jurajc
12.02.12,17:58
...zdravím, viete poradiť? Chcel by som čistiť rúru z kuchynskej pece do komína, ktorá je lomená. Na internete som našiel vysávač na popol, môžem s takýmto vysávačom vysať aj sadzu? Napr: Pass Partú za 50 € vysavace.sk (http://www.priemyselne-vysavace.sk/new/druhy_vysavania/mokre_a_suche/pass-partu) Doteraz som to čistil štetkou ale ten bordel!! Udajne popol sa dá čistiť v pohode ale sadza, neviem..
jurajc
13.02.12,06:51
Nema nikto skusenosť, či to taketo vysavače v pohode...?
richard8888
07.03.12,17:51
Aj mna to zaujima :)
petmar
09.03.12,18:34
Aj mňa to zaujalo, ale v tvojom odkaze je napísané, že jednak nie je to vysávač, ale nádstavec na rôzne druhy vysávačov , a je tam tiež napísané, že je to vhodné na sadzu, takže...
sadza je podľa mňa hrubšieho zrna ako popol
tienik
09.03.12,19:38
sadza je natolko jemna, ze tie vysavace nemaju sancu ju oddelit a pojde to az do toho normalneho co to pohana. Ja by som to rozobral ako sa da a cistil pekne rucne - na taku obcasnu cinnost sa vela techniky neoplati.
jurajc
18.03.12,08:58
Hej, máte pravdu, nieje to vysávač ale separátor, myslím..Tak som sa k tomu dostal až teraz, niečo za niečo "alebo bordel a rýchlosť alebo čistota a viac času na umytie a vysušenie filtra"... No, ono to treba najprv "vyšúchať" nejakou tenkou štetkou a potom razom vysať a keď je pred vysávaním trochu bordelu vo vysávači, tak "je to aj dobre". Ináč som nenašiel v domácom vysávači žiadny "čierny bordel". Ak by som to mohol ohodnotiť od 0 do 10 tak 7. Je to ale prvý krát, "uvidíme na budúce, čo filter a tak"... Majte sa...
jurajc
04.04.12,07:24
..takže, PASSPARTú-slabota, ono to vysaje ale ..., teraz som to prečistil všetko po starom s kefou a rozdiel je (prehaňam?) -- - - obrovský, oná ta sadza by aj šla ale usadeniny po celom obvode rury, to už nie, tam treba kefu, možno popol to hej ale čistenie dva a pol metrovej rury s kolenom, ešte raz - nie..
majte sa pekne..