gerlach
11.02.12,16:16
Zdravím Poradaci . Kupili sme rod dom na vrchnom poschodí sa len temperuje radiatormy na dolnom podlaži sa vykuruje na dvoch miestach sa v rohu na strope a na podlahe vytvorila plesen na poschodí ako si s tým da poradit stropy su betonove panely ked budem znižovat strop sadrokartonom treba dat aj sklenu vatu ale čo by bolo najlepšie a ako zakonzervovat neviuživane izby na zimu za odpoved dakujem
Martin1310
11.02.12,15:47
Ja vam môžem poradiť len jednu moju skúsenosť. Snažte sa aby vám do relativne chladneho priestoru na poschodí zbytočne neprenikali pary zo spodného vykurovaného priestoru.Budú sa tam v chladnejšom prostredí koncentrovať a zrážať.Ja som schodisko zalepil foliou na čas ked som poschodie nevykuroval.Kupte vlhkomer a zistite aká je tam vlhkosť vzduchu.
marleau
11.02.12,16:13
Čím väčší rozdiel teplot v dvoch priestoroch vedľa/nad sebou,tým väčšia snaha pary dostať sa cez konštrukciu.
wagner
11.02.12,16:23
Zdravím Poradaci . Kupili sme rod dom na vrchnom poschodí sa len temperuje radiatormy na dolnom podlaži sa vykuruje na dvoch miestach sa v rohu na strope a na podlahe vytvorila plesen na poschodí ako si s tým da poradit stropy su betonove panely ked budem znižovat strop sadrokartonom treba dat aj sklenu vatu ale čo by bolo najlepšie a ako zakonzervovat neviuživane izby na zimu za odpoved dakujem
Pokiaľ nechceš aby sa tam vytvárala plieseň, tak teplota v miestnosti by mala byť 15 -16 stupňov. A aspoň občas vetrať. Ja mám tiež pol domu (samostatnú bytovú jednotku) prázdnu a vykurujem celý dom. Poučila som sa, kedysi jeden "múdry človek" z našej rodiny v snahe šetriť, vypol tam kúrenie a ja som päť rokov odstraňovala plieseň. A najhorší je ten zápach z pliesne. Pokiaľ bol dom už obývaný, tak by som temperovala na tých aspoň 15 stupňov. Toť môj názor.