evil151
18.02.12,11:39
Dobrý deň chcela by som sa spýtať či niekto absolvoval liečenie v dieťatkom ktoré malo okolo 1.5-2 roky??? Naša malá je stále chorá a mame ATB a dozvedela som sa že je nejaké liečenie pre detičky v POlianke ale neviem či Trenčanskej alebo Tatranskej. Viete o tom niekto niečo???? Ďakujem Miša
Darina1234
18.02.12,10:58
liecebny ustav v dolnom smokovci
evil151
18.02.12,11:32
a bola si tam??? ak ano ako to tam je a kde to naidem na internete Ďakujem
Darina1234
18.02.12,11:36
kedze som z popradu, tak info mam o liecbe, ja som tam s mojimi detmi nebola, ale kopec mojich znamych ano, je tam dobra liecba a hlavne dobre kompletne vysetrenia, mozes tam byt aj s malou, uz pobyt na v tatrach je pre chore dieta na dychacie cesty zdravy. najdi si kontakt cez google, detsky liecebny ustav DS.
evil151
18.02.12,11:38
Ďakujem veľmi pekne za info :-D
Darina1234
18.02.12,11:39
nemas zac, este som zabudla, vsetko, ale konzultuj so svojim pediatrom.
evil151
18.02.12,11:53
to ano ideme tamv pondelok tak zháňam info teraz aby som vedela
terezamaria
18.02.12,12:09
liecebny ustav v dolnom smokovci
Darinka moje deti v Dolnom Smokovci boli, samozrejme je to už kopa rokov. Starostlivosť bola vynikajúca, vyšetrenia tiež a navyše nebolo treba toľko oblečenia, ako v ostatných liečebných kompexoch / Horný Smokovec, Štrbské Pleso /, takže ani finančne to toľko nevyšlo. A myslím, že Štrbské Pleso už ani nie je.
evil151
18.02.12,12:38
Darinka moje deti v Dolnom Smokovci boli, samozrejme je to už kopa rokov. Starostlivosť bola vynikajúca, vyšetrenia tiež a navyše nebolo treba toľko oblečenia, ako v ostatných liečebných kompexoch / Horný Smokovec, Štrbské Pleso /, takže ani finančne to toľko nevyšlo. A myslím, že Štrbské Pleso už ani nie je.


a myslíte že nás tam pošlú malá má už skoro 3/4 roka problémy so soplíkmy a cca každý 1,5 mesiac máme ATB nakoľko to vždy skončí na prieduškach, alebo kašle ako tuberák :-( ja už jej nechcem dávať ATB
Darina1234
18.02.12,12:40
nepotrebujes odporucanie, zavolaj tam a dohodnes sa rovno s nimi cez recepciu.
Ivana Š
18.02.12,13:03
Darinka moje deti v Dolnom Smokovci boli, samozrejme je to už kopa rokov. Starostlivosť bola vynikajúca, vyšetrenia tiež a navyše nebolo treba toľko oblečenia, ako v ostatných liečebných kompexoch / Horný Smokovec, Štrbské Pleso /, takže ani finančne to toľko nevyšlo. A myslím, že Štrbské Pleso už ani nie je.

Štrbské pleso je, len Helios už nie :mee: http://bombara.blog.sme.sk/c/230477/JT-a-likvidacia-kupelov-na-Strbskom-Plese.html
môjmu synovi astmatikovi veľmi kúpele veľmi pomohli
evil151
18.02.12,14:05
nepotrebujes odporucanie, zavolaj tam a dohodnes sa rovno s nimi cez recepciu.


a kto to hradí???
Darina1234
18.02.12,14:10
No malej poistovna, ale ty by si si urcite nieco priplacala. je to liecenie , take ako kupele.
terezamaria
18.02.12,14:24
Štrbské pleso je, len Helios už nie :mee: http://bombara.blog.sme.sk/c/230477/JT-a-likvidacia-kupelov-na-Strbskom-Plese.html
môjmu synovi astmatikovi veľmi kúpele veľmi pomohli
Ivanka, veď viem, že Štrbské Pleso je :) , myslela som na liečebné domy na Štrbskom Plese Solisko a Helios, ale ako píšeš, Helios je zrušený a Solisko určite tiež. Je to veľká škoda, boli to výborné liečebne, deťom to moc pomohlo.
evil151
18.02.12,14:26
No malej poistovna, ale ty by si si urcite nieco priplacala. je to liecenie , take ako kupele.


a to bude koľko lebo som to tam nejako nevedela nájsť koľko pre rodiča na deň
Darina1234
18.02.12,14:29
to ti presne nepoviem, ale podobne ako v nemocnici, strava + noclah, no nie som si teraz ista, nakolko tvoja mala je vo veku do 3 rokov,
evil151
18.02.12,14:43
dakujem
dusansl
18.02.12,15:24
Milá mamička Míša,
po prečítaní prosby by som sa pokúsil upriamiť Vašu pozornosť na problém, ktorý podľa môjho názoru a skúseností veľmi úzko súvisí s opakujúcou sa chorobnosťou dcérky.
Pôvod tejto opakujúcej sa chorobnosti je celkom prozaický, má značne zníženú imunitu. Jej zdravotný stav nezlepšia aplikované ATB, lebo po dokončení užívania ak ste dobrá pozorovateľka, zistíte , že začala celkovo ne prospievať, objavia sa príznaky plynatosti a riedkej stolice. To ej neklamný znak, že dieťa už začalo trpieť disbakteriózou ktorú spôsobili ATB. V tom momente sa pred ňou otvára bludný kruh.
A upozorňujem Vás na skutočnosť, že podávanie Aktimelu a iných gebuzín jej stav nevyrieši. Viem podať návod , ako zvýšiť jej imunitu. Kontakt cez SS.dusansl
BXLmiami
18.02.12,15:47
Darinka moje deti v Dolnom Smokovci boli, samozrejme je to už kopa rokov. Starostlivosť bola vynikajúca, vyšetrenia tiež a navyše nebolo treba toľko oblečenia, ako v ostatných liečebných kompexoch / Horný Smokovec, Štrbské Pleso /, takže ani finančne to toľko nevyšlo. A myslím, že Štrbské Pleso už ani nie je.
:) Štrbské Pleso je.Akurát sa teraz volá Kempinski.
Darina1234
18.02.12,16:30
:) Štrbské Pleso je.Akurát sa teraz volá Kempinski.

No veru neviem, neviem, mne sa zda, ze to nasim detom zobrali, zistim ako to je s tym soliskom,
bubkoch
18.02.12,17:09
pre male deti su urcene kúpele Lučivná (za Svitom) ... moje male tam boli ked mali 4r a 2,5r ...
buchač
18.02.12,17:30
pre male deti su urcene kúpele Lučivná (za Svitom) ... moje male tam boli ked mali 4r a 2,5r ...
...si ma predbehol ...;)

Staršia dcéra bola ....ale to sú už roky rokaté .....

Link
http://www.tkl.sk/
evil151
18.02.12,17:50
pre male deti su urcene kúpele Lučivná (za Svitom) ... moje male tam boli ked mali 4r a 2,5r ...

a ako to tam bolo ???
bubkoch
18.02.12,18:05
a ako to tam bolo ???

fantazia ... boli tam pred 2 rokmi ... budovy, izby, zariadenia uplne zmodernizovane, v arealy kopec na sankovacku, vlek na lyzovanie, ladova plocha s mantinelmi velkosti hokejovej plochy na korculovanie, plavaren, zo 6 druhov roznych saun, ochotny personal, super strava atd atd
martuli
18.02.12,18:17
Obávam sa, že podľa nových predpisov je liečenie detí mladších ako 3 roky zrušené...
UPOZORNENIE! Dňom 1.12.2011 nadobúda účinnosť zákon č. 363/2011 Z.z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 577/2004 Z.z. a tieto zmeny sa dotkli jednotlivých indikácii nasledovne:
Pri chorobách obehového ústrojenstva v čísle indikácie II/6 sa skupina A preklasifikovala na skupinu B.
Pri chorobách z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou v čísle indikácie IV/1 a IV/2 sa skupina A preklasifikovala na skupinu B.
Pri nervových chorobách v čísle indikácie VI/9 sa skupina B preklasifikovala na skupinu A. Zároveň sa zrušilo obmedzenie možnosti úhrady z verejného zdravotného poistenia najviac raz za dva roky.
Pri netuberkulóznych chorobách dýchacích ciest bola doplnená dolná hranica veku pre celú skupinu XXV a bola ustanovená na 3 roky
evil151
19.02.12,07:04
Obávam sa, že podľa nových predpisov je liečenie detí mladších ako 3 roky zrušené...
UPOZORNENIE! Dňom 1.12.2011 nadobúda účinnosť zákon č. 363/2011 Z.z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 577/2004 Z.z. a tieto zmeny sa dotkli jednotlivých indikácii nasledovne:
Pri chorobách obehového ústrojenstva v čísle indikácie II/6 sa skupina A preklasifikovala na skupinu B.
Pri chorobách z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou v čísle indikácie IV/1 a IV/2 sa skupina A preklasifikovala na skupinu B.
Pri nervových chorobách v čísle indikácie VI/9 sa skupina B preklasifikovala na skupinu A. Zároveň sa zrušilo obmedzenie možnosti úhrady z verejného zdravotného poistenia najviac raz za dva roky.
Pri netuberkulóznych chorobách dýchacích ciest bola doplnená dolná hranica veku pre celú skupinu XXV a bola ustanovená na 3 roky

Ďakujem ale ked som sa pýtala včera v Smokovci tak povedali že berú aj takéto detičky a hradí to poisťovňa uvidím čo mi povie dr
martuli
19.02.12,07:37
Otázne je, či papiere prejdú cez poisťovňu, pretože teraz s tým robia strašné problémy... Držím palec.
evil151
19.02.12,10:03
Otázne je, či papiere prejdú cez poisťovňu, pretože teraz s tým robia strašné problémy... Držím palec.

dúfam, že ano ;-) a ked nie tak to budeme hradiť lebo chcem aby tam šla
Darina1234
19.02.12,10:07
ty pojdes s malou najskor na vysetrenia, aby sa zistila pricina, takze to sa berie ako pobyt v nemocnici,
evil151
19.02.12,13:08
Ďakujem ;-)
martuli
19.02.12,13:16
Vyskytla sa chyba v komunikácii - pozor nato- je rozdiel diagnostický pobyt - ten je určite hradený poisťovňou-a liečenie /kúpele/ u detičiek do 3 rokov nie.
evil151
19.02.12,18:48
Vyskytla sa chyba v komunikácii - pozor nato- je rozdiel diagnostický pobyt - ten je určite hradený poisťovňou-a liečenie /kúpele/ u detičiek do 3 rokov nie.


ved uvidíme čo mi povedia ale dakujem
hugho
20.02.12,12:00
Skus sa este pozriet na detsku ozdravovnu Želené / Železnô /...klimaticke podmienky lepsie ako vo Vysokych Tatrach, cistotou vzduchu sa nevyrovna ziadne ine miesto, si v nadhernom prostredi, sice izolovana od sveta, ale pre dychacie cesty dietata postaci uz len samostatny pobyt.
evil151
20.02.12,13:22
Skus sa este pozriet na detsku ozdravovnu Želené / Železnô /...klimaticke podmienky lepsie ako vo Vysokych Tatrach, cistotou vzduchu sa nevyrovna ziadne ine miesto, si v nadhernom prostredi, sice izolovana od sveta, ale pre dychacie cesty dietata postaci uz len samostatny pobyt.


fíííííííííha to počujem prvý krát pozrem to na nete, dakujem
Darina1234
20.02.12,13:25
JA nic, ale to nie je pre vas...
evil151
20.02.12,15:17
JA nic, ale to nie je pre vas...

uvidíme čo mi povie doktorka v pondelok ale dakujem