Genesis.SVK
16.02.12,10:45
mam EVO 3d operatora O2 u ktorého je 1MB prenesených dát spoplatnený 1 eurom. V mobile mám vypnutú autosynchronizáciu. Mám nainštalovanú opera mobile.

Chcel som vyskúšať mobilnu internetovu siet a tak som ju zapol. Zapol som opera mobile a zapol som v nej opera turbo to znamena ze prenos dat je este daleko mensi ako ked surfujete normalne.

Skocil som na stranku porada.sk a vypol som operu aj mobilnu siet.

Sok bol ten ze mi to strhlo 1 euro :( čo určite nemohlo byť vďaka prenosu dáť cez operu pretože ani otvorenie stránky porada.sk cez počítač nezožerie 1 MB prenesených dát.

Chcem sa spýtať čo mi v tom mobile mohlo zožrať 1 MB prenesených dát? A ako nastavit v tom mobile aby sa mi stahovali len tie data ktore potrebujem pri surfovani na opere a ziadne ine data na pozadi. Jednoducho mobilna internetova siet ma byt vyhradena len a len pre operu a surfovanie.
Genesis.SVK
16.02.12,10:17
inými slovami čo všetko treba v HTC povypinať aby sa cez mobilnu internetovu siet prenasali len data spojene s prezeranim stranok v opere (prehliadaci) a ziadne ine data pre ine systemy a telefonu.

Ako autosynchronizaciu som vypol. Co ine treba povypinat?
dalid
16.02.12,10:20
Zial kupovat si smartfon bez datovaho balicka, je ako mat auto bez kolies... :(

Najelegantnejsie riesenie ja aktivovat si internet do mobilu Mini (za 3€ mas 100MB dat). Na obcasne pozretie netu a kontrolu emailov bez stahovanie priloh to ti to mohlo stacit...

Kazdy smartfon ma snahu si priebezne stahovat rozne aktualizacie jednotlivych programov, u Androidu to plati dvojnasobne. Mozes sice natvrdo zakazat mobilne data a doma sa pripajat vyhradne cez wifi, ale sam si videl kolko dat si stiahlo nacitanie jednej stranky...
dalid
16.02.12,10:27
Co vsetko??? Uff, preco si potom kupoval telefon s Androidom a nie nejaku C-ckovu Nokiu???

Vypni aktualizacie pocasia, synchronizacie kalendarov a kontaktov s PC (MS Outlook, Gmail atd) ak si nejake nastavil, e-mail, chod do Android marketu -daj si moje aplikacie (instalovane aplikacie) apri kazdej jednej je treba zrusit Povolenie automatickej aktualizacie...
Genesis.SVK
16.02.12,10:37
kupoval som ho pretoze bol velmi zlacneny a za tu cenu sa oplatil. okrem toho musi to ist nejako vypnut... preboha snad v HTC nebudu tak primitivni ze urobia mobil ze ked si bude chciet clovek pozriet cez prehliadac kedy mu ide autobus tak sa mu stiahne 20 MB udajov :) to rovno vraciam tu tehlu do datartu :) a k HTC nepachnem do konca zivota. Na ziskanie daneho udaju za pouzitia opera mobile pri zapnutom turbo mode staci max 0,1 MB aj to som extremne prehnal.

to vsetko co si popisal tak to mam urobene

vsetky synchronizacie zrusene - teda nastavene ze synchronizovat len na vyziadanie
mam manualne aktualizacie cez android market a nastavene ze moze stahovat aktualizacie len cez WIFI pripojenie.
dalid
16.02.12,10:46
... preboha snad v HTC nebudu tak primitivni ze urobia mobil ze ked si bude chciet clovek pozriet cez prehliadac kedy mu ide autobus tak sa mu stiahne 20 MB udajov :)

Toto je zalezitost Androidu a nie vyrobcu telefonu... Ak si kupis hocico s Androidom, iOS, Windows Phone, budes mat ten isty problem... ;)

Vsak si pripadne skus na mesiac aktivotat ten internet Mini za 3 eur a uvidis kolko minies dat pri surfovani na zastavke.. A instaluj si aj nejaku aplikaciu, ktora ti monitoruje kolko dat mas spotrebovanych a ktory program ich koko mina.. Ja pouzivam napr. My Data Manager. :)
Genesis.SVK
16.02.12,10:50
no presne to mam v plane ze si zaplatim tych 3 eura za 100 MB dat lenze po dnesnej skusenosti som sa zhrozil pretoze pri takejto spotrebe dat mi nebude stacit ani 1000 MB vsak to je nenormalne to len uplny idiot nieco taketo dokaze vymysliet. Neverim ze by vazne niekto bol taky blby hlavne nie programator a dufam ze to sa bude dat nejak v tom androide vyriesit.

DD skusim nainstalovat ten my data manager :)
dalid
16.02.12,10:58
Neboj ja mam u O2 kupenych 500MB/mesacne. Synchonizujem pracovny+sukromny mail, Skype -ale iba ako messenger, hladanie na webe+ nejake prečítanie novín, keď musím niekde vonku čakať na bus a podobne. Aktualizacie programov, youtube adt na 95% iba doma cez wifi... A aj tak mi príde cca 25. dna v mesiaci SMS od O2 ze mam skoro vycerpany balicek, nech si aktivujem dalsi.. Na to mozem kaslat, len vsetko co by mohlo brat viac dat spustim iba pri pripojeni na wifi...

Este jeden typ - pozri na Android Markete aplikaciu - Slovensko Spravy. Je tam SME, Topky, HN, eTrend, Zive, Pluska, Pravda... Spravy mas vo formate textu, bez obrazkov, takze vyrazne setri data (!) ;) , ako keby si tie iste clanky cital na webstranke novin..
Genesis.SVK
16.02.12,11:13
teda moc si ma nepotesil ze stiahnes uplne v pohode aj 500 MB.

Ja tiez co sa tyka aktualizacii tak len doma cez wifi. Okrem toho to opera turbo je uplne uzasne v setreni dat pri prehliadani.

nainstaloval som ten my data manager a je to faj ze mi ukaze co mi kolko berie len neviem ako mam ten udaj vynulovat. Ja by som chcel aby pri kazdom spusteni mobilnej sieti zacalo pocitat odznova ale to sa tam asi neda nastavit ani vynulovat sa to neda.

Vypol som v mobile aktualizacie androidu a taktiez som zakazal prenos udajov na pozadi. snad to nieco pomoze
dalid
16.02.12,11:29
Jaaaj tak. Tie data nevymazes.. sa to chova ako nejaky archiv aby si vedel za ake obdobie si kolko dat preniesol a cez ake aplikacie..
Mozno by si mohl skusit nastavit v Mobile - Plan settings - Pay As You Go a nejaku cenu za 1MB ...
Pripadne si budes musiet pohladat na markete nieco, co ti viac bude vyhovovat :)

K tym 500MB mesacne - ako kedy, do teraz mam stiahnutych napr 185MB cez mobilne data a to som v polovici mojho fakturacneho obdobia... Takze tento mesiac tych 500MB asi ani neminiem
Genesis.SVK
16.02.12,11:45
tak aspon teraz viem co mi bralo tolko dat. Naozaj to bola ta opera. jednoducho otvorenie stranky napr pravda sk a cca 0,5 Mb v prdeli ... naozaj ten browsing berie hodne ... budem sa musiet naucit nejake finty ako minimalizovat prenos dat pri browsovani ak teda take nieco existuje. Chcel som si predplatit tych 100 MB za 3 eura ale uz pri velmi slabom browsovani to mam za par dni fuc.