Andronika
12.02.12,23:36
Zdravím všetkých. Čo presne je ľahká mozgová disfunkcia? Dá sa to liečiť? Ďakujem
kopretinka
12.02.12,22:39
wagner
13.02.12,20:54
Zdravím všetkých. Čo presne je ľahká mozgová disfunkcia? Dá sa to liečiť? Ďakujem
Otázka je veľmi široko postavená. Keď ju skonkretizuješ, tak Ti môžu napísať aj osobné skúsenosti. Z vlastnej skúsenosti z rodiny môžem napísať, že je to liečiteľná choroba. Dieťa potrebuje zvýšenú starostlivosť, treba sa mu venovať, keď treba učiť sa s ním. Liečba totiž nespočíva v užívaní liekov ale v odstraňovaní defektov zapríčinených ľahkou mozgovou disfunkciou. Aj moja vnučka patrila medzi takto postihnuté deti a tento rok už maturuje na gymnáziu a hlási sa na VŠ. A to dokonca na techniku, lebo matematika a fyzika ju bavia. Dieťa nesmieš ľutovať, ale musíš ho brať ako zdravé a požadovať od neho to isté, čo od zdravého dieťaťa. Inak spravíš z neho chudáka.
Estetic
14.02.12,06:59
Hlavne to nie je choroba a tým pádom sa nedá vravieť o liečbe.Je to akoby porucha v niektorej oblasti,prirovnala by som to k poruche napr.ruky-treba to v deststve rozcvičiť,aby v dospelosti boli čo najmenšie problémy.Tak ruka ako aj mozog je vycvičiteľný a zvlášť ked sa porucha zachytí v utlom detstve,ale bez práce a pomoci dospelých a odborníkov to nepôjde.A liekmi už vôbec nie.Veľmi laicky povedané.
Andronika
14.02.12,17:56
A ak je to už dospelý človek? Ako postupovať, keď ho rodičia zanedbali a vedeli o disfunkcii? Hovorí, že zabúda a že sa nedokáže nič naučiť,akoby sa mu to vytratilo. Asi sa vzdáva....Sama pozorujem ,že zabúda,čím ďalej tým častejšie, a aj sa menej sústredí......čo v takom prípade?
Indeed
14.02.12,18:03
Ja by som povedal,že to je diagnoza 3/4 obyvateľov Slovenska.
Estetic
14.02.12,19:43
A ak je to už dospelý človek? Ako postupovať, keď ho rodičia zanedbali a vedeli o disfunkcii? Hovorí, že zabúda a že sa nedokáže nič naučiť,akoby sa mu to vytratilo. Asi sa vzdáva....Sama pozorujem ,že zabúda,čím ďalej tým častejšie, a aj sa menej sústredí......čo v takom prípade?
Nikdy nie je neskoro začať trénovať.Najprv je nutná diagnostika,ktorá špecifikuje problémy a následne stanoviť spôsob riešenia.No a potom to bude na tom čoveku.Čo všetko je ochotný a schopný pre seba spraviť.
petermikuláš
16.02.12,13:54
V prvom rade takáto diagnóza sa už celé roky nepoužíva. Nie je už ani v súčasne platnej legislatíve diagnóz. A to všetko práve preto, že nič vlastne nehovorí.
Resp. hovorí toto ľahká - vieme čo znamená, mozgová-že sa týka mozgu, a dysfunkcia-znamená zmenená funkcia. Ktorej časti mozgu, aký typ dysfunkcie? to sa nedozvie niokto, preto sa takéto označenie dnes už vôbec nepoužíva a používajú sa konkrétne označenia, tak ako Vám to tu poradili v prvej reakcii/kopretinka/.
Ak Vám v dnešnej dobe niekto stanovil LMD tak vedzte, že ten človek nesleduje nový vývoj v oblasti medicíny už hodne dlhé roky.