misstka
12.02.12,16:54
Začnem tým, že sa mi pokazil 2,5 ročný Samsung tak, že sa nedá použiť ani na volanie, lebo vôbec nepočujem toho čo mi volá alebo komu volám . kvôli práci potrebujem na mobile aj fotoaparát, také nové mobily stoja od 70€ vyššie a na to bohužial teraz nemám financie.
mám ešte starší LG, ktorý má fotoaparát, ale napríklad po dlhšom hovore alebo pri krátkom fotení sa vybije aj plne nabitá batéria. preto sa chcem uistiť, že či ide na tom LG o slabú baterku, alebo môže tam byť aj iný problém. na internete som našla celkom lacnú baterku, len chcem mať istotu, že hoci je to pár €, nevyhodím ich to vzduchu, lebo teraz som v komplikovanej finančnej situácii.
alla66
12.02.12,16:24
Samsung....nestíšila si omylom hlasitosť? ( počas hovoru sleduj displej a stlačaj stred.tlačítko smerom k displeju)
( niektorým modelom sa upravuje hlasitosť na boku )

LG -vypni Bluetooth, 3G sieť /ak má túto funkciu/
tom_NR
12.02.12,16:56
Čo znamená "starší"? Už štvorročný telefón sa považuje za dôchodcu. :)
Ešte pozor na tú "celkom lacnú baterku", aby nebola rovnako nespoľahlivá, ako tá stará.
lujza.j
12.02.12,17:10
dotované telefóny v akciách u operátorov sú na dva roky....
misstka
12.02.12,17:42
lujza- oba telefony sú kupované normálne v obchode s elektronikou.
tom nr- lg má asi tak štyri roky, ale na ten vek celkom slušnú výbavu a aj celkom dobrý foťák, len sa niekedy rýchlo vybije, preto chcem vedieť, či to je baterkou alebo môže byť problém aj v niečom inom
alla -hlasitosť som pozerala viac krát, teraz mi dokonca mobil-ten samsung ani nezvoní a nejdú žiadne zvuky a na Lg je všetko vypnuté

ja neviem čo s tým samsungom je, ale nechcem už do jeho opravy investovať nič, má viac problémov, napríklad časom prestalo na ňom ísť Bluetooth, nefunguje ani rádio cez slúchadlá, ked som ho pripojila k pc mala som problém dostať do pc z neho obrázky, nakoľko ukazovalo že v mobile je 0 obrázkov, pritom ich bolo viac ako sto a po pár dňoch to bez problémov išlo.
s tým lg neboli až na to, že sa pri nejakých činnostiach rýchlo vybíja doteraz žiadne problémy, preto ak by to mala byť len tá baterka príde mi rozumnejšie kúpiť baterku do lg ako dať peniaze za opravu samsungu a trpnuť, že čo sa zase na ňom pokazí
alla66
12.02.12,18:21
skús obnoviť továrenské nastavenie (najprv urob zálohu, ak nechceš prísť o obrázky, pesničky)
Jurivo
12.02.12,19:33
Batéria vo väčšine prípadov odchádza po 2 rokoch,prinajlepšom stráca zhruba polovicu svojej kapacity. Ak nepočuješ keď ti niekto volá, tak to môže byť vadný reproduktor. Nepíšeš či počujú teba keď voláš. Skús kúpiť novú batériu, tiež dávaj pozor pri nabíjaní batérie, nenechávať úplne vybiť, a odpojiť od nabíjačky čo najskôr po nabití.
misstka
12.02.12,20:01
Batéria vo väčšine prípadov odchádza po 2 rokoch,prinajlepšom stráca zhruba polovicu svojej kapacity. Ak nepočuješ keď ti niekto volá, tak to môže byť vadný reproduktor. Nepíšeš či počujú teba keď voláš. Skús kúpiť novú batériu, tiež dávaj pozor pri nabíjaní batérie, nenechávať úplne vybiť, a odpojiť od nabíjačky čo najskôr po nabití.

Neviem isto, ale čo som sa pýtala jedného človeka, tak ten ma počul, len ja jeho nie. Dnes mi už ten mobil ani nezvonil, ked som ho prezváňala, len sa rozsvietil a vibroval ak bolo nastavené vibrovanie. Skúšala som obnoviť aj pôvodné nastavenia, vypnúť ho a znovu zapnúť, pri jednom z asi desiatich pokusov išiel po zapnutí mobil na chvílu normálne, ale potom zase po chvíli nebol zvuk.Takisto ked si nastavím aby bolo počuť tlačítka pri stlačení, nepočuť nič. Ešte k tomu Samsungu je okrem tých problémov problém aj pri pripojení k notebooku. málokrát rozpozná notebook to usb na prvýkrát a ked už aj rozpozná, tak ak dám pc studio, tiež málokedy nájde ten mobil na prvýkrát. pritom notebook s inými zariadeniami vôbec také problémy nemá.
Dosť ma to štve, že sú s ním také problémy, nakoľko som ten mobil nejako extrémne nezaťažovala, nehrala som na ňom skoro vôbec hry, nepočúvala hudbu, v priemere sa z neho volalo tak jedenkrát denne, denne prišla jedna-dve sms-ky a to je všetko. Takže si myslím, že hoci má 2,5 roka, mohol bezproblémovo pri takom občasnom používaní fungovať. Mala som ho len ja, nespadol mi a ani neviem o tom, že by prišiel do kontaktu s vodou a podobne.
A k tomu LG, skúsim kúpiť tú baterku, hádam to pomôže, lebo inak s ním nie sú žiadne problémy a ani predtým neboli.
Jurivo
12.02.12,20:09
Niektorý mobil ti vydrží roky a iný sa bude kaziť stále. Ak sa s ním ešte nechceš nadobro rozlúčiť, skús ho dať opraviť s tým, že nech ťa informujú koľko by oprava stála, či sa ti to vôbec oplatí. Na samsung je dobrý program Samsung Kies, mne ide bez problémov.
http://www.softmania.sk/Samsung-Kies.html
misstka
12.02.12,20:24
Niektorý mobil ti vydrží roky a iný sa bude kaziť stále. Ak sa s ním ešte nechceš nadobro rozlúčiť, skús ho dať opraviť s tým, že nech ťa informujú koľko by oprava stála, či sa ti to vôbec oplatí. Na samsung je dobrý program Samsung Kies, mne ide bez problémov.
http://www.softmania.sk/Samsung-Kies.html

No vzhľadom k tomu, že je tam viac problémov a v dnešnej dobe už má ten mobil nízku hodnotu, takže oprava by bola k pomeru k dnešnej hodnote toho mobilu dosť drahá a tiež sa bojím, žeby sa aj tak ešte po oprave vznikol zasa nejaký problém, tak sa s tým Samsungom asi rozlúčim a nechám ho tak. Hoci som s ním predtým bola spokojná a keby neboli tieto problémy, nad výmenou mobilu neuvažujem.
Asi bude rozumnejšie kúpiť baterku do toho LG a časom kúpiť nový mobil.
Taserda
13.02.12,07:22
Veď ešte skús ten Samsung Kies, možno Ta upozorní na nový software a ním už bude fungovat správne.