StanIpkiss
14.02.12,18:44
Zdravím odborníkov na zákon o pedagogických zamestnancoch. Potreboval by som poradiť v jednej dôležitej veci. V roku 2004 som skončil VŠ v Prešove - učiteľstvo 1. stupňa. Potom som odišiel do Anglicka, kde som strávil takmer 4 roky. Hneď na to som úspešne absolvoval špec. kval. štúdium ANJ. Trvalo to 2 roky (240 hodín) s dátumom ukončenia 24.11.2009. Učiť som začal v septembri 2008. Zamestnávateľ mi k dnešnému dňu uznal 7 rokov započítanej praxe (spolu s prácou v zahraničí). Pred začatím vzdelávania nám tvrdili že štúdium bude náhradou kvalifikačnej skúšky. AJ po jeho ukončení nám na MPC tvrdili to isté. Prišla však novelizácia zákona a s ním viacero nejasností. Teraz sa obávam že keď som nemal 5 rokov pedag. praxe, tak nebudem mať nárok nielen na zaradenie do 11.PT ale nepriznajú mi ani kredity.

Viete mi niekto na základe týchto informácií poradiť či by ma mohli zaradiť do 11.PT a či mi môže zamestnávateľ započítať prax zo zahraničia keďže som študoval práve anglický jazyk ? A ešte jedna dôležitá vec. Pamätá vôbec zákon 390/2011 na štúdium ŠKŠ ?

Riešim túto dilemu dosť dlho a nie som sám.

Ďakujem za odpovede.