jadranka111
10.02.12,13:06
už sa vám to stalo?
Práve mi došiel email /teda dúfam, že je to od ebay - aspon to tak vyzerá/, že sa niekto pokúsil zneužiť moje konto a zároven mi poslali návod ako postupovať.:rolleyes:
dalid
10.02.12,12:31
Ebay používam niečo vyše 3-och rokov.. Zatiaľ sa mi nič takéto nestalo.. Ale pristupujem naň iba na domácich PC (žiadna internetová kaviareň, alebo zdielaný PC s kolegami) a cca každé 3 mesiace mením prihladovacie heslo..
Myslím, že ak budeš postupovať podľa ich odporučení, malo by všetko dopadnúť dobre.
jadranka111
10.02.12,12:36
ved áno poslali nejaké odporúčania, len sa bojím aby to bolo ozaj od ebay
- inak na ebay chodím len z domácich počítačov /int. kaviarne nepoužívam/
noel.g
10.02.12,12:38
netreba robit paniku, nic sa nedeje, e-bay ta len upozornil, ze sa tam niekto snazil dostat, staci zmenit heslo presne podla postupu. mne sa nieco podobne stalo na g-maili pred casom. google mi napisal ze bol zaregistrovany pristup z Ciny, a napisali postup ako dalej pokracovat. Horsie to bude az ti budu chodit e-maily o tom, ze si nieco nakupovala...a ubudat peniaze z osobneho uctu...vtedy uz paniku robit treba, no odporucam na tuto spravu zareagovat okamzite.
sthruska
10.02.12,13:19
Pokiaľ od Teba nepýtajú osobné údaje a je tam naozal len návod, bez podmienky vstúpiť na nejakú inú stránku, tak to bude v poriadku.
KoxXxo
10.02.12,15:07
Môžeš sem pridať znenie toho mailu? Samozrejme bez osobných údajov.
jadranka111
10.02.12,15:28
tak prikladám úvod toho mailu:
wir schreiben Ihnen, da wir Grund zu der Annahme haben, dass ohne Ihre Einwilligung auf Ihr eBay-Mitgliedskonto zugegriffen wurde.

Selbstverständlich haben wir Ihr Mitgliedskonto umgehend abgesichert. Damit Ihr Mitgliedskonto nicht erneut übernommen werden kann, bitten wir Sie um Ihre Mithilfe.

Bitte nehmen Sie jetzt die folgenden Schritte vor:

1. Löschen Sie bitte in Ihrem Browser alle temporären Internetdateien, auch Cache genannt, einschließlich aller vorhandenen Cookies. Hier erklären wir Ihnen, wie dies für Ihren Browser geht:
misoft
10.02.12,17:04
Trochu ma udivuje, že komunikujú nemecky! E-bay je predsa americká (jazyk angličtina) - ibaže by to bola nemecké "odnož" - http://www.ebay.de/ - pozri na hlavičku e-mailu - odosielateľa.
jadranka111
10.02.12,18:25
áno je to nemecká stránka www.ebay.de
richard8888
07.03.12,18:45
ebay pouzivam roky a nebol ziaden problem. Priam skor este niekedy je to lepsie ako na slovensku :)