vulxy
12.02.12,08:02
zdravim,mam taku otazocku na odbornikov ...
ide o to ze sa mi pokazil HD v stolovom pocitaci a ako tak pozeram ceny dost vysoke.ten pocitac nepouzivam casto a tak som premyslal ci by nebolo ekonomickejsie kupit si externy disk pripojit cez usb a pustat win z neho.len neviem ci to pobezi dobre ,dost svizne.ide o Win XP.
je to len z toho dovodu ze pocitac je dost stary a kebyze sa este nieco vypaly napr.zakl.doska uz nechcem do neho investovat a ten pevny disk externy sa zide inde.
moze to takto fungovat??? alebo som nieco prehliadol....
Fero11
12.02.12,07:28
Teoreticky by to malo fungovat, ale bootovanie musis nastavit s USB.
Sice som to fyzicky nikdy neskusal, ale ist by to malo (skusal som len z live CD a to maka bez problemov)
Vlado40
12.02.12,08:32
Keď už chceš kúpiť externý disk,tak to už rovno kúp HDD do PC.Keď PC prestane fungovať ,tak si iba kúpiš externý box a ten HDD preložíš do boxu a budeš mať z neho externý disk,alebo rovno teraz kúp externý disk a prelož HDD do PC.Keď je PC už staré a je tam HDD na IDE zapojenie ,tak to radšej kúp HDD na inzerát ,alebo v bazári.
vulxy
12.02.12,09:05
Keď už chceš kúpiť externý disk,tak to už rovno kúp HDD do PC.Keď PC prestane fungovať ,tak si iba kúpiš externý box a ten HDD preložíš do boxu a budeš mať z neho externý disk,alebo rovno teraz kúp externý disk a prelož HDD do PC.Keď je PC už staré a je tam HDD na IDE zapojenie ,tak to radšej kúp HDD na inzerát ,alebo v bazári.

viem ako to myslis ale nechcem to zas tak komplikovat,kebyze my to funguje tak ako som to napisal tak nemam co riesit (s internym HD+ obal keby nieco).kebpotreboval by som niekoho co to uz vyskusal a vie povedat ako to bezi,hlavne svyznost OS.
vulxy
12.02.12,09:06
Teoreticky by to malo fungovat, ale bootovanie musis nastavit s USB.
Sice som to fyzicky nikdy neskusal, ale ist by to malo (skusal som len z live CD a to maka bez problemov)
jasne... s tym bootovanim som na to myslel
Vlado40
12.02.12,09:10
Stačí sa pozrieť do biosu či je možnosť nastaviť botovanie z USB.Ale píšeš starý PC,tak neviem aký starý ,ak 10 ročný,tak ten určite nenabotuje z USB.Aká je tam doska.
Skúšal som OS cez e-SATA na zadnej strane skrinky bolo to v pohode ,ale cez USB neviem.Stačí USB kľúč 8GB a skúsiť naň nainštalovať XP.
mecky
12.02.12,09:29
a treba mat upravenu (alebo si upravit) instalacku xp, aby instalacia vobec videla usb disk
vulxy
12.02.12,09:38
este by ste mi mohly poradit ci niektore externe HDD navaju aj ine rozhrania okrem USB ze by som to prepojil namiesto interneho normalne cez ten jeho kabel(neviem ako sa to vola).
vulxy
12.02.12,09:40
Stačí sa pozrieť do biosu či je možnosť nastaviť botovanie z USB.Ale píšeš starý PC,tak neviem aký starý ,ak 10 ročný,tak ten určite nenabotuje z USB.Aká je tam doska.
Skúšal som OS cez e-SATA na zadnej strane skrinky bolo to v pohode ,ale cez USB neviem.Stačí USB kľúč 8GB a skúsiť naň nainštalovať XP.
neviem aka tam je doska lebo to teraz nespustim,ale cele to je stare cca 7-8 rokov
Fero11
12.02.12,09:42
ani BIOS nepustis ??
mecky
12.02.12,09:42
tak otvor pc, ake je tam zakladna doska
vulxy
12.02.12,09:47
ani BIOS nepustis ??
nespusti sa ani BIOS ,je mi to divne ale zapnem spusti sa ventilator zaskrabka to ako by chcel citat z HDD a dalej nic.nespusti sa ani bootovanie ani bios ...
Vlado40
12.02.12,10:18
Odpoj HDD ,napájanie aj dátový kábel.Potom zapni PC.Ak je PC v poriadku ,tak do biosu sa musíš dostať.Ak sa PC ani nezapne ,tak je tam iný problém,najčastejšie zdroj.
vulxy
12.02.12,11:15
Odpoj HDD ,napájanie aj dátový kábel.Potom zapni PC.Ak je PC v poriadku ,tak do biosu sa musíš dostať.Ak sa PC ani nezapne ,tak je tam iný problém,najčastejšie zdroj.
som to odpojil a to iste sa deje,bios nespustim ani signal neide na monitor....
nevadi keby ze je to zdroj tak budem rad,zajtra to dam do opravy ,vlastne som len tak hladal alternativu na ten HDD myslel som na to najhorsie....
Vlado40
12.02.12,11:20
Ale môžeš ešte skúsiť vybrať batériu na doske a potom opäť po chvíľke vložiť späť či nebude nejaká zmena.
vulxy
12.02.12,11:23
Ale môžeš ešte skúsiť vybrať batériu na doske a potom opäť po chvíľke vložiť späť či nebude nejaká zmena.

to som skusal hned prve ked sa to ..... ,dal som to na radiator aby sa nabila ale nic
mal som tam uz bateriu menenu davnejsie ale pocitac sa mi spustil akorat ze bios som musel zakazdym "rucne"podopisovat pomenit .