jaros5
13.02.12,05:14
Chcem kúpíť zrekonštruovaný rodinný domček.
Na ktoré veci by som si mal dať najväčší pozor už pri obhliadke.
220870
13.02.12,06:10
Nekupovať.Alebo si na obhliadku zo berte niekoho kto sa tomu rozumie.
Ferdosondo
13.02.12,07:35
Presne tak. 90% rekonštrukcií pred predajom, je robená kôli zamaskovaniu nedostatkov.
iv@n
13.02.12,09:06
nemusí to tak byť, ja by som nestrašil, ja som osobne predával čerstvo zrekonštruovanú nehnutelnosť kôli zmene v rodine a práci
jezo421
13.02.12,12:10
Skusil by som sa popytat susedov, kto to predava - ci je to povodny vlastnik, alebo niekto kto to nedavno kupil na kseft a opravil. Vtedy je vysoka pravdepodobnost, ze je to odflaknute a urobene len na oko. Moj bratranec sa nechal podobne napalit.
fefe30
13.02.12,12:30
Treba si pozreť na TV JOJ Náš nový dom ako sa tam rekonštruje. :)
IvanPK
13.02.12,12:51
Máte pravdu, známa kupila zrekonštruovaný pekný dom a po roku začali vlhnúť pôvodné vnútorné steny....a čo teraz ako to opraviť?:)
peterkos2
13.02.12,17:32
Keby som mal vážny záujem,určite by som si dal spraviť termovízne meranie.Nie som odborník,ale určite to veľa napovie.
220870
13.02.12,18:37
Berte vážne čo som napísal.Chystal som viacero domov na predaj ,viem o čom píšem.Termovíziou zistí akurát tepelné mosty tie sa dajú pomerne lacno opraviť aj dodatočne.Horšie je to s tým čo sa poschováva pod omietky .
misomiso
13.02.12,18:55
Berte vážne čo som napísal.Chystal som viacero domov na predaj ,viem o čom píšem.Termovíziou zistí akurát tepelné mosty tie sa dajú pomerne lacno opraviť aj dodatočne.Horšie je to s tým čo sa poschováva pod omietky .

No dobre, ale ak nieco schovam pod omietku, tak to pri obhliadke ako odbornik odhalis?
Ice dive
13.02.12,19:00
No dobre, ale ak nieco schovam pod omietku, tak to pri obhliadke ako odbornik odhalis?

záleží ako dlho to budeš predávať, dom sa predáva dlhšie, ako byt, t.j. ak poschováva niečo pod omietku, tak keď sa to bude predávať dlhšie napr. pol roka, tak aj tá schovávacia omietka začne pracovať...

zas na druhej strane, čo sa dá odhaliť, pri jednej dvoch návštevách... skutočné neodstatky sa dajú odhaliť, až po určitom čase bývania...
220870
13.02.12,21:16
Väčšinou áno.Je to podobné ,ako keď kupujete auto automechnik bude vedieť viac ako laik.
korela
13.02.12,23:05
Ak je udaný zlý vek domu, môže byť starší aj o 50 rokov, kupujúceho to nenapadne, i keď je to na pohľad jednoznačné. Znalec to odhalí okamžite.
Je vhodné si privolať na posúdenie nehnuteľnosti pred kúpou odborníka.
jaros5
14.02.12,04:53
Bol som na obhliadke, .... zmiešané pocity. Domček pekný, kompletne zrekonštruovaný. Predáva sa už asi 1 rok. Pôvodná stavba z 50 rokov minulého storočia, zostali len obvodové múry a dve vnútorné priečky. Zo stropov ponechané len hrady (vraj vo veľmi dobrom stave), na ne debnenie + betón. Staré hrady zostali v stropoch. Strecha kanadský šindel.
Čo ma zarazilo, je fakt, že pri rekonštrukcii staré obvodové múry nezarezali, ani nijak inak neriešili vodorovné izolácie. Keď som to predávajúcemu vytkol, argumentoval tým, že pozemok je suchý - takže vraj nebolo treba :-o;
Ďalšia vec, čo sa mi zdá čudná (nie som stavbár) ...že zateplenie 10 cm polysterénom je až pod úroveň terénu.

Neviem sa rozhodnúť ... nové omietky, zateplenie , dlažby .... môžu schovávať fakt veľké nedostatky ...

Musím do práce, ale večer vyvesím nejaké foto ...
220870
14.02.12,05:19
50 ročné domy mávali vodorovné hydroizolácie obvodových stien.ALE!!!nemávali hydroizolácie podkladných betónov a ak aj mali nebývali kvalitne napojené na hydroizolácie obvodových múrov.Suchý pozemok je nepodstatná informácia cez daždivé obdobie sa aj súchý stáva mokrým. Staré hrady pokiaľ nie sú poškodené sú skôr výhodou ,kedysi sa dávalo na domy derevo nie ako dnes .Treba pozrieť koľko sú prehnuté.Kanadský šindel je to klasika kto chce ušetriť na úkor kvality dá kanadský šindel.Navyše ak to robil vôl tak to vždy dopadne katastrofálne.Dôležitá je skladba strešného plášťa,je to obytné podkrovie?Staré múry nieje nutné podrezávať.Bežne sa zatepluje pod úroveň terénu,len treba vo výške vodorovnej hydroizolácie odstrániť prípadnú omietku a prerušiť naplno zatrieť škáru medzi polystyrénom a murivom , základom domu.Nové omietky toho moc neskryjú .Treba sa pýtať na ich zloženie akým spôsobom boli zhotovené postop prác.Ak na starú maľovku natiahli lepidlo +sieť a zaštukovali tak to 100% skôr či neskôr opadá dolu .Treba pýtať zľavu m2 omietky cca 8€ + maľovka 3€.
marleau
14.02.12,06:31
Ja by som taký dom určite nekúpil.
Keď už si nemožem dovoliť stavať nový,aj keď to je asi ani nie moc drahšie,radšej by som kúpil starší a nechal ho opraviť pod svojim dozorom alebo pod dozorom niekoho,komu verím.Okrem sledovania kvality tak možno ušetrím zisk toho,kto predáva už rekonštruované.Navyše si dom upravím podľa svojich potrieb.
misomiso
14.02.12,15:02
Bol som na obhliadke, .... zmiešané pocity. Domček pekný, kompletne zrekonštruovaný. Predáva sa už asi 1 rok. Pôvodná stavba z 50 rokov minulého storočia, zostali len obvodové múry a dve vnútorné priečky. Zo stropov ponechané len hrady (vraj vo veľmi dobrom stave), na ne debnenie + betón. Staré hrady zostali v stropoch. Strecha kanadský šindel.
Čo ma zarazilo, je fakt, že pri rekonštrukcii staré obvodové múry nezarezali, ani nijak inak neriešili vodorovné izolácie. Keď som to predávajúcemu vytkol, argumentoval tým, že pozemok je suchý - takže vraj nebolo treba :-o;
Ďalšia vec, čo sa mi zdá čudná (nie som stavbár) ...že zateplenie 10 cm polysterénom je až pod úroveň terénu.

Neviem sa rozhodnúť ... nové omietky, zateplenie , dlažby .... môžu schovávať fakt veľké nedostatky ...

Musím do práce, ale večer vyvesím nejaké foto ...

Ak je tam kanadsky sindel, tak si rovno nechal zratat rozpocet na novu strechu. Ja som mal na dome behom par rokov 2 x kanadsky sindel, na treti raz som sa pochopitelne uz poucil.

Apropos, kanadsky sindel je super, ale iba na nevykurovane stavby (garaze, pristresky), tam mam stale povodny a je ako novy.
sisima
14.02.12,15:05
haha ja sa pri tej relacii strasne bavím :) a ešte viac pri konecnej kalkulácii :)))
jaros5
15.02.12,04:31
Ďakujem za rady ....
...pokúsim sa zraziť cenu (strecha, neodizolované múry, polovička pozemku skoro nevyužiteľná=strmý svah=možnosť zosunu = vyžiada ďalšie investície), ak nezníži - neberiem - hľadám ďalej ....
dolfort
20.02.12,22:46