easton1818
13.02.12,20:35
Ahojte. Plánujem kúpiť malý starý domček na dedine, ktorý zbúram a zároveň by som tam chcel postaviť dom. Je to moja vysnívaná lokalita, avšak ten pozemok má malú výmeru a tak som pozeral parcelu za ním, ktorá je pekná rovinka. Problém je, že je to parcela vyše 4000 m2, ja by som z neho chcel len cca 1000 m2. Kupovali ste niekto takto pozemok od SPF? Ako postupovať? Dá sa odkúpiť len časť pozemku ? Ako dlho trvá celý proces obchodu? Vopred ďakujem
buchač
13.02.12,19:49
Ahojte. Plánujem kúpiť malý starý domček na dedine, ktorý zbúram a zároveň by som tam chcel postaviť dom. Je to moja vysnívaná lokalita, avšak ten pozemok má malú výmeru a tak som pozeral parcelu za ním, ktorá je pekná rovinka. Problém je, že je to parcela vyše 4000 m2, ja by som z neho chcel len cca 1000 m2. Kupovali ste niekto takto pozemok od SPF? Ako postupovať? Dá sa odkúpiť len časť pozemku ? Ako dlho trvá celý proces obchodu? Vopred ďakujem

http://www.pozfond.sk/web_predaj_nehnutelnosti/predaj_pozemkov.aspx
easton1818
13.02.12,20:26
samozrejme to som čítal, zaujíma ma niečo z praxe, teda skúsenosti ľudí, čo to reálne zažili
murro
16.02.12,15:46
zabudni.tiez som zazil presne taku istu situaciu ako pises.
Pani na fonde ma ale uzemnila s tym ,ze uz to nieje ako kedysi a si prisnepravidla na zaklade ktoych ti tomozu pridelit (napr restitucie, vlastnictvo susednych pozemkov a pod) a dalsia vec, ze cenu si urcia na zaklade "nezavisleho" posudku, teda bazinu za dvorom ti mozu predat za cenu stavebnehe pozemku o 100 metrov dalej...
ak ti to neda, dohodni si na spf audienciu a oni ti to vysvetli
easton1818
16.02.12,16:16
dakujem za odpoved skusim s tym nieco urobit a ked to nepojde, tak jednoducho budem musiet hladat inde, aj ked toto je jednoducho pre mna top