Patrik3
16.02.12,18:28
Zdravim. V domacnosti pouzivame 1 stolny pc, 1 ntbk toshiba, 1 ntbk HP a Iphone. Notebookmi a Iphone-om sa pripajam na Wifi a mam router D-link s Firmware Version: EU_5.17 a vyuzivam internet od T-comu. Do asi predtyzdna mi slapalo vsetko v poriadku(cca rok), no priblizne pred spominanym tyzdnom po pripojeni sa na Wifi(aj kablom) s HP ntbkom mi asi po 1 minute vypadol internet na vsetkych 3 PC. Skusal som resetovat router,nastavenia routeru, pokombinovat pripojenia na internetu (pc+ntbk, ntbk+ntbk, Iphone +pc atd.). Zistil som ze problem nastal vzdy po pripojeni HP ntbku. V tedy som pouzival antivirus Avast free (skusal som ho odinstalovat lebo v minulosti sa mi stalo ze mi antivirus zablokoval nejakym sposobom pripojenie) no nepomohlo. Reinstaloval som Windows a vsetko zacalo slapat ako predtym az do Utorka co je asi 3 dni po reisntalovani windowsu. No s tym rozdielom ze internet vypadne az po pripojeni Iphone na Wifi (s Hpckom ktory to vtedy vyhadzoval to normalne funguje) inak vsetky hlasenia atd su rovnake ako predtym. No skype Prihlasit, volat, pisat funguje.. tak isto to je aj s hrou World of Warcraft, prihlasit, hrat ide v pohode bez lagov.

Pri pokuse o nacitani stranky pise:
http://i39.tinypic.com/10ygrdf.jpg

po chvili mi vyhodi vykricnik na pripojeni a pise ziadny pristup na internet, do siete stale je.

skusal som v roznych prehliadacoch a aj postupovat podla toho co pise chrome, hladal som na internete len vyriesenie takehoto problemu som nenasiel.
pripadne hodim este nejake screeny ak bude treba
mecky
16.02.12,17:40
skus pohladat v menu routra a zapnut ak nieje DNS relay
Patrik3
16.02.12,17:57
http://i41.tinypic.com/s4q9o9.jpg som to skusil zapnut, musim vyplnit potom
DHCP Server IP Address :
co je moznost pod tym len neviem co tam mam napisat, skusal som skopirovat tu hornu + pozmenit posledne cisla, ci treba nejaku specialnu zadat?
mecky
16.02.12,18:28
tak inak
skus: internet setup, manual connection setup alebo tak nejak (tipujem lebo nemam ziadny dlink router poruke)
a pozri polozky primary a secondary DNS servers
ak su tam nuly, tak daj primary na 195.146.128.60 a secondary napr 8.8.8.8
Fero11
16.02.12,18:29
tento router je dost nestastne zariadenie pokial je to d-link 2641r mam ho aj ja doma, lebo som ho dostal za 1€ ale nevyuzivam ho (telekom v nom strasne vela veci blokuje). Skus si ho patchnut http://www.abclinuxu.cz/blog/minimal/2009/2/co-ostalo-skryte-v-modeme-dsl-2641r aby si mal moznost nie len uzivatelske nastavenia, ale aj admin moznosti. On sa potom po restarte znova dostane do modu user, ale nastavenia by uz mali ostat v poriadku.
Patrik3
16.02.12,19:56
Tie DNS som mal automaticky, skusil som zadat tak ako si pisal, no stale nic.. teraz som si dokonca vsimol, ak mam nacitanu stranku, napr porada.sk tak sa na nej mozem pohybovat, pridavat prispevky bez problemov ale ak chcem dat nacitat inu stranku ktoru som nemal otvorenu pri pripojeni iphonu tak mi ju uz nenacita

a mam DSL-2741B
mecky
16.02.12,20:08
reboot routra a pc po tej zmene bol?

ak nepomoze skusit tie hodnoty nastavit manualne do pc
Patrik3
16.02.12,20:27
jasne, skusal som aj to, ono mi to vypadne na vsetkych pc + iphone tiez nejdea