mamina jana
13.02.12,10:43
Dobrý deň,potrebovala by som urgentne poradiť, ale naozaj seriózne rady. Ako som nedávno písala kúpili sme si domček zo 62-hého roku. Náš sused odvedľa si robí rekonštrukciu domu. No, v rozhodnutí je rekonštrukcia , ale strhol starý a postavil nový. To je však nepodstatné. Podstatné je, že predtým múry domu boli opreté o seba a medzi nimi bolo niečo čierne (bolo mi povedané, že to bola izolácia). Keď však postavil nový múr, tú izoláciu tam nedal. Odvtedy máme problém s vlhnutím múru. Žiaľbohu náš nový sused, sa vyjadril tak, že ho to absolútne nezaujíma:mee:. Neviem, či sa viete z toho "vysomáriť", ak bude potreba priložím fotky. Ďakujem za odpoveď.
alltracboy
13.02.12,11:41
asi tecie medzi mury z vrchu, lebo z bokov do spary medzi stenami.. to by ale vlhlo aj jemu, a vlhlo by to od vrchu alebo z bokov.
mamina jana
13.02.12,20:21
celý bok je vlhký .... no ako sú tie múry napojené na seba tak aj jeho aj naše je mokré, dosť ma hnevá aj to, že je to chladná strana, kde vďaka susedovej zástavbe nezasvieti slnko, tak to nemá zrovna šancu dostatočne vyschnúť. Okrem toho po tom mieste ako je ten spoj múrov, tak tade zvykne stekať voda. Ja si osobne myslím, že to by sa malo "oplechovať" (ten spoj múrov), respektíve urobiť tam akokeby rínu, pretože tá voda to dosť ničí.
220870
13.02.12,21:10
Nechápem o čom píšte dajte fotto.Susedovi to nevlhne zrejme preto ,že ešte nemá uzavretú stavbu.Keď začne bývať asi sa to ukáže aj u neho.