Jana 44
17.02.12,18:17
pekný večer,chcela by som sa opýtať, syn má 21 rokov,nefajčí,nepije,len je veľmi chudý pri výške 178 cm váži 50kg,jesť mu chutí výsledky krvi má v poriadku,sme si všimli,že sa mu občas trasú ruky,má niekto s týmto skúsenosti,veľmi pekne ďakujem
terezamaria
17.02.12,17:22
Môže to byť z chrbtice, tá výška s váhou sú vo veľkom nepomere. 21 ročný muž pri skoro 180 cm výške nemôže vážiť 50 kg. Každopádne by som sa poradila s endokrinológom a ortopédom.
arizona
17.02.12,17:27
precitaj si toto vysvetlenie od lekara : http://polovnictvo.pluska.sk/polovnictvo-a-rybarstvo/polovnik/lov-a-spolocnost/2010/ked-rukam-chyba-istota.html

...snad nevadi, ze je to stranka pre polovnikov ;)
btt12
17.02.12,17:28
Kludne to moze suvisiet aj s nervovou sustavou. Mam kolegynu, ktorej sa trasu ruky takmer stale a dlhodobo a doktor jej odporucil navstivit neurologa.
terezamaria
17.02.12,17:29
precitaj si toto vysvetlenie od lekara : http://polovnictvo.pluska.sk/polovnictvo-a-rybarstvo/polovnik/lov-a-spolocnost/2010/ked-rukam-chyba-istota.html

...snad nevadi, ze je to stranka pre polovnikov ;)
Výborný článok, veľa vysvetľuje.
buchač
17.02.12,17:37
pekný večer,chcela by som sa opýtať, syn má 21 rokov,nefajčí,nepije,len je veľmi chudý pri výške 178 cm váži 50kg,jesť mu chutí výsledky krvi má v poriadku,sme si všimli,že sa mu občas trasú ruky,má niekto s týmto skúsenosti,veľmi pekne ďakujem
Trasenie rúk ???.....tam je toľko možností až bieda ...
Trasú sa ??..
- kedy
- kde
- pri akej príležitosti
- v akých situáciách
- či fajčí alebo užíva alkohol alebo nie , to až také podstatné nie je .....niekomu sa prestanú ruky triasť , keď si štamprlu dá a pritom nie je alkoholik - podotýkam..
- výsledky krvi ...tak to je tiež otázka ...je rozdiel , že čo všetko sa pri tom rozbore vykonalo . Je rozdiel , či výsledky sa týkajú len tých základných vyšetrení , alebo krv podrobili celkovej anylýze ...a tam je tých výsledkov aj na jednu A4...
legolas
19.02.12,06:21
pekný večer,chcela by som sa opýtať, syn má 21 rokov,nefajčí,nepije,len je veľmi chudý pri výške 178 cm váži 50kg,jesť mu chutí výsledky krvi má v poriadku,sme si všimli,že sa mu občas trasú ruky,má niekto s týmto skúsenosti,veľmi pekne ďakujem
...ja neviem ale podľa mňa nie je až taký chudý.., nenapísala si, že čo a kde robí, to je tiež podstatné.., možno sa mu trasú ak prekona hlad a potom sa už škoda napchávať.., niekoho boli hlava, niekomu sa trasú nohy a možno jemu ruky.., ak bol u lekára a mu potvrdili , že je zdravý, tak nech častejšie a pravidelne sa stravuje..., alebo je to od nervozity...., ale to by ste sa mali s nim najsamprv vy porozprávať...
Jana 44
19.02.12,11:19
syn študuje druhý rok na vysokej,porozprávali sme sa,sám uznal,že vie o tomto probléme ale nekladol tomu veľký dôraz,skúsi sám sa trochu pozorovať........
pepsikova
19.02.12,14:31
pekný večer,chcela by som sa opýtať, syn má 21 rokov,nefajčí,nepije,len je veľmi chudý pri výške 178 cm váži 50kg,jesť mu chutí výsledky krvi má v poriadku,sme si všimli,že sa mu občas trasú ruky,má niekto s týmto skúsenosti,veľmi pekne ďakujem..

...a kedyže mu robili tie krvné testy?..a kvoli čomu?..lebo 21 rokov,178 cm a 50kg-no, by sa mi zdal chlapec skôr podvyživený a tá doktorka , ak si to nevšimla, je dosť divné...

...legovi sa možno páčia manekýnky, ktoré pri výške 180 majú 50 kíl, ale u chlapa je to na chorobu...
lujza.j
19.02.12,16:46
legolas
19.02.12,19:40
ale no :) pepsi...ja som v jeho veku mal po vojne a tiež som nemal viacej ako 60 kilo :) ak je chudý, nemusí byť ešte chorý..
kaivorus
21.02.12,10:13
môžu byť zatoxikované - napadnuté mikroorganizmami - rúzne orgány : pečeň, pankreas, štítna žľaza, alebo nervový sústava - radikulitis, ako píše btt12, ale aj epifýza, neurohypofýza...
napíš poštu alebo mail, vysvetlíme
pepsikova
21.02.12,10:22
..lego, však bodaj by nebol chorý...ale tá váha je veľký nepomer k výške...príčiny môžu byť rôzne, dokonca dedičnosť, ale treba to zistiť u odborníka a nie tu...
pepsikova
21.02.12,10:23
môžu byť zatoxikované - napadnuté mikroorganizmami - rúzne orgány : pečeň, pankreas, štítna žľaza, alebo nervový sústava - radikulitis, ako píše btt12, ale aj epifýza, neurohypofýza...
napíš poštu alebo mail, vysvetlíme..

..no ak máš odborné poznatky o tých diagnózach a ich spojení s trasom rúk, môžeš dať aj sem,iste to bude zaujímať aj iných čitateľov...
heja3
21.02.12,11:38
Má podvýživu - BMI 15,8 - http://wanda.atlas.sk/sluzby/bmi/.
Jana 44 nenapísala, aké krvné výsledky mal a kedy mu ich robili, ale niektoré špecializované nemusel mať urobené. Neviem, pozerala som http://nemoci.vitalion.cz/hypertyreoza/ aj tam sa píše o trasení (třes,tremor).
Treba ísť endokrinológovi.
alabut
21.02.12,15:58
V jeho veku som aml o dasat kil viac, kiezby sa tie casy vratili. Po opici sa aj mne trasu. V jeho pripade moze ist o nedostatok sebadovery.
Sophis
22.02.12,09:14
Janka skúste vyšetrenie u endokrinológa, možno ide o zvýšenú činnosť štítnej žľazy, ktorá sa mimo inéo prejavu aj trasom rúk. Moja sestra, tiež na svoj veka výšku pomerne chudá má zvýšenú činnosť a tej sa trasú ruky jedna radosť :)
joos
17.02.13,11:24
Mal by som zaujem prejednat menovanu temu, prosim o vysvetlenie problemu trasenia ruk, vdaka, na e-mail : jo.display@gmail.com
lujza.j
17.02.13,11:46
Mal by som zaujem prejednat menovanu temu, prosim o vysvetlenie problemu trasenia ruk, vdaka, na e-mail : jo.display@gmail.com
nech sa páči.....tu sa to verejne prejednáva....
joos
17.02.13,14:01
1./Mal som zaujem o upresnenie na prispevok od kaivorus (http://www.porada.sk/member.php?u=141725), pozadoval mail.
2./Chcem sa opytat na problem s trasenim ruk u mojho 25 r. syna. Absolvoval vysetrenie stitnej zlazy a taktiez bol na vysetreni kde mu brali vzorku z miechy. Vsetky vysledky boli negativne, bez doporucenia na moznu pripadnu liecbu.
joos
17.02.13,14:05
Chcem sa opytat na problem s trasenim ruk u mojho 25 r. syna. Absolvoval vysetrenie stitnej zlazy a taktiez bol na vysetreni kde mu brali vzorku z miechy. Vsetky vysledky boli negativne, bez doporucenia na moznu pripadnu liecbu. jo.display@gmail.com
joos
17.02.13,14:07
Mal som zaujem o upresnenie na prispevok od kaivorus, pozadoval mail.