eluša
11.02.12,18:54
Prosím o radu. Máme plynový kotol Leiber a neviem ho nastaviť tak, aby som bola spokojná. Máme podlahové kúrenie a hľadám /zatiaľ márne/ spôsob, ako vykúriť optimálne dom. Jeden kúrenár mi radil, že kúrenie na kotli má byť nastavené na 60stupňov a teplotu mám regulovať trojcestným ventilom, prípadne pri rozvodoch zatvoriť kohútik na izbe, ktorú nechcem vykurovať.
Ďalší mi povedal, že pre podlahové kúrenie nemôže byť kotol nastavený na 60 stupňov, maximálne na 40 stupňov a že trojcestný ventil ná byť viac otvorený. A ešte ďalší mi povedal, že si to mám sama vyskúsať, ako to bude najlepšie kúriť pri najmenšom možnom odbere plynu. Celé vykurovacie obdobie si zapisujem spotrebu, nastavujem kotol, trojcestný ventil a ventile a kúri mi to na 18-20 stupňov a spotreba za 24 hodín je okolo 20 m3. Je mi chvíľami do plaču. Viem, že spotreba sa odvíja aj od varenia a spotreby teplej vody, ale spomínaný odber je pri minimálnom varení a sprchovaní. Ďakujem
eluša
11.02.12,17:58
Ešte dodávam, že nemám termostat, lebo že pri podlahovom kúrení zle reguluje, resp. dlhšie sa ohrieva podlahu a že vraj najlepšie je to nastaviť manuálne...