SamuelSK
14.02.12,11:45
Prave som zachytil v dokumente tuto vetu - "V spalni bol strop prilis vysoko, nedalo sa tam dobre spat"
Ale preco, to uz nepovedali a tak ma to zaujalo, ze preco by sa tam nedalo dobre spat, ale nic mi nenapada :)
Mate nejaky nazor, ze preco? :)
220870
14.02.12,11:04
Jedine že by na neho z vysoka kydali muchy.
SamuelSK
14.02.12,11:10
No to tam povedal nejaky filipinsky architekt :)

Ani ozvena nepripada velmi do uvahy, kedze minimalna vzdialenost prekazky pre pocutie ozveny (napr ozvena chrapania :D ) by mala byt okolo 17 metrov, ak si este dopre pamatam na casy skolskej fyziky...
petmar
14.02.12,15:56
Práveže keď je vysoko strop, je tam viac vzduchu, lepšie sa dýcha a dlhšie vydrží nevydýchaný - aj pri nevetraní napr. v zime
marleau
14.02.12,16:11
Može to byť v psychike človeka.Hlavne pre typy,ktoré sú zvyknuté mať okolo seba "bezpečie" počas spánku (kámoš spáva s dýkou alebo sa obklopí deťmi,keď má žena nočnú...).Tiež by som len tak nezaspal v kulturáku na zemi.
misoft
14.02.12,19:01
Kúpiť trampolínu - toť výhoda vysokého stropu - gebuľu neotrepeš :D
SamuelSK
14.02.12,19:19
misoft, ty si uz videl trampolinu v beznom panelaku? :D

haha, neviem si to predstavit, chudak sused podomnou :D
misoft
14.02.12,19:23
V bežnom nie - ale s vysokým stropom -prečo nie? A srať na suseda podo mnou :D.
220870
14.02.12,20:30
Trampolína by sa dala v paneláku umiestniť do priestoru miesto výťahu.Geniálne rišenie najmä pre prvé dve tri podlažia.Sa čudujem ,že to zatiaľ nikoho nenapadlo.Ako spiatočka bandži džamping ,či ,ako sa volá.:DDeti by mali radosť a vyriešili by sa tým aj prestárly dôchodci.;)
Marína
14.02.12,20:51
Tonko, mal by si si to dať patentovať.;):D
Fero11
15.02.12,06:32
Prave som zachytil v dokumente tuto vetu - "V spalni bol strop prilis vysoko, nedalo sa tam dobre spat"
Ale preco, to uz nepovedali a tak ma to zaujalo, ze preco by sa tam nedalo dobre spat, ale nic mi nenapada :)
Mate nejaky nazor, ze preco? :)

Neviem ci tento thread bol rozdeleny, alebo co a unikli mi nejake podstatne veci.
Sice niesom nejaky projektant ani architekt, takze nemam co do toho kecat, ale:
Vobec nepises o aku vysku sa jedna, pre nejakeho aziata je aj 2,20 vysoko :D

misoft, ty si uz videl trampolinu v beznom panelaku?

haha, neviem si to predstavit, chudak sused podomnou :D

neviem co by povedal sused pod tebou, skor by som typoval, ze horsie by bol na tom sused nad tebou (myslim si, ze tupy uder hlavou do stropu je viac pocut ako odraz na trampoline :D:D:D:D:D )
SamuelSK
15.02.12,11:46
haha, 100 bodov za "ze tupy uder hlavou do stropu je viac pocut ako odraz na trampoline" :D :D

No neivem aka bola vyska, ale bol to dokument o tete Imelda Marcos (ehm ale nie, skor byvala kralovna, ci prezidentka Filipin) a strasne kritizovali jej kokosovy palac (neviem ci ten mal tak vysoky strop, udajne 2x drahsi ako keby bol cely z mramoru atd). Kritizovali ale vyuzivaju aj do dnes, aj ako narodnu atrakciu atd, klasika.. A tam padla tato veta.. A odhadom by som povedal, ze mozno 3 metre mohol mat ten strop? tazko povedat, lebo na videu (a ktovie ako roztiahnutom na sirokouhly format) sa to tazko odhaduje.. Ale urcite to nebolo 5 metrov, ci tak nejak (aspon myslim :D bolo to asi o nieco vyssie ako dlzka postele).. kazdopadne, netusim preco to ten architekt povedal :) Ale uz tu padlo zopar nazorov, co davaju zmysel..