s.g
17.02.12,12:42
Dobry den, moja mama sa pred asi troma rokmi rozviedla s mojim otcom. pocas manzelstva nadobudli niekolko poziciek, ktore po rozvode splaca len moja mama. chcela by som sa preco opytat, ci nahodou nieje nejaky zakon nato, aby tieto pozicky splacali pol na pol. ja uz s mojou mamou nebyvam, ale moj brat ano. ma 14 rokov a mama pracuje za smiesny plat 380 eur, pricom najomne plati 340 eur, a dokonca jej uznali aj to, aby platila manzelske vyzivne mojmu ocovi, ktory pracu nema a vyzivne na mojho brata plati len niekedy. momentalne ma vela dlhov, ktore nedokaze splacat, uz predala aj byt a byva v podnajme. je strasne zadlzena a nevie, ako to ma riesit, uver jej uz nikde nechcu ani dat, a to prave kvoli tomu. mohli by ste mi nejako poradit? ja jej pomaham aj s babkou ako sa da, ale to staci len na zivobytie ...dakujem vam vopred za radu . Pekny den
ivka70
17.02.12,11:46
A prebehlo rozdelenie BSM? Tam sa totiz delia aj dlhy.
s.g
17.02.12,13:02
Nie, tusim, ze nie. Ale ak nemali podpisanu ziadnu zmluvu o bsm, dalo by sa s tym nieco robit?
myara
17.02.12,13:41
Nie, tusim, ze nie. Ale ak nemali podpisanu ziadnu zmluvu o bsm, dalo by sa s tym nieco robit?

BSM vznika automaticky vznikom manzelstva
s.g
17.02.12,13:51
takze, dalo by sa to riesit? aj ked v podstate vsetky pozicky , ktore mali su uz v exekucnom konani ? neda sa to takto splacat, clovek je rad, ze ma strechu nad hlavou a co do ust, neostava na splatky...
Indeed
24.02.12,06:50
Trochu za to može aj celá spoločnosť, konkrétne TÍ , čo ocenia prácu človeka na 380 €

Mám za to,že žiaden občan, to je jedno,čo robí by nemal mať výplatu nižšiu ako 700 €, potom by bolo menej dlhov a aj takýchto ľudských nešťastí.

Nie každý sa dostane do dlhov,preto že je nerozvážny a chce žiť nad pomery,

jednoducho to bez dlhov niekedy nejde.