Stanislav 1975
15.02.12,09:16
potrebujem vytrhnúť zub, sa mi rozpadol v noci, ibuprofenov v sebe ale 8 a bolesť ako hovado...,moja zubárka je na dovolenke, kto mi to urobí? odporučte-platím na drevo...:):), aúúúúúúúúúúúúúúú
tictac7
15.02.12,08:22
ak si v práci, toto máš kúsok - je to rodinný dom

http://www.bielezuby.sk/

...skús tam zavolať

inak musíš vydržať do večera na Drieňovú....
ivka70
15.02.12,08:24
ak si v práci, toto máš kúsok - je to rodinný dom

http://www.bielezuby.sk/

...skús tam zavolať

inak musíš vydržať do večera na Drieňovú....

Nemusi ...
ad 1 zubarku ktosi zastupuje
ad 2 pocas dna ju musi osetrit ktorykolvek zubar, je to akutna starostlivost .... (aj keby si hned cely ukon zaplatila)
tictac7
15.02.12,08:25
mimotemy
...a skús niekoho vytočiť, možno Ťa tak šikovno plesne, že aj sám vyletí :D

...prepáč, viem, čo to je bolesť zubov (pred Vianocami som mala tú česť stráviť noc a deň na pohotovosti), ale viem, že Ty sa neurazíš
Stanislav 1975
15.02.12,08:28
Nemusi ...
ad 1 zubarku ktosi zastupuje
ad 2 pocas dna ju musi osetrit ktorykolvek zubar, je to akutna starostlivost .... (aj keby si hned cely ukon zaplatila)

no,skúsim ísť k zubárke ktorú má malý- ona je aj pre deti a aj pre dospelých-tak uvidím čo mi povie...-je to kúsok pri dome...
Stanislav 1975
15.02.12,08:30
mimotemy
...a skús niekoho vytočiť, možno Ťa tak šikovno plesne, že aj sám vyletí :D

...prepáč, viem, čo to je bolesť zubov (pred Vianocami som mala tú česť stráviť noc a deň na pohotovosti), ale viem, že Ty sa neurazíš

mi hovor niečo o bolesti-sa čudujem že som sa tými ibalginmy ešte neotrávil...:-), a nezoberieš to ako brigádu, dám ti 25 eur a kombinačky mám...:D
tictac7
15.02.12,08:30
no,skúsim ísť k zubárke ktorú má malý- ona je aj pre deti a aj pre dospelých-tak uvidím čo mi povie...-je to kúsok pri dome...

...tak bež a drž sa ;)
laurin
15.02.12,09:01
drzim palce a daj vediet ao si dopadol.
pasuliatko
15.02.12,11:18
zubná pohotovosť na Drieňovej ulici.
pasuliatko
15.02.12,11:25
prípadne Stomatochirurgia na Heydukovej ulici ;)
Fero11
15.02.12,13:21
Nechcem zakladat novy thread, tak to napisem sem, trocha to aj suvisi z extrakciou :) ale trocha inou.
Moje zuby cislo 38 a 48 (tkz. zuby mudrosti/hluposti) mi idu tak blbo, ze je ich potrebne odstranit, pretoze sa tlaci do dalsieho zuba a zrejme bude posuvat cely rad. Prerezali sa mi len nedavno, takze je ich ledva vidiet a odstranit sa musia chirurgicky.
Jeden uz mam von. Cital som, ze ceny za chirurgicke odstranenie zuba sa pohybuje okolo 200€ v BA. V inych mensich mestach to je o nieco lacnejsie. Ja som poisteny vo VZP a zakrok ma vysiel na 50€ (trvalo to cca 30min aj s 15 min cakanim na umrtvenie).
Dalsi zub bude troska komplikovanejsie odstranit, pretoze MUDR mi povedal, ze tam sa bude musiet pilit kost (predoslu mi len nejak obvrtali), takze ocakavam aj trocha vyssiu cenu.
Je mozne aby mi preplatila poistovna viac, kde by som sa mohol obratit ? Alebo je to moj problem a musim platit kolko pytaju ?
Ak by som bol zamestnany, tak by mi to az tak nevadilo, ale dat celu davku na extrakciu mi moc nevychadza.
majka 62
15.02.12,13:38
Zub je už asi vytrhnutý ale keby ešte nebol, môžem odporúčiť http://www.ylux.sk/ , pred Vianocami sme takto zachraňovali kamarátku. Sem zavolala, dobehla a do hodiny bol zub von.
pasuliatko
15.02.12,14:49
Zub je už asi vytrhnutý ale keby ešte nebol, môžem odporúčiť http://www.ylux.sk/ , pred Vianocami sme takto zachraňovali kamarátku. Sem zavolala, dobehla a do hodiny bol zub von.

lenže si nenapísala koľko to stojí,že áno.... tam je to príšerne drahé...viem o tom pracuvisku svoje moja spolužiačka tam bola a tak jej to dodr...,že 2 týždne nemohla ani ústa otvoriť, nie to bože jesť.
druhá spolužiačka niečo podobné ziapal tam po nej, veľmi ju to bolelo to čo robil... takže tam by som neodporúčala...
majka 62
15.02.12,14:53
kamarátka bola spokojná, platila tuším 20 €, nemala žiadne komplikácie
Indeed
15.02.12,15:14
Pri ťahaní zuba zaleží na dvoch veciach

1., sila umrtvenia /druh injekcie a koncentracia znecitlivujúcej látky/
mne medzi sviatkami vytiahli sedmičku, čo je jeden z najväčších zubov a koncentracia znecitlivujucej latky v injekcii bola 46 neviem čoho...
tiež aplikácia umrtvenia priamo ku koreńu zuba , nielen hocikde do ďasna

2. technika ťahania , najlepšie sa zuby ťahajú sposobom akoby do vývrtky, nie aby doktor , doktorka mykala zubom zo strany na stranu.
Indeed
15.02.12,16:42
Ináč ako prvú pomoc pri bolestiach zubov som vždy používal Švédske kvapky, nie tie čo nosia z maďarska v 1/2 ltr umelých fľašiach , ale ORIGINÁL Švedske kvapky od Dr. Theissa kupovane v lekárni v sklenených fĺašiach.
To vždy pomože , dať na vatu a priložiť na boĺavý zub, resp.vložiť do diery v zube.
Ono potiaž je v tom, že zuby su nervami prepojené z otorinolaryngologickým aparátom, preto je boľavý zub vždy citlivý na prievan, ktorý podráždi práve cez ucho, preto pomáha aj vata namočena do šv.kvapiek alebo do Alpy vložená na noc do ucha.
pasuliatko
15.02.12,17:47
čo sa týka injekcie záleží aj na tom či náhodou ne/máš hnis alebo zápal, ak máš smola injekcia nezaberie... ani jedna ani dve ani tri...
Indeed
15.02.12,17:49
ale vydrží bolesť za pol minuty a potom už len kĺud....
Stanislav 1975
16.02.12,05:35
Takže takto-už je to OK- cez deň som kašlal na to, že možno to nejako prejde( to som celý ja) a ked už večer bolesť fakt ako hovado,a ibalginy som si dával po 3-4 za hodinu tak som sa doplazil na pohotovosť...Pán doktor mi síce troška pripomínal MUDr. Mengeleho,príp. nejaký bývalý zamestnanec bitúnku ale nakoniec mi to vytrhol, naštastie sa nezlomil..., inak so sestričkou sa hľadali, tá tiež ako tá Marfa z Mrázika bola...:D
Hned som išiel ku kamarátovi a dezinfikoval som to 2 hruštičkami...
platil som 21 eur...
220870
16.02.12,05:48
Nabudúce žiadne ibalginy.Na bolesť zuba sa mi 100% osvedčila domovina.Stačí ju podržať pár sekúnd na bolavom zube.
katarina.j
16.02.12,06:57
No vidíš to, este že ma máš a "vyhnala"som ta na tu pohotovost...s bolestami a opuchnutym licom....som rada, že si sa konečne aj vyspinkal do ružova :-) Fakt dobre, ze si si dal povedat a siel si, lebo keby sa ti odlomil aj ten kusok (ktory sa ti aj kyval) tak by si určite skončil na zubnej chirurgii :-( som veeeeeeelmi rada, že ta uz nič neboliiiiiiii :-)
buchač
16.02.12,09:36
mimotemy

......a kua ......tomu sa hovorí už teda závislosť na nete , na Porade ....;):D


Takže takto-už je to OK- cez deň som kašlal na to, že možno to nejako prejde( to som celý ja) a ked už večer bolesť fakt ako hovado,a ibalginy som si dával po 3-4 za hodinu tak som sa doplazil na pohotovosť...Pán doktor mi síce troška pripomínal MUDr. Mengeleho,príp. nejaký bývalý zamestnanec bitúnku ale nakoniec mi to vytrhol, naštastie sa nezlomil..., inak so sestričkou sa hľadali, tá tiež ako tá Marfa z Mrázika bola...:D
Hned som išiel ku kamarátovi a dezinfikoval som to 2 hruštičkami...
platil som 21 eur...


No vidíš to, este že ma máš a "vyhnala"som ta na tu pohotovost...s bolestami a opuchnutym licom....som rada, že si sa konečne aj vyspinkal do ružova :-) Fakt dobre, ze si si dal povedat a siel si, lebo keby sa ti odlomil aj ten kusok (ktory sa ti aj kyval) tak by si určite skončil na zubnej chirurgii :-( som veeeeeeelmi rada, že ta uz nič neboliiiiiiii :-)

...pomaly si budú ešte aj lásku cez net vyznávať .......:rolleyes:

Idem kuknúť na tému Valentín , snáď sa aj tam niečo nájde .....:cool::---:D
Tweety
16.02.12,13:28
Takže takto-už je to OK- cez deň som kašlal na to, že možno to nejako prejde( to som celý ja) a ked už večer bolesť fakt ako hovado,a ibalginy som si dával po 3-4 za hodinu tak som sa doplazil na pohotovosť...Pán doktor mi síce troška pripomínal MUDr. Mengeleho,príp. nejaký bývalý zamestnanec bitúnku ale nakoniec mi to vytrhol, naštastie sa nezlomil..., inak so sestričkou sa hľadali, tá tiež ako tá Marfa z Mrázika bola...:D
Hned som išiel ku kamarátovi a dezinfikoval som to 2 hruštičkami...
platil som 21 eur...
Stando, hrušku na umŕtvenie? To si zvládol?
Stanislav 1975
16.02.12,13:37
Stando, hrušku na umŕtvenie? To si zvládol?

tak bola na výber hruška a vodka-tak hrušku, mno...:D
Tweety
16.02.12,13:43
tak bola na výber hruška a vodka-tak hrušku, mno...:D
Aj ja by som si radšej vybrala hrušku,( ale nie v takom prípade, že ihneď po zákroku) ale mňa zaujíma, že či si nemal problém s tým, že si ju vylial surovo na injekciu .:---
Stanislav 1975
16.02.12,13:48
Aj ja by som si radšej vybrala hrušku,( ale nie v takom prípade, že ihneď po zákroku) ale mňa zaujíma, že či si nemal problém s tým, že si ju vylial surovo na injekciu .:---
vieš čo ani nie- aj v poučení bolo že 24 hodín nefajčiť a zapálil som si asi 24 sekúnd po zákroku,takže hruška neublíži...- mňa ti to tak strašne bolelo a potom tá úľava...,lepšie ako orgazmus...:D
Tweety
16.02.12,13:51
Žeby až tak?
Stanislav 1975
16.02.12,14:02
určite...:D
Tweety
16.02.12,14:03
určite...:D
Vieš, možno by som aj skúsila, ale mám panický strach zo zubára.:(
Stanislav 1975
16.02.12,14:04
Vieš, možno by som aj skúsila, ale mám panický strach zo zubára.:(

:D:D