Ester plus
09.02.12,15:52
Má nárok TPH zamestnanec (mesačná mzda), ktorý bol na školení v sobotu, nárok na preplatenie nadčasu?
veronikasad
09.02.12,14:54
vo firme sme to riešili náhradným voľnom.
Indeed
09.02.12,14:55
THP je vychcanec, už len preto,že je THP.

Žiaden nadčas by som mu nepreplatil.

Z princípu.
day
09.02.12,14:56
ano, ma narok, ine je to v pripade, ze ma dohodnutu v prac. zmluve nadcasy
THP je tiez len clovek
Indeed
09.02.12,15:04
to :Ester plus

v jednej strojarskej firme na strednom Slovensku bolo v určitom čase zamestnaných 400 robotníkov a celkom 270 THP

Je to podĺa Teba v poriadku ?

Podľa mňa nie, THP sú z 80 % príživnici na práci robotníkov.
Indeed
09.02.12,15:19
Ináč ja mám 41 rokov, drem jak hovado, jak živnostník, to je jedno, či schwarz alebo weiss.

Ešte plánujem potiahnuť tak 7-8 rokov zarobit nejaký eurik, a potom sa tiež hodím na nejakú za.ebavaciu robotičku, trebars aj ako THP

aby mi išiel plat a aj odvody na dochodoček sa mi zbierali...

A hlavne , aby som z práce chodil domov odpočinutý a vysmiatý...
kopretinka
09.02.12,15:34
Ináč ja mám 41 rokov, drem jak hovado, jak živnostník, to je jedno, či schwarz alebo weiss.

Ešte plánujem potiahnuť tak 7-8 rokov zarobit nejaký eurik, a potom sa tiež hodím na nejakú za.ebavaciu robotičku, trebars aj ako THP

aby mi išiel plat a aj odvody na dochodoček sa mi zbierali...

A hlavne , aby som z práce chodil domov odpočinutý a vysmiatý...
môj otec bol THP,celý život odrobil v jednej fabrike,vyučil sa tam,urobil si dve vysoké školy popri zamestnaní (a na učenie nevyužíval pracovný čas,ale svoje voľno).Robotu si nosieval aj domov.Nemala som nikdy pocit,že sa zajebáva v robote.Domov rozhodne nechodil vysmiaty a odpočinutý.....moji rodičia nepostavili barák,ani nemali auto,nechodili na zahraničné dovolenky......ale môj otec je už 15 rokov na dôchodku.....tak možno dnes pojem THP značí niečo iné...
Indeed
09.02.12,16:02
Nehádam sa,no určite nepracoval v prachu a dyme 11 hodin denne a v sobotu 8 .

A každú druhú nedeĺu nenastupoval do nočnej o 18:00.
kopretinka
09.02.12,16:52
Nehádam sa,no určite nepracoval v prachu a dyme 11 hodin denne a v sobotu 8 .

A každú druhú nedeĺu nenastupoval do nočnej o 18:00.
a vari Ty si THP a takto pracuješ?
ESTER
09.02.12,17:06
Indeed ale veď nikto ti nebránil aby si išiel študovať a nerobil v prachu a dyme. Život je o rozhodnutiach. Ja som napríklad študovala, robím zodpovednú prácu ako THP z každej strany mi hrozia pokuty ak sa pomýlim, na niečo zabudem alebo neoznámim. Ani si neviš predstaviť ako závidím robotníkom že majú čistú hlavu. Urobia si svoju robotu a idú domov. Ja si ju v svojej hlave stále nosím aj domov alebo sa učím nové veci doma po večeroch. A ešte pre zaujímavoť robotníci zarobia u nás viac ako ja. A vieš koľko ľudí v práci mi povedalo, že moju robotu by nerobilo ani za svet.