chosee
14.02.12,18:25
Zdravím.
Pred nedávnom som su kupil nový notebook -Asus K53S na klávesnici aj v popise je napísané že obsahuje grafickú kartu Nvidia Geforce 540M , keď si pozriem akú grafickú mám v evereste tak vypisuje Intel HD 3000 a preto neviem či to tak má byť alebo nie . Keď kliknem na tento počítač správca zariadený a pozrem grafiku je tam napísané Intel (R)Graphisc Family a podtým ešte Standart VGA Graphics adapter. Niesom v PC žiadny expert a neviem si stým rady.
Barticek
14.02.12,17:43
taku tam máš grafiku aku maš v tomto počítači čiže tu integrovanu Intel nie Nvidiu.
chosee
14.02.12,18:30
Len som zistil že vlastne tento notebook by mal mať 2 grafiky tú intelácku pre šetrenie energie a ešte tu Nvidiu ktorá by sa mala automaticky spúšťať pri hraný hier alebo keď vlastne nejako určí že teraz treba zabrať , cez dxdiag mi vyhodí tiež intelácku pretože v tedy netreba zabrať aspoň takto som sa to dočítal. Lenže niekde by mi ju určite malo vyhodiť , len neviem kde a ako
mecky
14.02.12,18:32
normalna vec, mas 2 graficke karty, vo windowse fubguje HD3000 v hrach (3D zatazi) sa zapina GT540
technologia sa vola nVidia Optimus
misoft
14.02.12,18:33
Pokiaľ to pustíš cez Everest - nie je potrebný veľký grafický výkon a je defaultne zapnutá int.grafika - preto ju vyhodnotí. Pokiaľ by sa však zvýšila záťaž (resp. potreba) grafického výkonu, OS a procesor prepnú na NVidiu (a ani to nepostrehneš).
mecky
14.02.12,18:35
Lenže niekde by mi ju určite malo vyhodiť , len neviem kde a ako
najdi si nvidia control panel, tam su nastavenia, ako sa prepinaju, mozes si nvidiu (tusim) zapnut aj manualne
chosee
14.02.12,18:59
ďakujem vám za radi ale chyba bola úplne niekde inde . Pri kúpe notebooku som si dával inštalovať windows predajcovi , pretože som ho nekupoval s OS a pán predajca mi nenainštaloval ovládač Nvidia a tak notebook používal len intel grafiku . Už som našiel aj ten ovládač Nvidie kde sa dá manuálne nastaviť pri akých programoch ma notebook používať ktorú kartu. ďakujem za rady .