Sylvinka35
13.02.12,10:12
Ahojte. Svojho času som tu umiestnila svoju prosbu o radu v súvislosti s nočným pocikávaním psa a veru si veľmi vážim všetky rady od vás - Poraďákov. Bohužiaľ, problém sa nám nepodarilo odstrániť, pretože nie je známa príčina. A, keďže mi je zdravie mojich detí a rodiny prednejšie než všetky zvieratá na svete, som nútená psa dať z domu preč. Všetkým, ktorí teraz náhodou krútite pohoršene hlavami, chcem len povedať, že to celkom chápem a krútila by som aj ja, keby som si už 4-tý rok neodkrúcala dennodenné pobehovanie s handrou. Kým iná žena sa ráno chystá do práce, má na seba čas upraviť sa atď, ja musím umývať dlážku a fakt, mám toho plné zuby! Nábytok mám zničený a o smrade, nech robíme čo chceme, ani nevravím. A preto pretiekla posledná kvapka mojej trpezlivosti a pred tromi hodinami som sa rozhodla - pes pôjde z domu. Ja viem, znie to bezcitne, ale inú možnosť nemám. Babrať sa denne so psím močom už ma prešlo. Dnes som umývala chodbu asi vyše polhodiny a skoro som sa povracala. Prepáčte mi tie podrobnosti, ale ono je to už naozaj na nevydržanie. Oberá ma to o čas, a hanbím sa, aj keď k deťom prídu kamaráti či nám návšteva, všetko páchne a je nasiaknuté močom.
Náš pes (yorki) je veľmi citlivý (v živote nedostal bitku, dávali sme mu veľa lásky, smejeme sa, že je náš maznáčik). Je veľmi zlatý a rozumný, dokonca počúva na slovo, je inteligentný a jediné negatívum je to nočné pocikávanie. Pochodili sme veľa lekárov (aj psích psychológov), aj tu ste mi naozaj s veľkou ochotou mnohí radili, ale želaný výsledok to neprinieslo. Preto som sa rozhodla jeho darovanie riešiť touto cestou, mám nádej, že sa niekto ozve, že by si ho zobral, niekto, kto je viac doma a má čas sa mu viac venovať, alebo sa v psoch tak vyzná, že ho jednoducho prevychová, ak to je vôbec možné. On tú lásku vráti trojnásobne, to som si istá... Inak, čo mi bude ako ľúto, ho budem musieť dať do útulku alebo utratiť. Nemám nikoho známeho, kto by už psa - aj dvoch - nemal, a kto nemá, ani ho nechce. Tak vďaka, že ste si to prečítali a ak poznáte niekoho, kto by mal záujem, nech sa ozve. Darujem ho, lebo musím a nie chcem iba tak z rozmaru...S.
Ingrid Ondruskova
13.02.12,10:20
Sylva...veľmi Ťa obdivujem, že si to tak dlho vydržala....niečo podobné zažila moja
mama,: malý /vnúčik/ veľmi veľmi chcel psa, tak mu ho kúpili...tiež yorkšíra, ale za niekoľko mesiacov
ho nevedeli vychovať...tiež mám dojem, že skúsili všetky možnosti...a stále nič....
tak moja mama /samozrejem len a len ona umývala cikačky po izbách/ rozhodla, že psík
pôjde z domu von...dali sme inzeráty všade možne /o.i. aj na www.bazos.sk/ (http://www.bazos.sk/) a našiel
sa
niekto, kto ho adoptoval.....držím palčeky....
Fero11
13.02.12,10:30
len abz z neho neboil uz gulas :)
Melnick
13.02.12,10:50
Neodcudzujem, hoci som psíčkár. Snáď niekoho nájdeš. Ja psíka mám.
alaya1
13.02.12,15:10
Sylvia, uz si prisla na to, ci moci, alebo znackuje so zdvihnutou nohou?
lebo neviem, ci si vyuzila moznost, obviazat psikovi pipika, vlastne, pritlacit ho tym popruhom k telu a vtedy necika, robi sa to psom na vystavach, aby sa nepospinili.
Ak chces viac info....napisem ti do SS. Snad ho koli tomu nechces utratit, preboha. Kolko mocu moze vypiskat taky maly pes.
bjuty smis
13.02.12,15:15
za den ? vynásob si to 4 rokmy....
alaya1
13.02.12,15:19
Iba v noci, nie? da sa ohradit urcity priestor, kde sa v noci moze zdrzovat, aby to nerobil po celom byte.taky maly pes, pripadne mu dat popoludni a vecer pit menej, mam na to svoj nazor, ale nepisem ho. Ale koli moceniu utratit psa- nechapem.
Chokma
13.02.12,16:47
Veru, ak mas niekde v dome miesto, kde su dlazdice a nie plavajuca, parkety a koberec, kde moc vsaje, tak ak sa rozhodnes dat svojmu maznacikovi este jednu sancu, tak si mozes kupit napr ohradku pre psikov, velkosti su rozne a daju sa aj rozsirovat nahradnymi dielmi. Napr. http://www.prechovatelov.sk/eshop/psy/ohradky-klietky/ Ta ohradka sa da pouzit aj pre zajkov do travy, atd.
BIZAL
13.02.12,17:03
Do bytu ho nikto nebude chciet. Hlavne treba najst niekoho, kto ho vezme do domu na dvor. Myslim, ze na inzercii nebude problem. Ja som takto rozdala 8 steniatok za par dni.
lujza.j
13.02.12,17:11
neviem si predstaviť toto plemeno na dvore....
ivka70
13.02.12,17:11
Do bytu ho nikto nebude chciet. Hlavne treba najst niekoho, kto ho vezme do domu na dvor. Myslim, ze na inzercii nebude problem. Ja som takto rozdala 8 steniatok za par dni.

Yorkshira na dvor?
A vykurovanu budu k tomu ci ako? :)

Ja by som to tiez skusila skor s ohradkou v byte ....
BIZAL
13.02.12,17:15
Urcite na dvor, lepsie ako si znicit si byt a zdravie. Ja mam psy rada, vychovala som nejake a psa mam, ale vzorneho :) Netreba ho viac pustat do bytu, v zime dat do predsiene...je vela moznosti aby ostal zdravy. A moze si curat kedy chce a kde chce. Co je na tom zle? Ved tie plemena boli vyslachtene do kabeliek a tam sa necura...:)
ivka70
13.02.12,17:17
Urcite na dvor, lepsie ako si znicit si byt a zdravie. Ja mam psy rada, vychovala som nejake a psa mam, ale vzorneho :) Netreba ho viac pustat do bytu, v zime dat do predsiene...je vela moznosti aby ostal zdravy. A moze si curat kedy chce a kde chce. Co je na tom zle? Ved tie plemena boli vyslachtene do kabeliek a tam sa necura...:)

To je chvalyhodne, ale o yorkshiroch ako plemene nevies zjavne nic.
Yorkshir nema podsadku, podchladi sa uz pri teplotach okolo nuly, nieto este prezit nejake minusove teploty.
Jednoducho v nasich podmienkach yorkshir vonku neprezije prvu zimu.

A dalsi omyl je, ze boli vyslachtene do kabeliek.
Boli slachtene na lov ... ako durice ....
lujza.j
13.02.12,17:18
Urcite na dvor, lepsie ako si znicit si byt a zdravie. Ja mam psy rada, vychovala som nejake a psa mam, ale vzorneho :) Netreba ho viac pustat do bytu, v zime dat do predsiene...je vela moznosti aby ostal zdravy. A moze si curat kedy chce a kde chce. Co je na tom zle? Ved tie plemena boli vyslachtene do kabeliek a tam sa necura...:)
no v tomto prípade sa očividne stala niekde chyba ale ten pes zato nemôže, myslím že to nezvládol niekto iný....
BIZAL
13.02.12,17:21
Dobre no, tak dufam, ze ho niekto bude chciet do bytu.
kopretinka
13.02.12,17:22
koľko taký mini pes vyčúra za noc? pol deci? aj to je podľa mňa veľa.....nechápem,prečo ho na noc nezavrieš niekam,prečo chodí celú noc po celom byte a všetko očúrava,lebo tak to vyzerá,podľa toho,čo píšeš.
BIZAL
13.02.12,17:23
no v tomto prípade sa očividne stala niekde chyba ale ten pes zato nemôže, myslím že to nezvládol niekto iný....

to je velmi pravdepodobne, no uz som sa aj stretla s pripadom, ze pes to robil naschval...tusim, ze po 10 tyzdnoch ak to opakovane robi, treba ho dat prec a necakat, ze to prestane. nepamatam presne...
ivka70
13.02.12,17:26
Ta ohradka je fakt dobry napad ... len na noc.
Pes si totiz do pelechu nenacura ..to vedia instinktivne uz male steniatka ....
Najskor to po nich fenka uprace a potom ak maju moznost, chodia sa vypraznovat von ...

Ja by som to s ohradkou skusila ..a rano rovno z nej von.
Ak by bol problem cestou, treba ho vyniest bruskom hore ...to je dalsi instinkt ..pes sa sam neocura ....
:)
Chokma
13.02.12,17:26
Tiez si myslim, ze bude problem najst nejaku dobru dusu, ktora si pusti psika do bytu a pokusi sa ho prevychovat... mozno sa najde nejaky cinziakovec s tym, ze ak sa nepodari, tak ved psik bol do daru a moze to vyriesit po svojom, ak prevychova nevyjde. Tiez by som hladala skor niekoho s rodinnym domom a dvorom. Ved rodinny dom poskytuje mnohe priestory, kde by psik mohol spat v noci, v zime, atd. A netreba sa na tom pohorsovat, ze suteren, letna kuchyna... Kazdy pes by sa podla mna potesil zahrade a vobec by mu nevadilo, ze spi kdesi v suterene... Asi by som to aj nejako sformulovala v inzerate, s cim ma psik problem a aj to, ze nema tu podsadu, preto je potrebne, aby v pripade chladneho pocasia mal nejaky vhodny priestor.

PS: to je moja druha rada, prvou je ta ohradka ;)
lujza.j
13.02.12,17:30
to je velmi pravdepodobne, no uz som sa aj stretla s pripadom, ze pes to robil naschval...tusim, ze po 10 tyzdnoch ak to opakovane robi, treba ho dat prec a necakat, ze to prestane. nepamatam presne...
áno aj to je možné, žiarlivosť-odmietnutie. ale ked to robí od začiatku tak sa stala chyba niekde na začiatku a pri tom sme neboli... ten moment by mohla vedieť zadávateľka témy
BIZAL
13.02.12,17:30
Ta ohradka je fakt dobry napad ... len na noc.
Pes si totiz do pelechu nenacura ..to vedia instinktivne uz male steniatka ....
Najskor to po nich fenka uprace a potom ak maju moznost, chodia sa vypraznovat von ...

Ja by som to s ohradkou skusila ..a rano rovno z nej von.
Ak by bol problem cestou, treba ho vyniest bruskom hore ...to je dalsi instinkt ..pes sa sam neocura ....
:)

mimotemyskusala si buldocka? ten to prave ze pod seba a na seba ma najradsej:)))) a to len york nema podsadu?
Chokma
13.02.12,17:33
mimotemyskusala si buldocka? ten to prave ze pod seba a na seba ma najradsej:)))) a to len york nema podsadu?

Vela psov nema podsadu a preto by mali v mrazivom pocasi spavat niekde, kde nemrzne. ;)
ivka70
13.02.12,17:34
mimotemyskusala si buldocka? ten to prave ze pod seba a na seba ma najradsej:)))) a to len york nema podsadu?

Neskusala a neverim, ze to robi pod seba kazdy buldocek ...
Podsadu nema viac druhov, aj pudel, bishon ....
BIZAL
13.02.12,17:42
Neskusala a neverim, ze to robi pod seba kazdy buldocek ...
Podsadu nema viac druhov, aj pudel, bishon ....

naozaj, ver mi. zazila som ho doma par dni...a urcite nie vsetci, ale urcite nie je jedine plemeno, ktore to robi. co sa tyka tej podsady, idem sa pozriet na mojho psa, ci ma :))))
Chokma
13.02.12,17:45
naozaj, ver mi. zazila som ho doma par dni...a urcite nie vsetci, ale urcite nie je jedine plemeno, ktore to robi. co sa tyka tej podsady, idem sa pozriet na mojho psa, ci ma :))))

Je to jednoduche - plzne? :) Chodis ho strihat, lebo mu rastie srst ako nam vlasy - do dlzky? :)
Ako - pre mnohych to znie neuveritelne, ale rozdiel je velmi badatelny. Podsada je na zimu husta ako taka vatovita spongia a tu prerastaju pesiky a na leto ju pes straca a na zimu opat nadobuda. To sa neda povedat o spominanych bez podsady - rozhrnies srst a ma tam holu kozu ako my na hlave.
Chokma
13.02.12,17:50
Ak mas urcitu rasu, mozes si nalistovat v roznych atlasoch o psoch, ci ma tvoj podsadu alebo nie. Ak ide o krizenca, velka cast z nich ma podsadu, teda ak nejde o krizenca yorka s maltezakom. :)
Sylvinka35
13.02.12,17:50
Keby som ho chcela dat utratit, tak ho tu neponukam. NIKDY (okrem par mesiacov, kym bol steniatko) necikal inak, nez so zdvihnutou labkou. Vzdy cikava so zdvihnutou labkou. Ale nie je to jedno, ci ide o znackovanie ci mocenie? Ved aj tak je z toho mlacka.
kopretinka
13.02.12,17:52
naozaj, ver mi. zazila som ho doma par dni...
je otázne,či to robil iba u Teba,ako protest,že ho k Tebe odložili,alebo či to robil aj doma.....
BIZAL
13.02.12,17:53
Nie je to jedno, ked znackuje mozno pomoze to, co uz bolo hore spominane, dat ho podviazat.
BIZAL
13.02.12,17:53
je otázne,či to robil iba u Teba,ako protest,že ho k Tebe odložili,alebo či to robil aj doma.....

doma este castejsie...je mi luto majitelov :(
Chokma
13.02.12,17:55
Nie je to jedno, ked znackuje mozno pomoze to, co uz bolo hore spominane, dat ho podviazat.

Tak mi napadlo - znackuje pes aj po kastracii?
lujza.j
13.02.12,17:55
BIZAL
13.02.12,17:56
Je to jednoduche - plzne? :) Chodis ho strihat, lebo mu rastie srst ako nam vlasy - do dlzky? :)
Ako - pre mnohych to znie neuveritelne, ale rozdiel je velmi badatelny. Podsada je na zimu husta ako taka vatovita spongia a tu prerastaju pesiky a na leto ju pes straca a na zimu opat nadobuda. To sa neda povedat o spominanych bez podsady - rozhrnies srst a ma tam holu kozu ako my na hlave.

je to krizenec a neviem ju az tak nastudovat, pretoze ani neviem z coho je nakrizena. ano, plzne a davam ju casto strihat, cize ma podsadu. ma velmi hustu srst. idem sa jej trosku povenovat, pretoze uz som mimo temy :)
Sylvinka35
13.02.12,17:56
lujza.j, mas na mysli majitela? Nemyslim si, ze je to len o majitelovi, ale aj o inteligencii psa a nejakom jeho podvedomi alebo ako to nazvat. Psika som kupila od jedneho pana, pochadza hrozne zo spinavych pomerov, ten clovek mal v byte asi 8 psov a spinu. Mozno je to v tom psovi nejak zakorenene. Ide o to, ze napr. moja znama niekedy ide so posm von 2x za den, niekedy vecer o 21. hod. a na druhy den okolo jedenastej, a mlacky jej v byte nespravi, jednoducho vydrzi. Nemyslim, ze je to nasou chybou.
BIZAL
13.02.12,17:57
Tak mi napadlo - znackuje pes aj po kastracii?

nie. teda nie po byte, to mi povedal jeden odbornik na psov, nemam osobnu skusenost
lujza.j
13.02.12,18:04
lujza.j, mas na mysli majitela? Nemyslim si, ze je to len o majitelovi, ale aj o inteligencii psa a nejakom jeho podvedomi alebo ako to nazvat. Psika som kupila od jedneho pana, pochadza hrozne zo spinavych pomerov, ten clovek mal v byte asi 8 psov a spinu. Mozno je to v tom psovi nejak zakorenene. Ide o to, ze napr. moja znama niekedy ide so posm von 2x za den, niekedy vecer o 21. hod. a na druhy den okolo jedenastej, a mlacky jej v byte nespravi, jednoducho vydrzi. Nemyslim, ze je to nasou chybou.
ale to akého psa ste si kúpili bolo len na vás... na nikom inom. ja oproti tebe mám "mega" psa v roku kedy sme ho kupovali, bolo to začiatkom augusta som si zobrala dovolenku dcéra mala prázdniny do začiatku školského roka teda cca. 3týždne vedel potrebu robiť vonku a pekne sa vypýtal. ked by sa mi-nám to z nejakého dôvodu nepodarilo riešila by som to hned. a to že ste ho kúpili z takých pomerov, tiež vaše rozhodnutie. je dobre pred kúpou psa si čo-to o danom plemene prečítať, nestačí len to že je zlatučký, alebo je dobrý pod pazuchu.
lujza.j
13.02.12,18:05
Tak mi napadlo - znackuje pes aj po kastracii?
my máme kastráta mal nádor na guľkách. nikdy:(
kopretinka
13.02.12,18:11
lujza.j, mas na mysli majitela? Nemyslim si, ze je to len o majitelovi, ale aj o inteligencii psa a nejakom jeho podvedomi alebo ako to nazvat. Psika som kupila od jedneho pana, pochadza hrozne zo spinavych pomerov, ten clovek mal v byte asi 8 psov a spinu. Mozno je to v tom psovi nejak zakorenene. Ide o to, ze napr. moja znama niekedy ide so posm von 2x za den, niekedy vecer o 21. hod. a na druhy den okolo jedenastej, a mlacky jej v byte nespravi, jednoducho vydrzi. Nemyslim, ze je to nasou chybou.
mimotemy to nebol žiadny pán,to bol množič.
bubkoch
13.02.12,18:18
Ahojte. Svojho času som tu umiestnila svoju prosbu o radu v súvislosti s nočným pocikávaním psa a veru si veľmi vážim všetky rady od vás - Poraďákov. Bohužiaľ, problém sa nám nepodarilo odstrániť, pretože nie je známa príčina. A, keďže mi je zdravie mojich detí a rodiny prednejšie než všetky zvieratá na svete, som nútená psa dať z domu preč. Všetkým, ktorí teraz náhodou krútite pohoršene hlavami, chcem len povedať, že to celkom chápem a krútila by som aj ja, keby som si už 4-tý rok neodkrúcala dennodenné pobehovanie s handrou. Kým iná žena sa ráno chystá do práce, má na seba čas upraviť sa atď, ja musím umývať dlážku a fakt, mám toho plné zuby! Nábytok mám zničený a o smrade, nech robíme čo chceme, ani nevravím. A preto pretiekla posledná kvapka mojej trpezlivosti a pred tromi hodinami som sa rozhodla - pes pôjde z domu. Ja viem, znie to bezcitne, ale inú možnosť nemám. Babrať sa denne so psím močom už ma prešlo. Dnes som umývala chodbu asi vyše polhodiny a skoro som sa povracala. Prepáčte mi tie podrobnosti, ale ono je to už naozaj na nevydržanie. Oberá ma to o čas, a hanbím sa, aj keď k deťom prídu kamaráti či nám návšteva, všetko páchne a je nasiaknuté močom.
Náš pes (yorki) je veľmi citlivý (v živote nedostal bitku, dávali sme mu veľa lásky, smejeme sa, že je náš maznáčik). Je veľmi zlatý a rozumný, dokonca počúva na slovo, je inteligentný a jediné negatívum je to nočné pocikávanie. Pochodili sme veľa lekárov (aj psích psychológov), aj tu ste mi naozaj s veľkou ochotou mnohí radili, ale želaný výsledok to neprinieslo. Preto som sa rozhodla jeho darovanie riešiť touto cestou, mám nádej, že sa niekto ozve, že by si ho zobral, niekto, kto je viac doma a má čas sa mu viac venovať, alebo sa v psoch tak vyzná, že ho jednoducho prevychová, ak to je vôbec možné. On tú lásku vráti trojnásobne, to som si istá... Inak, čo mi bude ako ľúto, ho budem musieť dať do útulku alebo utratiť. Nemám nikoho známeho, kto by už psa - aj dvoch - nemal, a kto nemá, ani ho nechce. Tak vďaka, že ste si to prečítali a ak poznáte niekoho, kto by mal záujem, nech sa ozve. Darujem ho, lebo musím a nie chcem iba tak z rozmaru...S.

nechapem preco sa tak ospravedlnujes ... urobila si to najspravnejsie rozhodnutie, ktore si mala urobit uz velmi davno ... pes do bytu nepatri
alaya1
13.02.12,19:55
Bozal preboha, ved york nema podsadu!! T.J. srst, ktora hreje. Ma len vlasy, ako ludia.york nie je plemeno na dvor. zase budem neprijemna, ak chcem nieco poradit, aspon si pozriem nieco k tomu .
alaya1
13.02.12,19:56
Ja si skor myslim, ze niekoho ten psik uz omrzel.
alaya1
13.02.12,19:57
Nie, aj bisonkovite nemaju, ani puidliky.Ani maltezaciky.
alaya1
13.02.12,19:58
ako zistis, ze ma podsadu?
alaya1
13.02.12,19:59
Vobec to nie je jedno. To ti nepovedali ti psi psychologovia? ze si znaci uzemie?
alaya1
13.02.12,20:00
BOOOZE, nie podviazat, ale pritnacit pipika k brusku, su na to specialne popruhy, ktore si vyrabaju chovatelia PP psov na vystavy.
alaya1
13.02.12,20:01
nemal by, ale nie je to pravidlom.
alaya1
13.02.12,20:03
To si chcela vencit psika 2 krat denne v tak velkych casovych odstupoch? Ved kazdy pes je iny, ako aj clovek. Niekomu staci 2kratm, niekomu viac. necudujem sa, ze sa pomoci. No, hold, kupa od mnozitela, dufam, ze bol pes lacny!!
alaya1
13.02.12,20:05
Znalec psich plemien!! Utratime vsetkych v bytoch.
Sylvinka35
17.02.12,11:56
Lujza, predtým, než sme sa rozhodli si zadovážiť psa, sme si to riadne premysleli, nebola to voľba zo dňa na deň, ale hovorili sme o tom aspoň pol roka a zvažovali. Čo sme vedeli s určitosťou je, že to má byť malý psík, najlepšie yorkšír. A dočítala som sa aj z osobných návštev a z rozhovorov, toho o ňom naozaj dosť, hoci viem, že moje vedomosti o psoch sa zďaleka nemôžu rovnať napriklad takej Alayi, ktorá mi tu veľa radila a aj iným. Takže u nás nerozhodovalo to, či je zlatučký a pod pazuchu, ako si napísala. Ak dovolíš, pred ním sme mali vlčiaka, čistokrvného, syna šampiónov a bol to nieže vycvičený pes, ale vymakaný frajer. Úžasný!!! Umrel na starobu a nijaký problém sme s ním nemali. Ja by som mala na teba jeden dotaz: tu píšeš, že keby si mala taký problém so svojim psom ty, riešila by si to hneď. Ja som prosila v tejto téme o radu,ale v tvojom príspevku žiadnu nevidím..Hlavne škoda, že si bližšie nenapísala, aký problém v majiteľovi si mala na mysli, najmä keď nevieš o ňom zhola nič. S.
Bionda
17.02.12,12:07
.. dospelý pes sa dá v krajnom prípade venčiť 2x denne - inak my sme žili v byte s labradorom a jemu stačilo ísť 3x a faktom je, že na obed som ho skoro musela "vysypať" z koša - čo nemal ochotu... ale ako šteňa som dokonca aj v noci v prvom týždni
Bionda
17.02.12,12:10
... a ak sa nikto nenájde - aleternatíva - aj keď to znie možno špatne- je aj dať ho utratiť... nie som necitná mám 2 psov, 3degu, 1 kocúra , ale humánnejšie ako iné zlé varianty... Držím palce
Bionda
17.02.12,12:11
som chodila na budík každé 4 hodiny von a to vážne- ale naučil sa
Bionda
17.02.12,12:14
osobne si myslím, že na psa v byte si jeho majiteľ spraví viac času a pes je šťastnejší - za predpokladu, že tam nie je sám ... a o venčení tak isto- je to lepšie ako vypustiť psa na pozemku a sám pobehuje... každý pes je šťastnejší s páničkom...
BIZAL
17.02.12,12:20
Ja som dala inzeraty do Baumaxu, Kauflandu, cakarni u zverolekarov a na internet. Uz si niekde dala inzeraty?
Danielle369
17.02.12,12:29
JA SOM DOSTALA čivavku na vianoce od brata, velké prekvapenie, muž bol bledý hodinu, nikdy nechcel do bytu psa, teraz....je to jeho najväčšia láska :D
Cikanie sme vyriešili hned na začiatku, lebo so Sisinkou sme dostali granulky, misku na vodu, misku na granulky, a hlavne podložky na cikanie ktoré sajú.
Podložky sme pre istotu umiestnili dve v kuchyni, dve v obyvačke...boli sme zaplienkovaní :D..Ked sa začala trošku krútiť a bolo jasné že zrejme potrebuje cikať, tak som s ňou išla k plienke a nahlas som hovorila že ideme čurať a stála som pri nej pokial sa nevyčurala. Toto sa opakovalo dvakrát večer, do rána vydržala, ráno nanovo som hovorila že ideme čurať na plienočku ( bolo to 3-mesačné šteniatko) a ona si to zapamätala.
Stala sa raz nehoda, bola rozospatá a zrejme nevedela, ale v pohode som ju odniesla preč, poutierala zem, dezinfekovala takou vodičkou z lekárne a naša psia slečna už pomaly 5-mesačná sa naučila len na jednu plienku,(podložku) a ked trošku povolí sneh , tak už budeme chodiť von. Ešte má holé bruško,nemá ho úplne zarastené,tak sa bojím ju učiť von čurať. Nedala by som ju za nič na svete, pes sa dá naučiť na všetko,len treba na tom pracovať. Vždy je chyba v majitelovi a nie v psovi.
bjuty smis
17.02.12,13:30
vždy je chyba v majitelovy, nie psovi....to môže povedať iba ten, čo má prvého psa a k tomu gaučáka...
Danielle369
17.02.12,17:18
vždy je chyba v majitelovy, nie psovi....to môže povedať iba ten, čo má prvého psa a k tomu gaučáka...
Velmi sa mýliš...mám na dvore cvičeného 6 ročného rotvajlera, predtým to boli takisto rotvajleri a jeden doberman, zomreli 13 a 14 roční,.
Psovi sa treba venovať a pes sa vie naučiť , je jedno či je malý alebo velký..
alaya1
17.02.12,17:26
Podla mojich vedomosti, je to uz vyriesene.