všetko u nás aj veci čo sú po záruke sa predávajú za rovnakú cenu
jááj,moja,ešte si si nevšimla,že už nie je socializmus a že obchody nie sú zásobované z JEDNÉHO skladu? ešte si si nevšimla,že ceny si určuje obchodník a nie KSČ? Ak sa Ti nepáčia ceny,tak netvrď,že Ťa obchod okráda,lebo nikto Ťa nenúti tam kupovať....
trisestri
09.02.12,20:16
a este doplnim,na dedine maju mensi odbyt tovaru,musia zakalkulovat do ceny aj naklady-je rozdiel ci denne predam napr 100 jogurtov alebo 5,to v pripade sukromnika,nepisem o Jednote,kde este driemu tety z komunistickymi praktikami
sisima
13.02.12,18:05
o zamestnancoch/predavacoch/pokladníkoch nikto nic nehovorí... v mnohých prípadoch je to "politika" marketu...
sisima
13.02.12,18:07
nesmú? a predsa sa predávajú...