jozefinka
15.02.12,12:12
Máte skúsenosti so stavbou na kľúč ? Pri porovnaní ceny by vyšiel lacnejšie ako starší kde treba stále investovať do nejakej opravy, nie????
Ice dive
15.02.12,11:19
no ale aj o drevenú stavbu sa treba starať, a tiež nie je bez sústavných investícií.... ono je to skôr otázkou zváženia +/- jednotlivých stavieb, či ísť do drevenice alebo do murovaného domu...
marleau
15.02.12,11:20
Drevostavba je aj zrub aj sendvičová konštrukcia.To je dosť veľký rozdiel,aj finančný.
alltracboy
15.02.12,12:46
ide o to co sa da z tej povodnej stavby pouzit.
jozefinka
16.02.12,09:39
Drevostavba je aj zrub aj sendvičová konštrukcia.To je dosť veľký rozdiel,aj finančný. No ja som asi myslela tú sendvičovú konštrukciu . A aký je v nich rozdiel? Sú domy z tej sendvičovej konštrukcie pevné, stále, kvlaitné a majú tiež dlhú životnosť ako tie murované? Trochu mi to ozrejmite. Nevidím do tejto problematiky. Už som toho prečítala dosť, no zdá sa že som ešte viac zmätenejšia ako predtým.Díky
marleau
16.02.12,09:47
Samozrejme,že sú,ináč by sa nestavali.
Aj tu na Porade je kopec tém,kde prerábali starší,50-ročný dom a trámový strop tam nechali,keď sa im zdal dobrý.Určite sa teraz stavia z dreva kvalitnejšie ako pred 50-timi rokmi.
Pevné?Voči zemetraseniu sú pevnejšie.Stále?Ako stále?
marleau
16.02.12,10:10
skús www.modernedomy.sk (http://www.modernedomy.sk) - syn pre túto firmu pracuje, ak chceš môžeš mu rovno zavolať, poradí ti, pošle nejaké prospekty, môžte si dohodnúť aj stretnutie.
Volá sa Martin - tel. 0905/897240
Také domy robí kdekto,odpovedať treba na Porade,nech sa rada dostane aj k ostataným...
220870
16.02.12,10:15
Určite sú terajšie drevodomy neni kvalitnejšie ,ako tie staré.Kedysi sa spoje robili čepovaním.Dnes tam pribije jeden pliešok a ešte sa tvári ,že tam dal bohvie čo.Za pár rokov to vŕzga ,ako stará búda.O chémii ktorou držia pokope tie piliny je snáď aj škoda písať.Nieje drevodom postavený na Slovensku ten istý čo v Rakúsku.
marleau
16.02.12,10:50
Určite sú terajšie drevodomy neni kvalitnejšie ,ako tie staré.Kedysi sa spoje robili čepovaním.Dnes tam pribije jeden pliešok a ešte sa tvári ,že tam dal bohvie čo.Za pár rokov to vŕzga ,ako stará búda.O chémii ktorou držia pokope tie piliny je snáď aj škoda písať.Nieje drevodom postavený na Slovensku ten istý čo v Rakúsku.
Prečo by to vŕzgalo??
jozefinka
16.02.12,10:55
Určite sú terajšie drevodomy neni kvalitnejšie ,ako tie staré.Kedysi sa spoje robili čepovaním.Dnes tam pribije jeden pliešok a ešte sa tvári ,že tam dal bohvie čo.Za pár rokov to vŕzga ,ako stará búda.O chémii ktorou držia pokope tie piliny je snáď aj škoda písať.Nieje drevodom postavený na Slovensku ten istý čo v Rakúsku.

áno, aj ja si myslím, práve zato sa tu pýtam na Vaše rady
jozefinka
16.02.12,10:57
aj my zato váhame medzi kupovaním a rekonštrukciou staršieho domu, tie staršie mi pripadajú také pevnejšie. (nehovorím len o drevostavbách)
bromid
16.02.12,12:42
a ako potom vyriesit kurenie v drevostavbe na celorocne byvanie, tak aby sa tam dalo normalne byvat aj v takejto zime, kde nie je moznost zaviest plyn? dakujem
tommi_d
16.02.12,13:22
Určite sú terajšie drevodomy neni kvalitnejšie ,ako tie staré.Kedysi sa spoje robili čepovaním.Dnes tam pribije jeden pliešok a ešte sa tvári ,že tam dal bohvie čo.Za pár rokov to vŕzga ,ako stará búda.O chémii ktorou držia pokope tie piliny je snáď aj škoda písať.Nieje drevodom postavený na Slovensku ten istý čo v Rakúsku.
Drevodomy v Rakúsku a na Slovensku sú robené z rovnakých materiálov. Napr. KVH hranoly od Haslacheru, OSB dosky sú buď Egger alebo Kronospan, tepelna izolacia je Isover,Rockwool, alebo pod., sadrokartón Rigips, alebo Knauf, spony od Heinz Buhnen, takže aký rozdiel máš na mysli?
petermikuláš
16.02.12,13:41
Podľa mňa má na mysli kvalitu použitých materiálov. Napr. osb používané u nás ani zďaleka nie sú osb používané v Rakúsku.
Rovnako nátery na drevo u nás ani zďaleka nie sú nátery ktoré sa používajú v Rakúsku alebo Nemecku.
Napr. chcel by som vidieť firmu u nás čo používa napr. oleje Complex alebo hocičo iné. U nás to končí takmer vždy pri najlacnejších materiáloch.
Chcem veriť, že sú aj firmy, ktoré dajú zákazníkovi aspoň na výber.
marleau
16.02.12,13:56
Podľa mňa má na mysli kvalitu použitých materiálov. Napr. osb používané u nás ani zďaleka nie sú osb používané v Rakúsku.
Rovnako nátery na drevo u nás ani zďaleka nie sú nátery ktoré sa používajú v Rakúsku alebo Nemecku.
Napr. chcel by som vidieť firmu u nás čo používa napr. oleje Complex alebo hocičo iné. U nás to končí takmer vždy pri najlacnejších materiáloch.
Chcem veriť, že sú aj firmy, ktoré dajú zákazníkovi aspoň na výber.
Keď použijem OSB Egger,neviem akú lepšiu použijú Rakúšania.Rakúska norma neprikazuje moriť vysušené drevo,ja s iným nepracujem.Ak nacením niekomu farbu Remmers alebo inú drahšiu,tak povie,že som drahý.Je to hlavne o cenách a možnostiach zákazníkov.Videl som aj rakúske aj iné stavby.
marleau
16.02.12,13:57
a ako potom vyriesit kurenie v drevostavbe na celorocne byvanie, tak aby sa tam dalo normalne byvat aj v takejto zime, kde nie je moznost zaviest plyn? dakujem
Normálne ako v hocijakom inom dome.V čom by mal byť problém?
tommi_d
16.02.12,14:01
Podľa mňa má na mysli kvalitu použitých materiálov. Napr. osb používané u nás ani zďaleka nie sú osb používané v Rakúsku.
Rovnako nátery na drevo u nás ani zďaleka nie sú nátery ktoré sa používajú v Rakúsku alebo Nemecku.
Napr. chcel by som vidieť firmu u nás čo používa napr. oleje Complex alebo hocičo iné. U nás to končí takmer vždy pri najlacnejších materiáloch.
Chcem veriť, že sú aj firmy, ktoré dajú zákazníkovi aspoň na výber.
OSB3 doska Egger kúpená v SR je identická s OSB3 doskou kúpenou v Rakúsku, alebo máš pocit že Egger vyrába pre SR iné, menej kvalitné OSB dosky ?
lapejko
18.02.12,08:26
pre marleau: jedna s radiacich sa mi volala, že sa jej v novom drevodome hýbu vod. batérie, má vlhký fľak na stene pod stropom odkedy viac mrzne /asi tepelný most/ a takisto vlhké fliačky na strope asi na skrutkách sdk. Ak môžeš posuň sem nejaký obrázok kotvenia násteniek v montovanom dome, takisto spôsob ukladania izolácií aby nevznikali mosty, spomínanej pani firma tvrdí, že to nie je problém...ani keď vyteká kondenz spod tlačidla zvončeka...
marleau
18.02.12,16:35
pre marleau: jedna s radiacich sa mi volala, že sa jej v novom drevodome hýbu vod. batérie to nemá nič spoločné s drevostavbou,jednodocho vodár bol neskúsený,resp. nespolupracoval s montérmi - to je dosť doležité, má vlhký fľak na stene pod stropom odkedy viac mrzne /asi tepelný most/ tepelný most?snáď len z toho,že firmy nepoužívajú priečniky,lebo šetria a používajú vatu,ktorá počas montáže klesne - fušeri a takisto vlhké fliačky na strope asi na skrutkách sdk niečo také počujem prvý krát,bohvie,čím to tmelili. Ak môžeš posuň sem nejaký obrázok kotvenia násteniek v montovanom dome akých násteniek?ak mám skladbu OSB + sadrokartón,tak nemám problém s ničím,čo potrebujem zavesiť - samozrejme súčasťou stavby je aj poradenstvo,to znamená,že komunikujem so zákazníkom a riešim takéto veci - takto ja dám výstuhu z hranola tam,kde je potrebné spevniť kvoli vyššej požadovanej záťaži - napr. kuchynská linka,keď treba, takisto spôsob ukladania izolácií aby nevznikali mosty spomenuté vyššie, spomínanej pani firma tvrdí, že to nie je problém že čo nie je problém,?...ani keď vyteká kondenz spod tlačidla zvončeka zlá parozábrana,čistý amaterizmus...
Priznám sa,že so žiadnym takýmto problémom som sa ešte nestretol,ten,čo to staval,si myslel,že to vie.Ale veru nevie.Veď on sa naučí....
Takíto amatéri kazia dobré meno drevostavieb a potom ja sa tu s každým hádam,lebo Jano Palo z hornej dolnej raz rozoberal maringotku a myslí si zrazu,že už rozumie drevodomom.
Tá firma predsa musí dať záruku,no aby sa mi hýbala batéria,tak to si neviem predstaviť ani po 25 rokoch.Nech napíše meno tej firmy,vyskúšam ich.
lapejko
19.02.12,09:42
dotyčná tu riešila neexistujúcu zmluvu o dielo http://www.porada.sk/t185094-zmluva-o-dielo-nezaujem-dodavatela.html, zadržané peniaze pre firmu do odstránenia týchto nedostatkov. Ide o firmu z Bardejova, ktorá dodala aj projekt vrátane realizácie, zákazník medzitým zarábal peniaze v zahraničí a takto doplatil na dôveru...:mad:
lapejko
19.02.12,09:50
my sme na vodu do sdk používali toto:
lapejko
19.02.12,09:51
marleau
19.02.12,10:50
dotyčná tu riešila neexistujúcu zmluvu o dielo http://www.porada.sk/t185094-zmluva-o-dielo-nezaujem-dodavatela.html, zadržané peniaze pre firmu do odstránenia týchto nedostatkov. Ide o firmu z Bardejova, ktorá dodala aj projekt vrátane realizácie, zákazník medzitým zarábal peniaze v zahraničí a takto doplatil na dôveru...:mad:
Ľudia sú nepoučiteľní.
kečo
09.03.12,10:33
My sme dávali stavať dom na kľúč s dreva. Lapejko o týchto našich problémoch tu písal. Čo sa týka bývania super,v domčeku je teplo-topíme elektrinou, na minimum 30-40 st. Len tie chyby ktoré som konzultovala s Lapejkom sú nedoriešené.Firma sa na to všetko vykašľala,lebo sa im nepáčilo,že máme pripomienky k určitým veciam a k zadržaným peniazom,lebo dom z vonku ešte nie je dokončený. Vyjadrenie od nich,ktoré mi dali bolo také,že ""dokončovali dom s nervami"" tak to povedali a tak to skončilo.Viem neboli sme doma do polovice výstavby domu,dozor sme mali, ale ten dozo tam nemôže byť každý deň a sledovať ich!! Dozor je dozor-platená osoba a nič viac! Ak chcete bližšie niečo vedieť ozvite sa,pošlem vám číslo.
Patricia19
11.06.12,11:53
Ahojte, s akymi firmami pri vystavbe zrubovych domov mate skusenosti? Vdaka
demiro
12.06.12,06:51
Urcite odporucam novu drevostavbu. Starsie stavby vzyaduju castokrat nakladnu rekonstrukciu, ktora je castokrat nakladnejsia ako vystavba noveho domu. V SR posobi mnozstvo kvalitnych spolocnosti, ktore disponuju skusenostami, vlastnou technickou kancelariou (nevyhnutny predpoklad pre spracovanie realizacnej dokumentacie) a dokazu v kratkom case postavit stavbu podla vasho priania.
joeko
02.10.19,16:07
Mne stavala dom firma. Bol som veľmi spokojný a bývam v dome na kľúč za 54 tisíc. Stavbu nám postavili do 3 mesiacov. Je to malá firma na ktorú sa dá spoľahnúť. Ked si objednáte veľku firmu kde sa menia robotníci ako na páse nikdy neviete čo môžete čakať. Sú to mladí šikovní chlapci z Oravy. Na stavbe sme mali ľudí ktorí sa vyznajú a hovria že robia peknú prácu. Vrelo odporúčam.
misoft
02.10.19,16:09
mimotemy
- pozri sa na dátumy, na ktoré odpovedáš.
Už dávno je to vyriešené....