LaDolce
13.02.12,19:56
Mám sa rozhodnúť do stredy, či som ochotná podstúpiť resekciu alebo si nechám zub vytrhnúť. Bolesť, spôsobená v ústach kvôli zubom, tá je asi najhoršia. Mám z nej strach a pred návštevou zubára som celá rozklepaná. Videla som mnoho obrázkov z resekcie a som úplne zhrozená. Rozrezané ďasná a toľko krvi. Ani si nechcem predstaviť tú bolesť. Na druhú stranu, keď si ho dám vytrhnúť budem mať dieru a budem vyzerať ako idiot a to mám iba 18 rokov. No musím si vybrať medzi dvoma najhoršími možnosťami. Nemáte skúsenosti? Čo mám robiť? :((:mee:
lujza.j
13.02.12,19:04
LaDolce
13.02.12,19:08
44 ...dosť vpredu čo?
lujza.j
13.02.12,19:10
hmmm... to áno
lujza.j
13.02.12,19:12
ak sa dá vyhla by som sa trhaniu aj za cenu bolesti.nový už nenarastie a ak sa dá zachrániť...
pasuliatko
14.02.12,11:36
radšej vytrhnúť to je menej náročné ale aj bolestivé. na to sa dá urobiť mostík prípadne implantát zubný. resekcia by ti k ničomu nepomohla, VYTRHNÚŤ!!!!! viem o čom hovorím.
obimka
14.02.12,11:52
ak by sa robil mostík po vytrhnutí, tak sa musia obrúsiť minimálne dva vedľajšie zuby, možno na zub po resekcii by stačilo dať jednu korunku.
tonik-slonik
14.02.12,20:15
...nič nepozeraj,zbytočne sa plašíš a chod na resekciu... vela krvi mas aj pri extrakcii, ale pri resekcii sa to všetko zahojí a zub ostane... a je ozaj nutna resekcia/extrakcia?
terezamaria
14.02.12,20:39
Robili mi resekciu, pri výkone to máš opichané a skoro nič necítiš, po výkone si dávaš lieky od bolesti. Ja som si ešte dávala studené obklady, tak mi to vtedy kázali. Rozhodne by som sa rozhodla znovu pre resekciu, zub zostane a je všetko O.K. Treba si len nájsť šikovného zubného chirurga.
IVETA N
14.02.12,20:51
a máš stále svoje zuby nie cudzie s tými sa veľmi zle žije .