vojtechch
13.02.12,19:24
Dobrý deň poraďáci. Rád by som si vypočul vaše názory, ako by ste vy na mojom mieste orientovali stavbu domu s prihliadnutím na čo najlepšie využitie slnečného svetla a tepla? pozicia1 alebo pozicia2 ??? :confused:
ivka70
13.02.12,18:29
Neviem ako mas okna z kuchyne, ale ja by som mala radsej spalnu na vychod a presklenu stenu v obyvacke by som nerada mala otocenu na zapad .. v lete to bude cely priestor prehrievat popoludni a v zime je vychodna strana tiez lepsia, lebo je od rana teplejsie.
Cize mne vychadza 2.
arizona
13.02.12,18:40
alabut
13.02.12,19:46
Najlepsie vyuzitie je na pozicii jedna, ale suhlasim s ivkou, cize dva. :-)
marleau
13.02.12,19:48
Určite dvojka.
sisima
13.02.12,20:08
jak pozerám, tak pozerám, poloha spálne sa nijako zvlášť nemení...
z môjho pohľadu, spálnu máme momentálne na J mierne na JZ, jar,jesen,zima, ked svieti slniečko krásne spálňu zohreje, v lete je to horšie, musíme ju zatemňovať neskôr chceme zo spálne urobiť detskú izbu...
v obývačke máme na dvoch susedných stenách obrovské presklenia, jedno na Z (tu máme aj východ na terasu) a 2 na SZ. a opat teplo v lete sa dá eliminovat zatemnením, či klímou, či ventilátorom... ale niet nad krásne slnečné svetlo, a opat krásne nám to vyhreje celú obývačku a jedálen spojenú s kuchynou...
podla vášho návrhu by som mozno ešte pouvazovala nad inou zmenou, a to, nie zrkadlové otočenie domu, ale posunutie domu z jednej strany pozemku na druhý... dom na obr. č.2 dat na pozemok obr. č.1... ale v tom by som uvazovala aj nad zmenou okien a tých francúzskych okien/presklení na opačnú stranu, aby ste mali krásny výhľad na záhradu... ehm nespomínate, ci rátate s nejakou terasou... ;)
220870
13.02.12,20:53
Dvojka je v tomto prípade lešia.
vojtechch
13.02.12,22:08
Som tie obrázky trošku upravil lebo som z vašich príspevkov bol trošku neistý. Ďakujem vám za rady. Keď už postavím tak potom už inak neotočím.
tom_NR
14.02.12,17:00
Hlasoval som za 2, ale nie som ani proti 1; je to na Tebe. Ak by som mal takýto problém, hodím si mincu. :)
marleau
14.02.12,17:04
Spáľňa nech zachycuje ranné slnko a je ukrytá pred podvečerným a obývačka naopak.