tracker
10.02.12,18:53
Dobry den. Chcel by som vas poprosit o dve rady.
Chcel by som sa so svojou stabou priblizit nizkoenergetickemu domu a neviem ci skladba ktoru navrhujem bude dostacujuca...Nemusim dosiahnut NED ale priblizit sa k nemu. Jedna sa o poschodovy dom o rozlohe 12x10m druhe poschodie je plnohodnote s tym ze strecha bude taka "ciapockoveho typu"
STENY:
- Leier Tehla 30cm
Súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,162 W/mK Tepelný odpor 0,30/0,162 = 1,85 m2K/W

- 15 cm zateplenie Sivy polystyren -
Súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,0304 W/mK. Tepelný odpor 4,84 m2K/W.

Čiže stena by mohla mať približne tepelný odpor okolo 6,69 m2K/W???

PODLAHA:
- podlaha aspoň 10cm polystyrén
Súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,037W/mK. Tepelný odpor 2,70 m2K/W.

s tým že tam bude 5 – 6 cm systémová doska Súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,038 W/mK. Tepelný odpor 0,84 m2K/W.
Plastovo hlinikove trubky
a na to anhydritový poter o hrúbke 3 – 4 cm

Tu je moja druha otazka...
Aká by mala byť vlastne výška podlahy pri projektovni keď k tomu musíme prirátať ešte 8 – 10mm plávajúca podlaha plus niekoľko mm izolácia?
Mne to vychadza okolo 21 - 25cm....Lenze toto by bolo dobre vediet asi presne?Ale coked sa nakoniec rozhodnem pouzit beton ktory bude mat vysku 6-7cm...
Viete mi poradit co s tymto....Viem ze mi musi poradit projektant ale rad by som pocul viac nazorov.

OKNÁ:
- okna rátajme pre 7 komorové dvoj sklo
U = 1,105 W/m2K.

STRECHA:
- strecha nejako štandardne zateplená:
30cm minerálna vlna


Rad by som keby ste mi vedeli poradit pripadne o com mam uvazovat este aby som to nepokazil hned na zaciatku...Uvazujem este o oknach s trojsklom ale nie som na 100% rozhodnuty.
A hlavne neviem co s tou podlahou na prizemý aka by mala byt hruba ak si nie som isty este ci anhydrit alebo beton?A nakoniec este jedna mini otazka aky by mal byt hruby polystyren na poschodi ...asi 10cm je zbytocnych...staci 3cm polystyren?

Dakujem za kazdu radu.
bukovec64
10.02.12,21:04
Tracker,

davate otazky, ktore by ste mali mat vyriesene v projekte a za to by mal niekto rucit ....

Dovolte vsak priklad - mame NED a skladba podlahy je :
10 cm doska
Fatrafol
4 cm kryci poter
20 cm EPS 150
podlahove kurenie Rehau
6 cm anhydrid
lepena drevena podlaha alebo dlazba

Skladbu musite vediet presne, pretoze mozte mat problem s prekladmi na dverach .....
tracker
10.02.12,21:26
Dakujem za odpoved....A skladba stien? Preco az 20cm bolo toto potrebne?cize podlahu mate cez 40cm? Dakujem.
bukovec64
10.02.12,22:36
Steny
tepelna omietka Baumit Thermo
tehla Porotherm Profi 40
EPS grey 12
termoizolacna omietka Polytex

Strecha
plocha - obratena plocha strecha 30 cm XPS
sikma - 40 cm mineralna vata Isover
220870
11.02.12,06:45
Steny máte dostatočne zateplené.podlaha pokiaľ nestaviate NED tak 10 cm bohate stačí.Pri podlahe a jej skladbe sa počíta s 12mm na skladbu nášlapných vrstiev.Respektíve je dobré aby ste si dopredu romysleli čo a v akej hrúbke tam bude.Na keramickú dlažbu 8mm alebo plávajúcu podlahu sa vynecháva 12 mm.
tracker
11.02.12,07:04
Dakujem. Cize ak tomu rozumiem spravne tak
10cm polystyren + 5,8cm systemova doska(V systemovej doske je polystyren v podstate o velkosti 2,8cm) + poter 4cm + 1,2cm kedze chcem pouzit plavajucu podlahu dostavam sa k cislu = 21 cm.
Aj ked som laik tak by som si to chcel ujasnit ak tehla ktoru chcem pouzit ma vysku ma 23,8cm a chcem dosiahnut aby to bolo "zarovno" mohol by som pridat este 3cm polystyren a som na skladbe 24 cm?(Teda polystyrenu by tam bolo 15,8cm) Rozumiem tomu spravne? Dakujem za odpoved.