tanda
15.02.12,10:49
Dobry den.

Potrebovala by som surne jednu informaciu, aby som problem vedela riesit este tento mesiac. Byvam v Ke v podnajme v 1,5izb.byte - 42m2 spolu s priatelom. Chcela by som vediet aka je priemerna zalohova platba bytovemu druzstvu? Jedna sa totiz o to, ze majitelka bytu v zmluve uviedla ze plati MEDIA 83eur BPMK, nakolko som si myslela, ze pod pojmom media mysli len kurenie, ohrev TV, vodne a stocne (elektrina a plyn sa plati zvlast), tak som to brala ako realnu platbu. No teraz som zistila, ze tych 83e je cela zalohova platba, cize aj fond oprav, vytah a pod. a tym padom sa mi zda tato platba strasne nizka aj na jednu osobu, v zmluve mame uvedene, ze nedoplatky musime uhradit, o preplatkoch sa tam nic nepise, takze mam podozrenie, ze je to cielene, aby zarobila viac a nedoplatky jej predsa zaplatime my.. Ona sa ohana tym, ze je to nastavene na jednu osobu a staci to, no podla mna je to malo aj na jednu osobu, a ze ked zvysi platby, tak nam zvysi najom, no uz teraz jej za byt na Furci platime 350e, co nie je malo a myslim si, ze z tejto sumy na da zalohova platba nastavit serioznejsie. Viem, ze vyska platby zavisi od spotreby, a ze sa to neda takto presne urcit, ale chcela by som vas poziadat aby ste mi napisali vase platby za 1izb.byt, aby som vedela aspon aky je priemer.

Dakujem
Ivenka
15.02.12,09:56
Ja mám nastavené platby za 1-iz.byt Ťahanovce 160 /nájomné,elektrina,plyn/+20 Q za smetie a je to záloha tak na 2 osoby max. +- nejaký nedoplatok alebo preplatok. Myslím si, že na Vás ozaj zarobí, keď Vám naparí ešte nedoplatky.