poetik
15.02.12,20:53
Dobrý deň, v 15 alebo 16 rokoch som sa kúpal na priehrade, keď som cez deň často močil, ku koncu močenia som pociťoval bolesť a doma som zbadal už aj krv v moči, pravdep. som mal zápal moč. mechúra, momentálne mám 20 rokov takže už min. 4 roky žijem s týmito bolesťami kt. vám teraz opíšem : som príliš citlivý na prechladnutie snažím sa obliekať teplo už od októbra nosím viacvrstvové oblečenie ale človek raz za čas sa chce aj krajšie obliecť a tak niekedy sa oblečiem slabšie (tzn. tak ako ostatný ľudia po mojom boku, nie slabšie) a stačí keď len za 3 minúty niekde namňa nafúka studený vzduch ked aj cez okno, samozrejme tým čo sú k oknu bližšie nič nie je ale tým že ja som citlivý môžem stáť aj dalej a mám bolesti, príde leto je mi veľmi teplo chcem si dať len mikinu dole alebo krátke nohavice okamžite bolesti prídu znova, skratka som veľmi citlivý, teraz popíšem bolesti, sú to stále opakované bolesti v podbruší, (myslím že moč. mechúra určite), ani nemám časté močenie i keď občas aj to ale len občas ale tie prerušované a stupňujúce bolesti vedú ktomu že musím ísť na veľkú potrebu opakovane pokiaľ sa nevyprázdnim vtedy začnú bolesti ustupovať, pijem neustále urologické čaje a aj tablekty urinal ale mám pocit že to mi už veľmi nepomáha pri extra silných bolestiach kt. prídu málokedy najhoršie je to vždy v noci si dám algifen kt. mi pomôže, bol som 3 x u doktora kt. mi vždy tie isté antibiotiká kt. mi na krátky čas pomohli, ale myslím pomohol by som si aj sám bez nich, samozrejme že po krátkom čase že prejdem cez zimu rádo 300 m do roboty v robote si nedám spodky že šak v kuchyňa je vyhriata bude teplo bolesti prídu znova, závidím keď sa pozerám na kamarátov ako chodia s posilky spotený do zimy v krátkych tričkách nanajvýš v mikinách a ja 3 vrstvy na sebe aj tak to najviac pocítim.
Skúste mi nejak poradiť, za každú radu budem vďačný.
pepsikova
15.02.12,20:05
..no ja by som ti doporučila zmeniť urologa...a ísť na komplexné vyšetrenie...
arizona
15.02.12,20:19
Suhlasim s pepsikovou. Netreba to zanedbat,aby sa ten zapal nezvrhol. Pytaj sa na dalsie vysetrenie,alebo zmen urologa.

Babska rada ;) v hypermarketoch predavaju susene brusnice (cranberry) , tie treba kupit , pravidelne a dlhsi cas jest. Z nich su vyrabane aj lieky proti zapalom mechura...ale v cerstvom, ci susenom stave su ucinnejsie.Posobia proti zapalom a bakteriam
nela11
16.02.12,17:27
...hlavne kvalitná diagnostika! Moja mama sa momentálne lieči na TUBERKULÓZU močového mechúra. Symptómy: veľké bolesti, časté močenie, v noci aj častejšie ako každú hodinu. Zisťuje sa to ťažko,bežnými vyšetreniami to lekár nedokáže zistiť. Treba ísť do Vyšných Hágov.
buchač
16.02.12,18:13
Dobrý deň, v 15 alebo 16 rokoch som sa kúpal na priehrade, keď som cez deň často močil, ku koncu močenia som pociťoval bolesť a doma som zbadal už aj krv v moči, pravdep. som mal zápal moč. mechúra, momentálne mám 20 rokov takže už min. 4 roky žijem s týmito bolesťami kt. vám teraz opíšem : ....
Skúste mi nejak poradiť, za každú radu budem vďačný.
...budem takpovediac netaktný ...

Ty si proste nenormálny , kvalitne a dostatočne ...možno iba ten vek Ťa ospravedlňuje , nič iné ...je aj pochopiteľné , že mladík nerád pôjde s tak ošemetným problémom k lekárovi - neurológovi ...
Ono to vyšetrenie nie je nič príjemné , šak vycievkovanie je aj bolestivé ....no jedno vydržím - pretrpím a mám aspoň jasno , na čom som ....či ???

Štyri roky trpieť ???....no čudujem sa ...

...hlavne kvalitná diagnostika! Moja mama sa momentálne lieči na TUBERKULÓZU močového mechúra. Symptómy: veľké bolesti, časté močenie, v noci aj častejšie ako každú hodinu. Zisťuje sa to ťažko,bežnými vyšetreniami to lekár nedokáže zistiť. Treba ísť do Vyšných Hágov.
...nestraš chlapca ...............že Tvoja mamka ( žiaľ ) má hentú diagnózu ešte nemusí znamenať , že aj on by sa malokamžite terigať do Hágov .
Nevraviac už o tom , že tam sa nedostane len tak , systémom ..." tak tu ma máte , liečte ma " ...
Ale s tou diagnistikou sa nedá nesúhlasiť ...

..no ja by som ti doporučila zmeniť urologa...a ísť na komplexné vyšetrenie...
Jednoznačne detto ...