kinderko
11.02.12,14:19
Ahojte... Myslím že podobná téma tu už je, akurát, že ja sa chcem spýtať na niečo iné.

V januári mi ponúkli možnosť z úradu ísť robiť absolventskú prax do jednej spoločnosti, keďže sa malo jednať o ADMINISTRATÍVU, neodmietla som, pretože toto je to, čo chcem v budúcnosti robiť. Predtým mi ponúkli možnosť ísť do hypernovy, no vybrala som si radšej tú prvú spoločnosť, veď predsa, aby mi tá prax aj na niečo bola, keďže v obchode do budúcna pracovať nechcem.

Každopádne, v zmluve mám napísané že, ako pracovnú náplň: Pomocné administratívne práce, práca s počítačom, vybavovanie telefonických objednávok

To by celkom šlo no nie?? veľmi som sa tešila na túto prax, no keď som nastúpila na prax, s prekvapením som zistila že vôbec nerobím to, čo mám v zmluve..

V skutočnosti sedím 4 hodiny denne nad telefónnym zoznamom a volám každému rad za radom či nemajú záujem o toto a toto, určite to poznáte.. Osobne takéto telefonáty nenávidím, neraz som tých ľudí poslala kade lahšie.. Každopádne teraz to musím robiť JA, som z tej práce maximálne znechutená, neznášam túto robotu, vôbec sa mi nedarí a je proti mojim morálnym zásadám ľudí o niečom presviedčať, aj tak si myslím že buď to chcú alebo nie a keď nie tak ich môžem presviedčať koľko chcem, aj tak si to nekúpia..

Ako by toho nebolo málo, keď som nastúpila, dali mi text ktorý sa mám naučiť, a tak som ho prezentovala aj tým, ktorým som volala.. No každý deň mi nadriadená našla niečo čo hovorím zle, hoci oni sami mi ten text dali... Vo štvrtok na mňa už úplne vybuchla, vraj nič nerobím, keď nič nepredám, že načo som tu, načo som sa sem prihlásila.. Nuž musím sa priznať, vtedy mi až slza vyšla... Ja túto prácu neznášam, nemám rada tú ženskú u ktorej robím, je ku mne hrubá, drzá, keď mi ,,klient" zloží a ja sa neodzdravím, zdrbe ma skôr ako jej vysvetlím že ma už zložil.. Navyše mám pocit že táto práca nemá nič spoločné s tým, čo mám v zmluve.. Počítač som ešte ani nevidela!!! Administratíva, no,. no,. ak si pod administratívou predstavujú to, že si sem tam zapíšem na papier že mám zavolať neskôr, lebo ľudia sú v práci tak fajn.. A vybavovanie tel. objednávok? To už zďaleka nie, pretože ak ten človek niečo chce, automaticky to už vybavuje moja nadriadená a nie ja.

Nehovoriac o tom, že tú náplň som si predstavovala tak, že je to jedna obyčajná firma ktorá predáva takéto a takéto produkty, a ľudia o ich výrobky sami z vlastnej iniciatívy majú záujem.

Ja naozaj neviem koľko takto vydržím, vždy keď si na to spomeniem, je mi do plaču. Ja som ešte nikdy nikoho nenávidela tak ako ju, je maximálne hrubá, drzá, neustále sa do mňa naváža, vraví mi že som nezodpovedná, lenivá, a že ako sa chcem zamestnať s takýmto prístupom k práci, a keď mi povedala že toto je to najlepšie čo som mohla dostať, že kľudne ma mohli dať aj na účtovníctvo som jej povedala že áno, to by som rada robila (na strednej škole som robila 6 týždňov prax v jednej účtovníckej firme, kde ma po tejto praxi chceli aj zamestnať na dohodu, ale odmietla som to kvôli maturite) no na to mi už nič nepovedala, akoby som bola úplne neschopná..

Toto je len zlomok toho všetkého, sťažovať sa na úrade asi nemôžem, a ukončiť prax skôr ako by som tam strávila 3 mesiace asi tiež nie, jedine že by ma vyhodili z úradu, ale to zase nechcem.. Ale chcem sa spýtať, či môžem po tých 3 mesiacoch odísť bez udania dôvodu, a zároveň ma budú naďalej evidovať na úrade.

Ďakujem vám za rady.

S pozdravom Monika
Retuska
05.11.15,21:21
ako ste to vyriesili?
kinderko
06.11.15,03:48
Retuska, ono sa to vlastne vyriešilo samo, chvalabohu.. Po dvoch týždňoch sa pani rozhodla uzavrieť túto prevádzku a tým pádom mi absolventská prax skončila.. Na druhú som už nárok nemala.. A ešte taká perlička.. Asi o rok na to, keď som si stále nemohla nájsť prácu ma pani z UP poslala do podobnej telefonickej firmy, ale zaprisahala som sa, že toto už robiť nebudem. Samozrejme ma do tej firmy veľmi chceli, aj na UP mi napísali hodnotenie aký skvelý pracovník by som bola, a bla bla.. Keďže ja som túto prácu vôbec nechcela, ale nemohla odmietnuť, išla som za svojím lekárom ktorý mi túto prácu neodporúčal, z toho psychického hladiska, aj keď u psychológa som nebola, ale to mi pani na UP samozrejme neuznala. Nakoniec som z UP odišla dobrovoľne, a za 2 týždne, úplne náhodou, som si našla skvelú prácu kde som dodnes :)