Gaabina
17.02.12,19:12
Dobry den .....chcela by som sa opytat ci k prepojeniu TV s domacim kinom postaci skart kabel alebo treba nieco ine?.....Rada by som pozerat aj tv s dobrym zvukom..nie len DVD....Dakujem
srska
17.02.12,18:14
Dobry den .....chcela by som sa opytat ci k prepojeniu TV s domacim kinom postaci skart kabel alebo treba nieco ine?.....Rada by som pozerat aj tv s dobrym zvukom..nie len DVD....Dakujemmôže byť aj scart
Fero11
17.02.12,18:26
nepostrehnes, ze je lepsi zvuk. Jedine ak mas satelit (a vyuzivas na nom kvalitny kanal), alebo nejaky iny zdroj, ktory vysiela kvalitny zvuk.
To mas ako keby si kupila kvalitne auto a napojila by si sa lanom na traktor a on by ta tahal, tak by si si hovorila, ale celkom dobre to auto ide aj pohodlne sa v nom vezie.
Uz ked mam kino, tak ho prepojim min. optikou ... ja mam prepojene HDMI kablom, z casu na cas si pozrem aj nieco v 5.1 tak tam je to uz vidiet co je kvalitny zvuk
KoxXxo
17.02.12,18:27
Najkvalitnejšie je HDMI.
jahoszmsk
17.02.12,18:29
záleží od telky že aké audio výstupy má.
diry
19.02.12,11:03
Úplne najlepšie pre kvalitný zvuk je kúpiť si receiver napr.: http://www.mall.sk/av-receivery-250/yamaha-htr-3064 a k tomu pripojiť samostatné, kvalitné reproduktory (nie zostavu 5.1 - pretože tá nemá optický vstup!). Tým je poriešené včetko, pretože k receiveru sa dá pripojiť všetko - od MP3 prehrávaču, cez konzoly, multimediálne centrá... Je to drahšie riešenie, ale trvalé a najkvalitnejšie. Celková cena - od 400€ vyššie...
jahoszmsk
19.02.12,11:11
predpokladám že ona nechce investovať do receivera, len chce prepojiť TV a domáce kino, a aby mala v rámci možnosti čo najkvalitnejší zvuk, čiže aby využila repráky domáceho kina.
Fero11
19.02.12,13:04
najlepsie by bolo ak by sa zadavatel otazky vyjadril, aky pouziva zdroj, ci je to DVB-S, alebo DVB-T, alebo .... Potom je potrebne zistit aky zvuk tam pusta samotna televizia a potom zvazit ci sa to oplati pocuvat cez domace kino. Sice aj ked to je stereo, tak si to moze kludne zapojit cez optiku, alebo HDMI, ale zvuk bude len taky, aky ide zo zdroja
diry
20.02.12,08:07
predpokladám že ona nechce investovať do receivera, len chce prepojiť TV a domáce kino, a aby mala v rámci možnosti čo najkvalitnejší zvuk, čiže aby využila repráky domáceho kina.

Pokiaľ má TV optický výstup tak cez ten, pretože domáce kino ho má, pokiaľ TV nemá optický výstup, tak zostáva iba výstup na sluchátka a cez redukciu jack/cinch,cinch pripojiť domáce kino.
jahoszmsk
20.02.12,08:10
čiže to, čo poradil Fero11
diry
21.02.12,16:47
čiže to, čo poradil Fero11

presne tak, len pokiaľ ide z TV iba stereo signál, tak repro sústavou 5.1 sa dá nastaviť zvuk kvalitnejšie než z TV - ale zvuk dolby 5.1 to nebude! A pokiaľ aj z TV by išiel zvuk 5.1, tak ten sa dá preniesť iba optickým výstupom a ten samostatné reproduktory 5.1 nemajú (čiže iba pomocou receivra). Ale pokiaľ domáce kino má optický výstup, tak sa dá dosiahnuť výsledok zapojením: tv: optik out - dom.kino: optik in
Milan Fekiač
18.02.14,08:09
Nazdar, vidím, že ste v problematike celkom zbehlí, tak sa chcem opýtať v súvislosti s touto témou:
Mám TV (http://www.alza.sk/50-lg-50ph670s-d409945.htm) prepojenú so settop boxom (STB) - UPC a domácim kinom (DK) - (http://www.alza.sk/panasonic-sc-btt400epk-cerne-d419159.htm).
TV-STB prepojené HDMI káblom, TV-DK prepojené HDMI káblom cez ARC výstup a DK-STB optický kábel. Zvuk zo STB mi ide fajn, ale nikdy nie 5.1-tkový. Viac ma ale trápi otázka, že ak pustím film z USB z telky, tak mi neprehrá v DK 5.1 zvuk, len klasický (2.1).
Z domáceho kina mi ten istý film prehrá 5.1 zvuk, ale domáce kino mi nenačítava titulky, keď pustím film v mp4 formáte.
Mal by si nejaké riešenie? Dík
erik555
18.02.14,10:02
predpokladam, ze pises o plnohodnotnom 5.1, pretoze inak aj zo stereo signalu mozes mat na DK zvuk 5.1 (rozkodovane) - staci vybrat v DK "Dolby ProLogic II"
Milan Fekiač
18.02.14,10:27
myslíš 5.1 zvuk televízneho signálu, či keď pustím film? .. a stačí, ked budem mat prepojené DK-TV cez ten HDMI ARC?
Milan Fekiač
18.02.14,10:33
a ano, myslel som plnohodnotny filmovy 5.1 zvuk, z TV mi stačí aj stereo, ale keď pustím film z USB v TV, tak mi prechádza len cez subwoofer a predné repro.
erik555
18.02.14,10:41
tak USB film pustis na TV a cez ten pripojeny HDMI ARC k DK mas iba 2.1? Vsak DK ti ten stereo signal z TV moze rozkodovat na vsetky repro! Len na DK musis vybrat taku moznost!
Milan Fekiač
18.02.14,10:45
Ok, dakujem, skusim to ked pridem domov. A DK to rozkóduje ako plnohodnotny (surround) 5.1 zvuk, či z každého repro pôjde rovnaký (mono) zvuk? Pretože filmy sťahujem 6kanálové (AC3).
erik555
18.02.14,10:52
Neviem, ci v TV je moznost vybrat vystupny zvuk, aby bol v HDMI, ci optike 5.1, ked pises, ze z nich nemas v DK 5.1. A co sa tyka toho stereo signalu z TV, tak samozrejme, ze to nebudes mat rozkodovane do plnohodnotneho 5.1.
Milan Fekiač
18.02.14,10:59
ano, v TV je možnosť vybrať či má isť cez optiku alebo cez HDMI, ale optikou mám prepojené DK a set top box. Ako vravím, mne tak nejde o to, aby bol zvuk zo Settop boxu 5.1, ale keď pustím film z USB v TV. Musím to asi nejak poprepájať, možno by pomohla tá optika keby šla TV-DK? Dík za ochotu ;)
erik555
18.02.14,11:09
tak vyskusaj prepojit TV s DK cez optiku, ci ti ponukne v DK plnohodnotne 5.1 zo zdroja USB s AC3...ale to by nemal byt problem ani cez HDMI ARC...tak neviem.
Milan Fekiač
18.02.14,11:10
Dobre, dám vedieť potom. A dík moc za tipy
erik555
18.02.14,11:20
nepoznam manul k tvojmu TV, ale nie je tam v moznosti zvuku nastavit aj nejaky digitalny zvuk, aby ten zvukovy vystup nebol iba stereo? Nez to vyskusas cez optiku, tak najskor na toto sa pozri v TV.
Milan Fekiač
18.02.14,15:34
nazdarek, tak prehodil som na DK to Dolby ProLogic II a zdá sa, že ked zapnem z film z USB v TV, tak zvuk fachčí krásny plnohodnotný .. pekne sa strieda (prelet vrtulnika od predu až cez zadné repro). Je možné, že by to bolo len v tom? No a samozrejme zvuk z TV ide len klasický, nerozkódovalo mi to na všetky repráky. Ale to mi tak nevadí, hlavne díky za radu
erik555
18.02.14,16:50
Dolby ProLogic II nie je plnohodnotne 5.1...to je digitalne rozkodovanie stereozvuku!
Milan Fekiač
19.02.14,08:15
ale keď pustím ten film cez USB v TV, tak mi ide plnohodnotné
Milan Fekiač
19.02.14,08:16
..plnohodnotné 5.1, porovnal som tie isté scény keď som to mal pustené priamo cez DK a potom v TV .. :)
erik555
19.02.14,09:54
plnohodnotne v DK je, ked ti vypise na displeji DD3/2.1, alebo DTS atd. podla zdroja! A to je automaticke! Pisal si, ze ti islo iba 2.1, takze ten signal do DK bol iba stereo a tym, ze na stereo signal pouzijes DPLII, tak ti stereo rozkoduje na 5.1. Mas pocit, ze to je ozajstne 5.1, ale to nie je plnohodnotne 5.1, ako ked mas priamo zo zdroja!