ireneaos
15.02.12,10:30
Mám tlačiareň HP Laser Jet 1018, nič moc, ale mne stačí. Mám ju asi 3 roky. Doteraz fachčila dobre, pekne tlačila, ale asi mesiac sledujem, že vytlačené texty na papieri majú také akoby tiene. A text z hornej polovice strany sa objavuje, hoci veľmi slabúčko akoby tieň, aj v dolnej polovice strany, samozrejme že to ruší celkový dojem.
Môže to byť tým, že už treba vymeniť toner? Alebo je problém niekde v tlačiarni? Toner je tam ešte pôvodný od výrobcu, teda HP.
Vlado40
15.02.12,09:32
Ak tlačiareň tlačí 3roky s tým tonerom ,tak je je bežné že ho treba aj vymeniť alebo dať doplniť.
ireneaos
15.02.12,09:59
No ja len či to je isto problém tonera, alebo či netreba nejako prečistiť tú samotnú tlačiareň? Nerád by som bol, keby som kúpil nový toner, a problém by sa nevyriešil. Nerád opravujem veci tzv. "vylučovacou metodou".
Vlado40
15.02.12,21:12
Ak dochádza toner ,tak tlačiareň tlačí nerovnomerne.Raz svetlejšie raz tmavšie.Niekedy ale stačí vybrať toner a trošku s ním potriasť ,aby sa prášok rovnomerne rosypal a tlačiareň opäť chvíľku tlačí dobre,ale nie donekonečna.
sthruska
16.02.12,05:37
//Mám tlačiareň HP Laser Jet 1018, nič moc, ale mne stačí.
Tá tlačiareň je vynikajúca. Ja mám na nej vytlačených odhadom minimálne 50 tisíc listov!

Dôvodov môže byť viac:
- starý, alebo pri repase naplnený nevhodný toner
- končí optický valec v zásobníku
- končí optika tlačiarne
ireneaos
16.02.12,07:44
Objednal som si nový toner, keď príde, založím a uvidíme či sa tu upraví. Dám potom vedieť.
Mimochodom, sthruska, je to možné aby v trojročnej tlačiarni HP už končila optika tlačiarne? No, uvidíme.
sthruska
16.02.12,09:05
Nezáleží od veku ale koľko si cez ňu prehnal.
Fatbob
24.03.12,07:19
Vyzerá to tak, že ti dochádza toner. Na druhej strane tažko povedať, keďže je veľmi zriedkavý prípad, keď niekto má 3 roky ešte štartovací toner. Určite by som menil najprv toner - či už orginál, alebo repasovaný.
tu sa viac dočítaš: http://www.onlineoffice.sk/repasovane-tonery1?
tomi797
13.05.12,06:57
Objednal som si nový toner, keď príde, založím a uvidíme či sa tu upraví. Dám potom vedieť.
Mimochodom, sthruska, je to možné aby v trojročnej tlačiarni HP už končila optika tlačiarne? No, uvidíme.Zdravím, môžem sa opýtať, či nový toner pomohol? Tiež mám asi 3-4 roky HP LJ 1018 - je to ako domáca tlačiareň, takže sa na nej tlačí málo.. asi 5 strán do mesiaca... a tiež sa začína objavovať ten zdvojený text na jednej strane. Podľa mňa je to optický valec, ale ak pomôže kúpiť iba nový toner......... tiež je v ňom ešte pôvodný a nevyzerá, že by mal dochádzať.