lussiette
16.02.12,13:06
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ako vyprať spoločenské šaty. Mám ich požičané a nemajú žiadnu vysačku :(. Sú čierne z jemnej látky okolo prs je čipka prišitá na bielu látku. Pračka ma možnosť pranie jemnej bielizne na 30°, 40°, alebo za studena a pranie ručné, takisto tam mám gombík proti pokrčeniu. Vedel by mi niekto poradiť či možem použiť niektorý s týchto programov alebo nejakú ínú radu na vypratie? :confused:

Ďakujem
ivka70
16.02.12,12:15
Ja spolocenske saty periem vo vrecusku na jemne pradlo a na rucnom prani alebo na 30 st na jemnom prani ....
kopretinka
16.02.12,12:15
to máš z požičovne? musíš ich vrátiť vyprané?nie je náhodou v cene požičovného aj čistenie?bez visačky by som to neriskovala,radšej sa opýtaj majiteľa tých šiat...
arizona
16.02.12,12:16
Ak ich mas pozicane z pozicovne, tak ich vrat neoprane,oni si ich davaju cistit sami.
Ak ich mas od nejakej kamosky, tak sa spytaj ako ich cisti ona.

Spoloc. saty by som urcite nedavala do pracky,lebo sa mozu poskodit.
Ak maju nejake "nariasene" diely, tak sa to uz nemusi vratit do povodneho stavu,stratia tvar...

Takzo radit blizsie, ked saty nevidime,ale radsej to nechaj na profi-cistiaren,alebo ak to material, ci strih dovoli, tak iba zlahka preprat rucne. Susit tiez opatrne, bud "nalezato",alebo na vesiaku.
lussiette
16.02.12,13:57
Nie sú z požičovne, sú od kamošky a ona si už tiež nepamata ako ich prať. Nariasené niesú a do čistarne ich nechem dávať (aspon v nasom meste) .. vyskúsam to na jemnom praní a na 30.

Inak ďakujem za radi
Dáša_
16.02.12,14:06
niektoré šaty sa perú aj v šampóne na vlasy a jedine ručne