geografia
12.02.12,11:49
Po natankovaní plnej nádrže a po odjazdení polovice benzínu začal motor pri preradení rýchl, strupňa strácať otáčky a výkon. Toto sa zhoršovalo ubúdaním benzínu až na rezervu - vraj sú na vine nečistoty v benzíne. Zhoršenie výkonu motora sa prejavilo už pri voľnobehu, trhalo s rýchlost. pákou, pri rozbiehaní motor neťahal, ani na dvojke - trojke... motor sa dusí, štvorka sa ani nedá zaradiť. V servise renault diagnostikovali, že nepracuje 2. a 3. valec a bolo treba vymeniť zapaľovaciu cievku. Lambda sonda vraj je v poriadku.
Po dvoch kilometroch zo servisu sa porucha znovu prejavila a pri reklamácii mi doporučili natankovať kvalitný benzín s čističom a treba odjazdiť najmenej 10 - 20 kilometrov, aby sa prečistil celý systém spaľovania a bude dobre. Benzín s čističom je natankovaný, kilometre sú odjazdené a auto ide čím ďalej tým horšie. Ani voľnobeh nie je možné udržať, auto ide ako traktor, neťahá. Pri 4000 otáčkach a preradení na dvojku-trojku klesnú otáčky na 1000 -2000 a motor strašne trpí a dusí sa.

Prosím, poraďte a poučte ma, čo môže byť príčinou ?
Čo môže spôsobiť takáto strašná jazda - môžem poškodiť katalyzátor alebo niečo iné ?
Ako mám reklamovať opravu v servise a ako to mám skontrolovať. Aké dôkazy diagnostiky mám požadovať?

Ďakujem
day
12.02.12,11:03
najag
12.02.12,11:12
Po natankovaní plnej nádrže a po odjazdení polovice benzínu začal motor pri preradení rýchl, strupňa strácať otáčky a výkon. Toto sa zhoršovalo ubúdaním benzínu až na rezervu - vraj sú na vine nečistoty v benzíne. Zhoršenie výkonu motora sa prejavilo už pri voľnobehu, trhalo s rýchlost. pákou, pri rozbiehaní motor neťahal, ani na dvojke - trojke... motor sa dusí, štvorka sa ani nedá zaradiť. V servise renault diagnostikovali, že nepracuje 2. a 3. valec a bolo treba vymeniť zapaľovaciu cievku. Lambda sonda vraj je v poriadku.
Po dvoch kilometroch zo servisu sa porucha znovu prejavila a pri reklamácii mi doporučili natankovať kvalitný benzín s čističom a treba odjazdiť najmenej 10 - 20 kilometrov, aby sa prečistil celý systém spaľovania a bude dobre. Benzín s čističom je natankovaný, kilometre sú odjazdené a auto ide čím ďalej tým horšie. Ani voľnobeh nie je možné udržať, auto ide ako traktor, neťahá. Pri 4000 otáčkach a preradení na dvojku-trojku klesnú otáčky na 1000 -2000 a motor strašne trpí a dusí sa.

Prosím, poraďte a poučte ma, čo môže byť príčinou ?
Čo môže spôsobiť takáto strašná jazda - môžem poškodiť katalyzátor alebo niečo iné ?
Ako mám reklamovať opravu v servise a ako to mám skontrolovať. Aké dôkazy diagnostiky mám požadovať?

Ďakujem Vymenili v servise aj palivovy filter a vzduchovy filter? Funguje palivove cerpadlo ? Aky bol tlak paliva na rampe pre vstrekovace ? Pretoze to vypada na nedostatok paliva. Ak by nepracovali dva valce, tak by motor neurobil ani krok.....lambda sonda je v poriadku, ale co ukazala diagnostika ?
geografia
12.02.12,11:18
Ďakujem za tipy pri reklamácii ... Diagnostika vraj ukázala na nefunkčnosť 2. a 3. valca
220870
12.02.12,11:29
Renaulty a Fiaty sa neopravujú v servisoch ale vozia na šrotoviská.Sú to autá ktoré sú stavané tak že ak vymeníte jednu súčiastku ,alebo súčasť tak odíde vedlajšia atd.Napríklad keď sa mení klinový remeň musí sa vymeniť celý rozvodový a napínací systém.Motor má po takejto výmene životnosť 10-15000 km.
day
12.02.12,11:32
my mame jedno z uvedenych aut a je OK,

pri Fiatoch, moj nazor, to vzniklo pri prvych dovozoch z Talianska, auta mali uz neaku 100ku nabehanu, ale k nam sa nosili ako zanovne so 60tis km
geografia
12.02.12,11:45
... že Renaulty a Fiaty sa neopravujú v servisoch ale vozia na šrotoviská ?
...

môj Renault išiel doteraz 150 000 km ako hodinky, len nutné výmeny, ako rozvody po 120 000 km a pod. Inak veľmi spoľahlivý a vydarená aj karoséria. Tak nedopustím takéto tvrdenia.
buchač
12.02.12,11:52
Renaulty aFiaty sa neopravujú v servisoch ale vozia na šrotoviská.Sú to autá ktoré sú stavané tak že ak vymeníte jednu súčiastku ,alebo súčasť tak odíde vedlajšia atd.Napríklad keď sa mení klinový remeň musí sa vymeniť celý rozvodový a napínací systém.Motor má po takejto výmene životnosť 10-15000 km.
...máš pravdu ...o dve poschodia vyššie býva môj adoptívny syn ...on mi pred barákom nie jednu vec opravil....

Mal som dve fiatky ....obe slúžili k spokojnosti , jednu som predal a druhú som fakt šmaril na šrotovisko nedávno - po totálke ...

Teraz mám Reníka .......a vieš , že som s ním spokojný ????....na výsosť ....:)
lujza.j
12.02.12,11:53
... že Renaulty a Fiaty sa neopravujú v servisoch ale vozia na šrotoviská ?
...

môj Renault išiel doteraz 150 000 km ako hodinky, len nutné výmeny, ako rozvody po 120 000 km a pod. Inak veľmi spoľahlivý a vydarená aj karoséria. Tak nedopustím takéto tvrdenia.

prepáč, ale toto by som tvrdila po 200 000km čo u teba, teda u Renaulta nehrozí;)
viktorviktor
12.02.12,13:43
motor je pre mna španielska dedina, ale niekde na fore renaultu cz som čítal, že pri lambda sonde sú dva ventily a tam blbnú tlaky pri nasávaní a vstrekovaní, v servisoch ak to skontrolujú tak hodnoty tlakov považujú za správne vôbec nepripustia že sú vymenené, zlé, vraj to stojí pár babiek
day
12.02.12,15:10
viem o jednom Megane, viac ako 300tis km, pravidelny servis, olej atd a zatial vsetko OK
najag
12.02.12,15:39
Po natankovaní plnej nádrže a po odjazdení polovice benzínu začal motor pri preradení rýchl, strupňa strácať otáčky a výkon. Toto sa zhoršovalo ubúdaním benzínu až na rezervu - vraj sú na vine nečistoty v benzíne. Zhoršenie výkonu motora sa prejavilo už pri voľnobehu, trhalo s rýchlost. pákou, pri rozbiehaní motor neťahal, ani na dvojke - trojke... motor sa dusí, štvorka sa ani nedá zaradiť. V servise renault diagnostikovali, že nepracuje 2. a 3. valec a bolo treba vymeniť zapaľovaciu cievku. Lambda sonda vraj je v poriadku.
Po dvoch kilometroch zo servisu sa porucha znovu prejavila a pri reklamácii mi doporučili natankovať kvalitný benzín s čističom a treba odjazdiť najmenej 10 - 20 kilometrov, aby sa prečistil celý systém spaľovania a bude dobre. Benzín s čističom je natankovaný, kilometre sú odjazdené a auto ide čím ďalej tým horšie. Ani voľnobeh nie je možné udržať, auto ide ako traktor, neťahá. Pri 4000 otáčkach a preradení na dvojku-trojku klesnú otáčky na 1000 -2000 a motor strašne trpí a dusí sa.

Prosím, poraďte a poučte ma, čo môže byť príčinou ?
Čo môže spôsobiť takáto strašná jazda - môžem poškodiť katalyzátor alebo niečo iné ?
Ako mám reklamovať opravu v servise a ako to mám skontrolovať. Aké dôkazy diagnostiky mám požadovať?

Ďakujem


A prosim ta, pri takom dopyte vzdy napis, o aky model Laguny ide, objem motora, alebo aj typ motora, je v papieroch, rok vyroby......tych motorov je na mraky a potom je to ako vestenie z gule......
lujza.j
12.02.12,17:16
vieš ako sa to hovorí, že jedna lastovička jar nerobí:)
geografia
21.02.12,15:35
A prosim ta, pri takom dopyte vzdy napis, o aky model Laguny ide, objem motora, alebo aj typ motora, je v papieroch,
rok vyroby......tych motorov je na mraky a potom je to ako vestenie z gule......

Myslím, že teraz už môžem napísať, že všetky problémy spôsobil nekvalitný benzín natankovaný na Slovnaft-pumpe na Herlianskej ulici v Bratislave. Od nádrže po motor bolo všetko zanesené, obidve zapaľovacie cievky sa vymenili a auto ide lepšie ako predtým. Nutné bolo vyjazdiť špinavý benzín - už ho bolo málo, naliať do nádrže kvalitný čistič a doplniť 95 W-power s aditívami - Renault Laguna 2-liter ide ako hodinky. Tichučko, spoľahlivo a spotreba je nižšia. Darmo - kvalita je drahšia, ale prejdem viac kilometrov, tak to sú moje skúsenosti a ďakujem všetkým, ktorí prispeli k mojej téme.
Pozdravujem a dajte pozor na to, kde a aký benzín tankujete.
lujza.j
21.02.12,15:39
A prosim ta, pri takom dopyte vzdy napis, o aky model Laguny ide, objem motora, alebo aj typ motora, je v papieroch,
rok vyroby......tych motorov je na mraky a potom je to ako vestenie z gule......

Myslím, že teraz už môžem napísať, že všetky problémy spôsobil nekvalitný benzín natankovaný na Slovnaft-pumpe na Herlianskej ulici v Bratislave. Od nádrže po motor bolo všetko zanesené, obidve zapaľovacie cievky sa vymenili a auto ide lepšie ako predtým. Nutné bolo vyjazdiť špinavý benzín - už ho bolo málo, naliať do nádrže kvalitný čistič a doplniť 95 W-power s aditívami - Renault Laguna 2-liter ide ako hodinky. Tichučko, spoľahlivo a spotreba je nižšia. Darmo - kvalita je drahšia, ale prejdem viac kilometrov, tak to sú moje skúsenosti a ďakujem všetkým, ktorí prispeli k mojej téme.
Pozdravujem a dajte pozor na to, kde a aký benzín tankujete.
ja napr. už nejaký ten rok aj viac v At, teraz naftu predtým benzín:) a vždy lacnejšie ako tu a aj keby nie tak aj tak tam....:)
Nokerla
21.02.12,16:35
Renaulty a Fiaty sa neopravujú v servisoch ale vozia na šrotoviská.Sú to autá ktoré sú stavané tak že ak vymeníte jednu súčiastku ,alebo súčasť tak odíde vedlajšia atd.Napríklad keď sa mení klinový remeň musí sa vymeniť celý rozvodový a napínací systém.Motor má po takejto výmene životnosť 10-15000 km.

Hahahaha....vacsiu hlupost som nepocul....co ma spolocne klinovy remen s rozvodovym systemom?