janamorhacova
12.02.12,10:26
Dobry den, chcem sa poradakov spytat na nasledovne. Moj 3rocny syn podstupil v utorok 7.2. tonzilotomiu a vlastne mu zaroven odstranili aj nosohlatanovu mandlu. Zvladol to na jednotku, akurat ze este dnes, to sme uz 6.ty den po operacii ma stale zvysenu teplotu (do 37,9C mu stupa). Predpolkadam, ze sa mu nieco pridruzilo. Zajtra ideme na kontrolu, tak uvidim, co povie Mudr.
Moja otazka sa vsak tyka niecoho ineho. V den synovej operacie, bola dcerka u doktora a potvrdil, ze ma zapal priedusiek. NAsadil jej ATB na tri dni, nieco silne. Separovala som ich. Dnes je to uz 6.den, co su od seba. Mala douzivala lieky v stvrtok a stale pokasliava. Aky je predpoklad, ze by mohla maleho nainfikovat. Moze byt stale nositelom infektu? Neviem, ci uz mozu byt spolu, alebo mam este cakat? To, ze mala stale kasle, je podla mna prirodzene. Bromchitida sa za par dni nevylieci. Nema horucky a ani ziadne ine tazkosti, len dovykasliava. Neviem ako mam postupovat. Ci cakat, ci .....??? Poradte mi prosim.
pasuliatko
12.02.12,09:36
tonzilektómia :)
ak malý nekašle nie je nainfikovaný, infekčná je stále, najlepšie by bolo ak by neprišli do kontaktu ešte pár dní... lebo malý má predsa otvorené rany.
janamorhacova
12.02.12,12:32
Prasuliatko, vdaka za radu... este ich teda necham osve aj ked sa uz jeden druheho nevedia dockat...
Este jedna drobnost...bola to len tonsilotomia, ciastocne odstranenie krcnych mandli, nie tonzilektomia, celkove odstranenie krcnych mandli...
pasuliatko
12.02.12,16:28
aha :) tak je dobre....
ale vyskúšaj sa poradiť s lekárkou o ďalšom vhodnom postupe
janamorhacova
12.02.12,16:36
presno to sa chystam zajtra urobit... uz som zlanarila stare mamy...jedna sa postara o dcerku a druha o synceka...teraz ma skor trapia tie jeho teploty...poobede zase vystupila na 37,6C...to urcite niue je OK...no ved uvidim, co zajtra povie doktorka.... Ale diky, ze si si nasla cas na odpoved...:)
pasuliatko
13.02.12,13:19
to nie je teplota je to len zvýšená teplota, je to odpoveď organizmu na tu OP, to sa stáva. čo ti povedala lekárka?
janamorhacova
13.02.12,13:57
to nie je teplota je to len zvýšená teplota, je to odpoveď organizmu na tu OP, to sa stáva. čo ti povedala lekárka?
Je to tak.... je to len pooperacny stav...potvrdila aj doktorka...
pasuliatko
14.02.12,11:33
tak sa nemáš čoho báť len treba dávať pozor a všetko bude ok ;)