igisi
18.02.12,08:41
dobrý deň,chcel by som sa spýtať v minulosti som mal problémy z bušením srdca a však tieto problémy časom prestali ,ale objavilo sa mi to znova,ale tentokrát v horšej podobe a to arytmiou srdca. som trocha emotívnejší človek .začína to byť dosť otravné ,pretože sa to deje nikoľko krát za deň. vzniká to pri námahe,keď sa najem tak vtedy prakticky vždy a pri rôznych vzruchových životných situáciach. nepociťujem však žiadne problémy to znamená žiadnu dychavičnosť,bolesť hrudníka ,alebo slabosť .som v úplnom poriadku čo sa týka nejakých vedlajších príznakov,ale začínam sa obávať ,lebo sa to deje niekoľko krát za deň aj 20krát za deň mi vynehá srdce a to si myslím ,že je dosť. čo sa týka tlaku tak ten by mal byť v norme,nefajčím a nikdy som nefajčil ,vypijem si naozaj ,len príležitostne ,cholesterol mám mierny zvýšený na hodnotu 6.chystám sa na budúci týždeň k lekárovy ,ale predsa by ma zaujímal váš názor. ďakujem.
Gapo
18.02.12,08:10
Navštív lekára, oboznám ho s týmto čo si tu predniesol a on ťa pošle k internistovi, ktorý už určí čo treba. To čo sa tebe javí ako vynechanie, nie je vynechanie ale nepravidelnosť rytmu.
vema
18.02.12,12:29
Jasné, že treba ísť k lekárovi. Možno máš extrasystoliu, to mám aj ja. Bola som na to dokonca v nemocnici, lebo srdce mi vynechávalo tak, že som mala tep 40. Mne sa to prejavuje tak, že mi srdce vynechá a potom silnejšie buchne. Je to veľmi neprijemné, ale vraj nie nebezpečné. Aj teraz, niekedy raz denne mi vynechá. Už som si na to zvykla. Chodím každý pol rok na EKG. U mňa je to vždy, keď som v kľude.
lujza.j
18.02.12,12:33
dobrý deň,chcel by som sa spýtať v minulosti som mal problémy z bušením srdca a však tieto problémy časom prestali ,ale objavilo sa mi to znova,ale tentokrát v horšej podobe a to arytmiou srdca. som trocha emotívnejší človek .začína to byť dosť otravné ,pretože sa to deje nikoľko krát za deň. vzniká to pri námahe,keď sa najem tak vtedy prakticky vždy a pri rôznych vzruchových životných situáciach. nepociťujem však žiadne problémy to znamená žiadnu dychavičnosť,bolesť hrudníka ,alebo slabosť .som v úplnom poriadku čo sa týka nejakých vedlajších príznakov,ale začínam sa obávať ,lebo sa to deje niekoľko krát za deň aj 20krát za deň mi vynehá srdce a to si myslím ,že je dosť. čo sa týka tlaku tak ten by mal byť v norme,nefajčím a nikdy som nefajčil ,vypijem si naozaj ,len príležitostne ,cholesterol mám mierny zvýšený na hodnotu 6.chystám sa na budúci týždeň k lekárovy ,ale predsa by ma zaujímal váš názor. ďakujem.


ako si to riešil v minulosti? už v tedy trebalo ísť k lekárovi.
lujza.j
18.02.12,12:34
Jasné, že treba ísť k lekárovi. Možno máš extrasystoliu, to mám aj ja. Bola som na to dokonca v nemocnici, lebo srdce mi vynechávalo tak, že som mala tep 40. Mne sa to prejavuje tak, že mi srdce vynechá a potom silnejšie buchne. Je to veľmi neprijemné, ale vraj nie nebezpečné. Aj teraz, niekedy raz denne mi vynechá. Už som si na to zvykla. Chodím každý pol rok na EKG. U mňa je to vždy, keď som v kľude.
mala by si byť nastavená na liekoch tak, aby srdce nevynechávalo.
vema
18.02.12,13:50
Užívam lieky. Aj tak niekedy vynechá.
lujza.j
18.02.12,13:52
Užívam lieky. Aj tak niekedy vynechá.
a lekár čo hovorí? má to moja mama....dostala lieky a je to ok
igisi
18.02.12,15:40
v minulosti som bušenie srdca nijak neriešil vždy sa to časom uklidnilo a ako som spomenul aj časom to prestalo,ale teraz to srdce skutočne vyneháva a nie je to príjemné. vyslovene sa na chvílu zastaví a potom silno udrie a na plúcach ucítim takú šelesť ,akoby som si potiahol z cigarety ,ale velmi ,velmi slabo.
lujza.j
18.02.12,15:46
tak v pondelok k lekárovi...
igisi
18.02.12,15:51
Jasné, že treba ísť k lekárovi. Možno máš extrasystoliu, to mám aj ja. Bola som na to dokonca v nemocnici, lebo srdce mi vynechávalo tak, že som mala tep 40. Mne sa to prejavuje tak, že mi srdce vynechá a potom silnejšie buchne. Je to veľmi neprijemné, ale vraj nie nebezpečné. Aj teraz, niekedy raz denne mi vynechá. Už som si na to zvykla. Chodím každý pol rok na EKG. U mňa je to vždy, keď som v kľude.

čo je u teba príčinou a pomáhajú ti tie lieky?
vema
18.02.12,18:25
Ja si myslím, že je to dedičné. Mám to asi po mojej mamičke. Prvý krát som to mala,. keď som mala asi 26 rokov. Vtedy som skoro odpadla. Potom dlho nič, iba sem tam. Na EKG nezaznamenalo nič, lebo to bolo ozaj len občas. Potom, keď som musela ísť do nemocnice, mala som asi 50 rokov, vynechávalo stále a bola som z toho úplne vyčerpaná a EKG zaznamenalo. Bola som tam 1 týžden. Dávali mi ifuz. magnezium a dostala som lieky Rytmonorm. Ja ho ale užívam len 1 tabletku na noc a mala by som užívať 3 x denne. Tie tabletky ma uspávajú. Chodím na tie pravidelné kontroly a doktor mi pridal ešte štvrťku Corvitolu. EKG mám vporiadku a keď to neohrozuje život, tak to už tak neriešim. Môže to poškodiť srdce, keby to bolo sústavné, to mi povedala tiež jedna lekárka. Aj ja pocítim ten šelesť v hrudi, ako píše igisi. Treba ísť k lekárovi a popísať ten stav, lebo EKG to nemusí zaznamenať.