odlehs
12.02.12,10:37
Zdravím odborníci obzvlášť tých s praxou!
Uvažujem nad stavbou dreveného bungalovu(Zrub).
Rozmer 10.7x6,5 m. Chcem vykurovať tepelným čerpadlom podlahové kúrenie. Čo to som si prečítal a ako tak istým vzorcom a číslam rozumiem.
Uvažujem že dám čerpadlo vzduch voda a čerpadlo by čerpalo vzduch z domu teda interierové čerpadlo. No neviem či je to múdre použiť teplo vykureného domu pre tepelné čerpadlo. Možno sa mýlim , ale príde mi to logické a zároveň mám obavu či čerpadlo nepôjde častejšie ak bude odčerpávať vzduch z domu a tým sa zvýši spotreba el. energie.
Má niekto skúsenosti s takto nainštalovaným čerpadlom? Aký máte na to názor?
PASKOV
12.02.12,09:44
Prosím, nastudujte si fyziku.
odlehs
12.02.12,09:54
Nepochybne ste mi chceli stručne vysvetliť funkciu tepelného čerpadla.
Ďakujem!
odlehs
12.02.12,09:56
Problematike moc nerozumiem a preto som sa obrátil o radu , ale zrejme géniovia neradi píšu.
odlehs
12.02.12,09:59
Existujú interierové tepelné čerpadla na ohrev TUV s bojlérom. Uvažoval som nad tým , že teplo dostanem za pomoci TČ späť do systému.
peterkos2
12.02.12,10:15
Existujú interierové tepelné čerpadla na ohrev TUV s bojlérom. Uvažoval som nad tým , že teplo dostanem za pomoci TČ späť do systému. To kde si počul o takom nezmysle?Rád sa poučím
odlehs
12.02.12,10:23
To kde si počul o takom nezmysle?Rád sa poučím
To som si myslel že viem o tom najmenej. Nevadí na to to tu je.
http://www.heatpump.sk/bojlery-quad-energy/
odlehs
12.02.12,10:28
No čo povieš ? Nieje to taká blbosť!
odlehs
12.02.12,10:34
V zimných mesiacoch v zrube si každý urobí ohník a teplo pustí do komína tak som uvažoval ako čo najefektívnejšie dostať do všetkých miestností. Podlahovým kúrením je efektívne kúriť a teplo od nôh je príjemné. Dať prievzduch k čerpadlu a mohlo by to fungovať. Keď TČ bude potrebovať ohriať zásobník proste zoberie už vopred ohriaty vzduch a nie studený z vonku.
peterkos2
12.02.12,10:38
To som si myslel že viem o tom najmenej. Nevadí na to to tu je.
http://www.heatpump.sk/bojlery-quad-energy/ O týchto veciach dávno viem-na TUV to beriem,na vykurovanie ani náhodou.Ty chceš zároveň aj chladiť aj kúriť v interiéri a to je nonsens
odlehs
12.02.12,10:42
V zimných mesiacoch v zrube si každý urobí ohník a teplo pustí do komína tak som uvažoval ako čo najefektívnejšie dostať do všetkých miestností. Podlahovým kúrením je efektívne kúriť a teplo od nôh je príjemné. Dať prievzduch k čerpadlu a mohlo by to fungovať. Keď TČ bude potrebovať ohriať zásobník proste zoberie už vopred ohriaty vzduch a nie studený z vonku.
odlehs
12.02.12,10:43
Predsa chladný vzduch sa dá vyviesť von.
odlehs
12.02.12,10:48
Taký prístroj by mohol fungovať ako "rekuperácia". Zpojiť do toho bezprievanové vetranie. Mal som na mysli , že nasávaný vzduch(na jednom konci) sa v dome ohreje a teplo sa vráti do systému pomocou TČ.
peterkos2
12.02.12,10:55
Predsa chladný vzduch sa dá vyviesť von.To síce môžeš,ale stále teplo berieš zvnútra-čiže chladíš-to nehovorím o tom,že keď budeš ten studený vzduch odvádzať von ventilátorom,budeš mať v interiéri riadny podtlak,takže v krbe ti ťažko bude horieť
odlehs
12.02.12,13:22
Neviem koľko vzduchu je veľa a koľko sa dá považovať za únosný. A čo sa týka vzduchu na horenie tak ten sa privedie z vonku. Je to bežná vec. Chcelo by to minimálne vyskúšať, alebo presne pochopiť princíp ako čerpadlo urobí s 0 °C 35°C. Uvažoval som nad takou variantou- pri teplotách pod bodom mrazu zmiešavať časť teplého vzduchu z vonkajším tak aby teplota nasávaného vzduchu bola nad 0°C. čím viac o tom uvažujem tak tým viac si uvedomujem že by to tak fungovať nemalo, ale chcem využiť teplo z krbu efektívnejšie a ak nasávanie povediem popri dymovodu nemalo by sa nič pokaziť, len neviem či nebude vadiť prudká zmena teploty dymovodu.