IT-cko
09.02.12,18:44
Dobry den všetkým,
nenašla som tu žiadnu skupinu kam by sa môj problém mohol hodiť...a ja si už neviem rady :-(.

Nevie niekto poradit s autom? Ide oto, že škoda Felicia šlapala ako švajčiarske hodinky, motor po GO, je na plyn a benzín, všetko bolo ako má. Je to 1,3 MPi. Na jednej križovatke mi auto zdochlo, vyplo motor, v prvej polohe sa nerozsvietia ani kontrolky. Radio ale hraje a aj svetlá svietia. Štartér točí normálne, ale nenaštartuje. V nádrži je nové palivové čerpadlo. Alternátor sme vymenili, nebola chyba vňom....nemal niekto podobný problém? Už sme s manželom zúfalí.....Prosím o radu, poprípade aj na mail lucia.vajcikova@gmail.com

Dakujem za každú radu.
buchač
09.02.12,17:54
Dobry den všetkým,
nenašla som tu žiadnu skupinu kam by sa môj problém mohol hodiť...a ja si už neviem rady :-(.

Nevie niekto poradit s autom? Ide oto, že škoda Felicia šlapala ako švajčiarske hodinky, motor po GO, je na plyn a benzín, všetko bolo ako má. Je to 1,3 MPi. Na jednej križovatke mi auto zdochlo, vyplo motor, v prvej polohe sa nerozsvietia ani kontrolky. Radio ale hraje a aj svetlá svietia. Štartér točí normálne, ale nenaštartuje. V nádrži je nové palivové čerpadlo. Alternátor sme vymenili, nebola chyba vňom....nemal niekto podobný problém? Už sme s manželom zúfalí.....Prosím o radu, poprípade aj na mail lucia.vajcikova@gmail.com

Dakujem za každú radu.
...pri štartovaní ide motor na plyn alebo na benzín ?

Dosť často je problém v tom , že sa práve štartuje na ten plyn ...
Skúsil by som variantu benzínovú a po krátkom zahriatí motora na ten plyn potom dať ...
IT-cko
09.02.12,17:58
Auto štartuje na benzín, potom sa prepína na plyn.
tom_NR
09.02.12,19:28
Ak nejdú kontrolky, bude tam pošahaná elektrika; možno len poistka prepálená, zlé ukostrenie,...
Dobrá rada? Servis.
Kleine
09.02.12,19:50
To poznam. Mali sme vo firme tiez feliciu plyn+benzin, ktora robila presne to iste. Niekedy stacilo pohybat poistkami, niekedy bolo treba poistku (na plyn) vytiahnut. A niekedy pomohlo len roztlacit. Nakoniec bola aj v servise, chvilu to fungovalo a pocase zasa to iste, nakoniec sme ju predali. Este poznamka: uvedeny problem nastaval len ked bol motor zohriaty, ked bol motor studeny startovala v pohode...
IT-cko
10.02.12,03:57
To poznam. Mali sme vo firme tiez feliciu plyn+benzin, ktora robila presne to iste. Niekedy stacilo pohybat poistkami, niekedy bolo treba poistku (na plyn) vytiahnut. A niekedy pomohlo len roztlacit. Nakoniec bola aj v servise, chvilu to fungovalo a pocase zasa to iste, nakoniec sme ju predali. Este poznamka: uvedeny problem nastaval len ked bol motor zohriaty, ked bol motor studeny startovala v pohode...
Dakujem za tip. Skusime jednu alternatívu. A síce vymeniť spínačku. Nakoľko som dostala zo Škoda fora tip, že spínačka stratila kontakt na svorku 15 a preto sa to deje. Uvidime.
AlaNR
10.02.12,06:20
Tiež som musela vymeniť spínaciu skrinku, mám Feldu r.v.1994, kupovala som ju ojazdenú pred 10 rokmi a skrinku mi menili už 2x.
Tak isto poistky si už sama mením, keď náhodou niečo. Najskôr vyskúšam a až potom ju trepem k opravárovi. Niekedy sú to banálne chybičky, preto auto nenosím do servisov, ale opravuje mi ho známy za tretinovú cenu...
V poslednej dobe sme tam skoro každý druhý týždeň, Felda je už dospelá, má 18 rokov, tak postupne odchádza každá sučiastka...
Indeed
10.02.12,06:40
Pred spolujazdcom je odkladacia skrinka, pod skrinkou je podlhovastá zásuvka OBD II,

tam sa pichne taký konektor, na konci ktorého je taká malá modrá krabička a na nej je napísané "Car Trouble Code Reader"

Malo by vypísať kod chyby, potom na základe toho o akú chybu ide ju treba odstrániť.

Ja tipujem, že odišlo niečo na VN časti zapaľovania preto štartuje naprázdno ,lebo nemá iskru.
IvanPK
10.02.12,06:50
Indeed - určite nie na felde r.v. 1994, mám to na octávii r.v. 2008...!
Indeed
10.02.12,06:52
Mame feldu r.v. 2000 a tam taká zásuvka je.
najag
12.02.12,11:36
Dobry den všetkým,
nenašla som tu žiadnu skupinu kam by sa môj problém mohol hodiť...a ja si už neviem rady :-(.

Nevie niekto poradit s autom? Ide oto, že škoda Felicia šlapala ako švajčiarske hodinky, motor po GO, je na plyn a benzín, všetko bolo ako má. Je to 1,3 MPi. Na jednej križovatke mi auto zdochlo, vyplo motor, v prvej polohe sa nerozsvietia ani kontrolky. Radio ale hraje a aj svetlá svietia. Štartér točí normálne, ale nenaštartuje. V nádrži je nové palivové čerpadlo. Alternátor sme vymenili, nebola chyba vňom....nemal niekto podobný problém? Už sme s manželom zúfalí.....Prosím o radu, poprípade aj na mail lucia.vajcikova@gmail.com

Dakujem za každú radu.

Je problem v elektroinstalacii, vypada to aj na spinaciu skrinku, ale aj na rele R7, ktore je zapojene ako odlahcovacie pre X kontakt J59. Nenastartuje, pretoze zapalovanie nie je napajane, ani vstrekovacia jednotka nie je napajana, nie su pod el. napatim.
Indeed
13.02.12,05:15
V takýchto prípadoch sa VŽDY treba pokúsiť naštartovať len na plyn,
pridržať tlačítko prepínania benzín-plyn ,

nie je to štandardný postup, ale je to riešenie,

nakoľko plynový pohon je riešený tak,že má svoju vlastnu riadiacu jednotku,ktorá udrží motor v chode aj v núdzovom režime,

ked pohon na benzín z nejakeho dovodu nefunguje.