nika4621
18.02.12,13:03
Dobrý deň..potrebujem vlastnú webovú stránku.Je tu niekto,kto by ju vytvoril za symbolickú cenu? Skúšam,skúšam a nejde mi to...:mee:... má to byť stránka o požičkách.......Ďakujem za odpovede.. nikuska8@zoznam.sk
pistik71
18.02.12,13:00
Zalezi co je to symbolicka cena :-)
Ale skus http://www.webnode.sk/ mohlo by sa ti to podarit a nemusela by si platit ani symbolicky. Tam sa to da spravit asi najjednoduchsie (teda po inom som prilis nepatral).
Inac, za par stoviek sa prihlasi mnozstvo tvorcov, vratane mna :-)
kopretinka
18.02.12,13:04
http://www.estranky.cz
http://www.estranky.sk
tu si urobíš sama a zadarmo,keď som to zvládla ja,tak aj Ty to zvládneš.......
mimotemy ideš požičiavať peniaze a nemáš na to,aby Ti stránku urobil profík?
pistik71
18.02.12,13:10
mimotemy ideš požičiavať peniaze a nemáš na to,aby Ti stránku urobil profík?
Mozno si chce pozicat ona :-)
Ice dive
18.02.12,13:10
no neviem neviem, ale aby mala firma požičiavajúca peniaze web na doméne druhej kategórie rozumej www.pozicky.estranky.sk (http://www.pozicky.estranky.sk)... neznie veľmi dôveryhodne, za ďalšie webnode nie je zase optimalizované vo vyhľadávačoch... t.j. darmo bude stránka zdarma, keď ju cez google nikto nenájde...
kopretinka
18.02.12,13:12
no neviem neviem, ale aby mala firma požičiavajúca peniaze web na doméne druhej kategórie rozumej www.pozicky.estranky.sk (http://www.pozicky.estranky.sk)... neznie veľmi dôveryhodne, za ďalšie webnode nie je zase optimalizované vo vyhľadávačoch... t.j. darmo bude stránka zdarma, keď ju cez google nikto nenájde...
no veď preto tá moja otázka,že nemá na profíka,ktorý by to urobil...
Ingrid Ondruskova
18.02.12,13:21
Inac, za par stoviek sa prihlasi mnozstvo tvorcov, vratane mna :-)[/QUOTE]

...trochu som zmätená....nemám skutočne prehľad...za pár stoviek EUR????
pistik71
18.02.12,13:34
...trochu som zmätená....nemám skutočne prehľad...za pár stoviek EUR????
No jasne ze EUR. Ale berieme aj libry, dolare a podobne :-)
A z coho si zmatena? Ze za par stoviek? Cakala si ze za par tisic? Nie je problem, cena sa casto odvija aj od solventnosti platiaceho, alebo ci je to statna sprava a potom aky je to kamarat (vid pripad SNG za 25tis. :-)
Ingrid Ondruskova
18.02.12,14:09
dík za odpoveď...myslela som...že za pár stoviek korún....napr.1200,-Sk, čo je 40,-EUR....no taká jednoduchá stránka....
lebo komplikovanejšiu ponúka u nás jedna renomovaná reklamná agentúra za 299,-EUR na komplet, preto ten zmätok v duši,
tak neviem prečo by som vyhľadávala niekoho neznámeho pod rukou na inzerát, keď ceny sú podobné....
Fero11
18.02.12,14:19
symbolicka cena je tak do tych 33€ aspon podla mna.
Ak to ma byt jednoducha stranka, tak musis mat nejaky namet, prejdi si nejake free web templates, mozes si ju stiahnut a upravit si ju podla seba
marjankaj
18.02.12,14:45
symbolicka cena je tak do tych 33€ aspon podla mna.
Ak to ma byt jednoducha stranka, tak musis mat nejaky namet, prejdi si nejake free web templates, mozes si ju stiahnut a upravit si ju podla seba

No potom aj web stránka bude tiež symbolická.:---
pistik71
18.02.12,15:01
dík za odpoveď...myslela som...že za pár stoviek korún....napr.1200,-Sk, čo je 40,-EUR....no taká jednoduchá stránka....
lebo komplikovanejšiu ponúka u nás jedna renomovaná reklamná agentúra za 299,-EUR na komplet, preto ten zmätok v duši,
tak neviem prečo by som vyhľadávala niekoho neznámeho pod rukou na inzerát, keď ceny sú podobné....
len poznam co je to "jednoducha stranka" - vatsina ludi povie ze jednoducha, ale prace je s tym az az. Takze hovorim zo skusenosti. Navyse ak to sa to robi pre niekoho kto o tom nema sajnu, tak je to o to horsie s pripravou podkladov, vysvetlovanim a podobne. Myslim ze tvorcovia mi daju za pravdu. A ak robi nejaka agentura komplikovanejsiu stranku za 299, tak neviem co je to komplikovanejsia (to moze byt hlavna stranka a 2 podstranky), ale mozno to odflaknu, robia podla sablon, alebo sa tomu nevenuju poriadne. Alebo spravia len nejaky zaklad a potom si douctuju za nejake rozsirenia. Hodina dobreho kodera stoji 50 a viac, a stranku urcite nespravi za jeden den (navrh, konzultacie, priprava podkladov, kodovanie, optimalizacia, registracie,...). Aj ked, da sa...
Ingrid Ondruskova
18.02.12,17:22
...ďakujem za vysvetlenie...ale 50,-/hod....širák dolu, kam sa hrabú všetci účtovníci...
marjankaj
18.02.12,18:31
...ďakujem za vysvetlenie...ale 50,-/hod....širák dolu, kam sa hrabú všetci účtovníci...

Bol som sa dať ostrihať. Cca 5 minút. Cena 4,60 € Teda 55,20 €/hod. Komu je lepšie ako kaderníkom.:eek:
Fero11
18.02.12,18:35
Vidim pri tvojom nicku "Miesto fčil Bratislava"
Chod sa fčil ostrihat mimo BA a zaplatis polovicu
marjankaj
18.02.12,19:16
Vidim pri tvojom nicku "Miesto fčil Bratislava"
Chod sa fčil ostrihat mimo BA a zaplatis polovicu
Fčil som ostrihaný.
A možno v Košicoch by som zaplatil polovicu. Ale s cenou letenky by to asi lacnejšie nebolo.:---
tictac7
18.02.12,19:35
len poznam co je to "jednoducha stranka" - vatsina ludi povie ze jednoducha, ale prace je s tym az az. Takze hovorim zo skusenosti. Navyse ak to sa to robi pre niekoho kto o tom nema sajnu, tak je to o to horsie s pripravou podkladov, vysvetlovanim a podobne. Myslim ze tvorcovia mi daju za pravdu. A ak robi nejaka agentura komplikovanejsiu stranku za 299, tak neviem co je to komplikovanejsia (to moze byt hlavna stranka a 2 podstranky), ale mozno to odflaknu, robia podla sablon, alebo sa tomu nevenuju poriadne. Alebo spravia len nejaky zaklad a potom si douctuju za nejake rozsirenia. Hodina dobreho kodera stoji 50 a viac, a stranku urcite nespravi za jeden den (navrh, konzultacie, priprava podkladov, kodovanie, optimalizacia, registracie,...). Aj ked, da sa...

...nooo, tak poďme na to takto - tvrdíš, že "vatšina" ľudí povie že jednoduchá", ja tvrdím, že od Teba ani zadara. Mám stránku cez legál firmu za 233,-- aj s prístupovými právami. Nemám vôbec cit na dizajn alebo farebné riešenie čohokoľvek. Viem povedať toto sa mi páči a toto sa mi nepáči. Ale neviem na biely list nakresliť niečo. Dodala som texty, vybrala som si asi v akých farbách má byť stránka, niečo z návrhov som zamietla, v obrázkoch som nechcela dokonalých šťastných usmievavých ľudí a stránka je na svete. Cena je komplet, vrátane domény, optimalizácie, či EOL, či čo to je.... A teraz si už len sama upravujem texty, obrázky, dorábam podstránky a podpodstránky.....pod tými piatimy základnými stránkami, čo sú v hlavnom menu....
..."Hodina dobreho kodera stoji 50 a viac, a stranku urcite nespravi za jeden den" a za hodinu dobrého účtovníka dáš tiež 50?! Ak áno, ozvi sa, beriem...
mpca
18.02.12,22:33
daj do guuglu jej mail adresu :)))
kozlíček
19.02.12,12:48
Bol som sa dať ostrihať. Cca 5 minút. Cena 4,60 € Teda 55,20 €/hod. Komu je lepšie ako kaderníkom.:eek:
Keď sme pri strihaní,tak v Rbk za 7 mim.strihania som bol ošklbaný o 4,20.-bubáčika = cca 130.-Sk,či Ružomberkská gorila?mimotemy
pistik71
19.02.12,16:35
...nooo, tak poďme na to takto - tvrdíš, že "vatšina" ľudí povie že jednoduchá", ja tvrdím, že od Teba ani zadara. Mám stránku cez legál firmu za 233,-- aj s prístupovými právami. Nemám vôbec cit na dizajn alebo farebné riešenie čohokoľvek. Viem povedať toto sa mi páči a toto sa mi nepáči. Ale neviem na biely list nakresliť niečo. Dodala som texty, vybrala som si asi v akých farbách má byť stránka, niečo z návrhov som zamietla, v obrázkoch som nechcela dokonalých šťastných usmievavých ľudí a stránka je na svete. Cena je komplet, vrátane domény, optimalizácie, či EOL, či čo to je.... A teraz si už len sama upravujem texty, obrázky, dorábam podstránky a podpodstránky.....pod tými piatimy základnými stránkami, čo sú v hlavnom menu....
..."Hodina dobreho kodera stoji 50 a viac, a stranku urcite nespravi za jeden den" a za hodinu dobrého účtovníka dáš tiež 50?! Ak áno, ozvi sa, beriem...
nuz, nie som z BA, takze neberiem 50 na hodinu :-) (ako som pisal, zalezi pre koho clovek pracuje :-), ale urcite aj ty na niekom zarobis viac, a na niekom snad aj prerobis. Je to normalne. A tu stranku za 233 podla toho ako pises je to OK - ak nemas ziadne naroky, tak ti daju nieco predpripravene a je to lacne. Tak robim lacne weby aj ja. Ale potom sa ti moze stat ze konkurencna firma bude mat takmer rovnaku stranku, akurat nebude zelena, ale modra. Ak to niekomu nevadi, preco nie?
Takze zase o jedneho cloveka menej, co odo mna bude chciet stranku zadara :-)
luigi72
19.02.12,18:40
Vidim pri tvojom nicku "Miesto fčil Bratislava"
Chod sa fčil ostrihat mimo BA a zaplatis polovicu

Ani u nás to nevyjde lacnejšie, strihanie stojí 4 EUR. Nakoniec zistíme, že Blava ani nie je taká drahá :)
marjankaj
19.02.12,18:48
Ani u nás to nevyjde lacnejšie, strihanie stojí 4 EUR. Nakoniec zistíme, že Blava ani nie je taká drahá :)
Takže ani tí webmasteri nie sú až tak drahí. Veď webstránky môže robiť naozaj každý. Na rozdiel od holičov.:rolleyes:
Fero11
19.02.12,18:49
Ja som este u holica nikdy nebol. Strihal ma vzdy otec a teraz striham aj ja jeho. Nevidim nic zlozite na strihani, akurat treba kvalitne noznice a nejaku tu masinku.
....
Nejak sa uz odbocilo od temy :D
marjankaj
19.02.12,18:55
Ja som este u holica nikdy nebol. Strihal ma vzdy otec a teraz striham aj ja jeho. Nevidim nic zlozite na strihani, akurat treba kvalitne noznice a nejaku tu masinku.
....
Nejak sa uz odbocilo od temy :D
No ty budeš jeden z tých šikovnejších. Všetko si uděláš sám. Aj slepáka vyoperuješ.:D

Keď sa niekomu zdá webstránka drahá, tak nech skúsi urobiť si to sám. Alebo nájsť niekoho lacnejšieho. Ale diktovať niekomu za koľko to má urobiť je prinajmenšom divné.:confused:
Fero11
20.02.12,05:44
No ty budeš jeden z tých šikovnejších. Všetko si uděláš sám. Aj slepáka vyoperuješ.:D

Keď sa niekomu zdá webstránka drahá, tak nech skúsi urobiť si to sám. Alebo nájsť niekoho lacnejšieho. Ale diktovať niekomu za koľko to má urobiť je prinajmenšom divné.:confused:
Neni problem, ak by som to 2-3 krat videl a mal dostupne prostriedky na to, tak v pohode. Nahoniec ako decko som si mliecne zuby trhal sam :D
Co sa tyka tvorby webu, tak dnes je taka konkurencia, ze s cenou sa musi ist dole. Niekto chce 300€ pomaly za nic.
Len tak zo srandy dal som si do googla cenniky a vid z jednej nemenovanej:

Grafický návrh webových stránok



Samostatný návrh a vytvorenie designu webu
od 119,50 €


Skicovné (pri neprevzatí designu)
50% z ceny designu


Programovanie kódu webových stránok



Samostatné naprogramovanie kódu šablóny stránok na základe klientovho designu
(optimalizované XHTML, CSS)
119,50 €


Tvorba kompletných webových šablón



Návrh designu + naprogramovanie kódu šablóny stránok
(bez implementácie textového a multimediálneho obsahu stránok)
od 219,08 €


Vytvorenie webového projektu



Návrh a vytvorenie designu
od 99,58 €


Naprogramovanie kódu šablóny
119,50 €


Implementácia textového a multimediálneho obsahu do 1 stránky *
14,94 € /sk. verzia


Alternatívna jazyková verzia
(z dodaného prekladu)
100% sk. verzie


Copywriting - písanie obchodne úspešných textov pre web
82,98 € /normostrana


* v cene je zahrnutá úprava maximálne 10 obrázkov na stránku. Ďalšie úpravy sú spoplatňované hodinovou sadzbou.
Rozšírenia webových stránok



Kontaktný formulár
Zadarmo


E-mailový formulár pre doporučenie stránok známym
Zadarmo


Kniha návštev
od 53,11 €


Fotogaléria
od 79,67 €


Objednávkový formulár
26,56 €


Systém pre vytvorenie ankiet
99,58 €


Novinky (news)
53,11 €


Diskusné fórum
od 79,67 €


Ja som spravil asi 5-6 webov, prvy pred 8 rokmi a posledny pred 3 rokmi. Prvy web som zacal robit z dovodu nudy, mal som vela casu a trvalo mi asi 2-3 mesiace, kym som to dal do nejakej slusnej podoby. Mam na tej stranke aj ankety aj knihu navstev (nemysli ankety a knihy navstev typ blueboard (mam kod na svojom webe (sice nie vlastnorucne pisany, ale volne dostupny na nete))), mam tam system noviniek, kontaktny formular a mnoho ineho.
Mne laikovy to trvalo vsetko asi 2-3 mesiace (teraz by mi to trvalo asi tak tyzden (cca 3 roky som uz nevidel html :) )), takze ludia co sa tym zivia to spravia za 1-2 dni, komplet co sa tyka kodu, layotu, pretoze uz nemusi nic napisat, len pouzije to co uz napisane je ... akurat s dizajnom sa trocha pohra grafik podla toho co chce zakaznik.
Zoberme si podla cennika napr. "Systém pre vytvorenie ankiet 99,58 €"
Koder skopiruje kus kodu Ctrl+C najde miesto v layote kde ma anketa byt a stlaci Ctrl+V (dopise moznosti, napr: ako sa Vam paci stranka, 1. krasna, 2. obstojna, 3. moze byt, 4. nepaci sa mi, 5. uplne hnusna) anketa je hotova. Toto netrva dlhsie ako 3 min a za to chce 100€
nikanko
28.02.12,13:40
dobry den, pisala som vam SS, nedostali ste ju? dakujem
weby
15.08.12,22:34
Ahoj. Bude to posobit ako reklama, ale ked vidim, ake ceny si pytaju za weby, tak mi to nedalo a pre kolegov poradakov spravim vynimku. 89€ za web s CMS Joomla vrátane webhostingu a domény na prvý rok. Rychlo, jednoducho, pekne bez dalsich poplatkov az na domenu a web hosting pre dalsi rok 29€/rok. Napis mi na a tu najdes referencie
Ceny nedviham a ponuka sa mi zda fer :) Hlavne ked chces zacat je to dobre na odraz. A peniaze radsej minaj na copywriterov a na ziskavanie spatnych odkazov na stranku.
weby
15.08.12,22:39
Suhlasim, ceny su v dnesnej dobe preprstene, ale podla mna staci hladat. A ma to dve stranky mince. Klienti chcu stranky a potom zacnu vymyslat, ze sice chcu anketu ale aby sa chovala inak - a to uz 3 minuty nezaberie. Treba to riesit s citom a rozumom. Ja osobne som za low cost riesenia a daju sa na internete najst. Joomla Wordpress. I ked osobne si myslim, ze je lepsie niekomu to dat spravit, pretoze kamarat ktory ma videl za tym pracovat bol rozcarovany, ako to v skutocnosti dlho niekedy trva, pretoze klienti maju nezmyselne poziadavky. :) Proste vyberat rozumne.
Fero11
16.08.12,05:49
Myslel som si, ze firmy ktore sa zivia tvorbou webov, skutocne aj tie weby tvoria. Ja som weby nikdy nerobil, len take jednoduche, mozem povedat, take poloprofesionalne (pre zakaznikov (kamaratov) som spravil asi 3) ale ja som kod normalne pisal rucne, pozicovanie css, (este vtedy) html a php.
Ale dnes ?????
Pozeram, ze strasne vela web tvorcou, nerobi nic, len prenesie na FTP zakaznika hotovy projekt (joomla, wordpress, drupal atd ...) a max. tak trocha upravi grafiku (co je vlastne logo), prip. vymeni sablonu (znova stiahnutu z webu (dnes je free sablon habadej)).
Takze POZOR !!! dnes tvorba webu, nieje tvorba webu, ale nakopirovanie (nainstalovanie) hotovych projektov na FTP a upravy logo zakaznika. Cez klikaciu administraciu spravy menu, ankety, dokonca aj moduly eshopov su uz free atd ...
Niekedy pred par rokmi to bolo tak, ze grafik zakaznikovy urobil grafiku, vzhlad ako bude web vyzerat a koder web naprogramoval, presne podla poziadaviek zadavatela. Da sa povedat, ze ako grafik, tak aj koder na tom skutocne pracovali a zasluzili si aj odmenu
Ale dnes je to ine a "TVORCA WEBU" robi mechanicku pracu.
Samozrejme cest vynimkam, niektore firmy skutocne aplikacie programuju, aj ked napr. eshop uz raz naprogramoval, tak pouziva ten isty vsade a pripadne ho vylepsuje, ale je to jeho praca a vsetkemu rozumie a v pripade poziadavky zadavatela ho vie upravit (zatial co joomlaci povedia, ze sa to neda, lebo nebol vydany plugin, ktory to dokaze).
čakanka
16.08.12,06:14
mimo Ba za 1,80, ale aj za 5, v tej istej lokalite
weby
16.08.12,08:34
Tak ale na to mas megaprofesionalov, ktori robia projekty za velke peniaze pre velke firmy s mnozstvom inych funkcionalit. Ceny idu dole kvoli tomu, ze v tej oblasti bol obrovsky pokrok. Mozes si aj dnes spravit poriadne klasicke saty na kolovratku. Dnes doba ide na technologie a robenie veci co najvyhodnejsie pre zakaznika. Takze pokial chce niekto pekny web odporucam si kupit stranku, aj ked nie je pisana rucne. Ma to ten isty efekt, ak nie lepsi. A je to podstatne lacnejsie.
pistik71
16.08.12,09:33
Ale dnes ?????
Pozeram, ze strasne vela web tvorcou, nerobi nic, len prenesie na FTP zakaznika hotovy projekt (joomla, wordpress, drupal atd ...) a max. tak trocha upravi grafiku (co je vlastne logo), prip. vymeni sablonu (znova stiahnutu z webu (dnes je free sablon habadej)).
Takze POZOR !!! dnes tvorba webu, nieje tvorba webu, ale nakopirovanie (nainstalovanie) hotovych projektov na FTP a upravy logo zakaznika. Cez klikaciu administraciu spravy menu, ankety, dokonca aj moduly eshopov su uz free atd ...

Tak to by som ti doprial implementovat sablonu, ktoru si kupil zakaznik do nejakeho systemu (napr. WordPress, Joomla a pod.). Casto krat je s tym viac prace, ako keby to clovek napisal nanovo. Tych poziadaviek je nekonecne vela, na pohlad zakaznika drobnosti, kde musi clovek preluskat cely kod sablony a kopec veci preprogramovat. A to ani nehovorim o tom, ze zaucit zakaznika aby si manazoval obsah webu sam, to je viac prace ako s webom.
A to ze su ceny teraz nizke, maju na svedomi fusei, ktori sa vsetkemu rozumeju, robia za par eur, ale potom to nedotiahnu do konca a aj to tak vyzera (cest vinimkam). A renomovane firmy robia akoze lacno (ze web od 199), ale ked si clovek da spravit ponuku, tak tam prirataju formular za 80, galeriu za 80, manazovanie obsahu za 150 a tak dalej, a nakoniec je z toho 1000. Na druhej strane nizke ceny robia aj sikovni studenti (vsak studuju, nepotrebuju zarabat na zivobitie), ktori casto spravia fakt dobru pracu, ale problem je u nich spolahlivost, komunikacia so zakaznikom, dodrziavanie terminov, a nejake opravy v buducnosti ak budu potrebne.
GM4Des
17.08.12,12:11
AK BY NIEKTO POTREBOVAL WEBOVU STRANKU TAK SOM JU OCHOTNY SPRAVIT FAKT ZA SYMBOLICKU CENU od 20 € do 30 € podľa obtiažnosti a náročnosti. Niektore moje projekty:

No musíte počítať že tých 20 až 30 EUR je za moju prácu, ale ešte budete potrebovať okolo 35 EUR/ROK pre poskytovateľa webpriestoru a zakupenie domeny (.sk)

AK MATE ZAUJEM NAPIŠTE MI NA:
2weird2die
17.08.12,12:19
....ako už bolo napísané, kvalita často zodpovedá cene.
GM4Des
17.08.12,12:56
Sprav lepšie za takúto cenu :confused:
misomiso
17.08.12,13:55
SOM JU OCHOTNY SPRAVIT FAKT ZA SYMBOLICKU CENU od 20 € do 30 €

To je neuveritelne, ako je schopna stlacit cenu takato jednoducha debata tu + konkurencia. Cakam, ze zajtra tu bude ponuka za 9.99.

Trocha mito pripomina ten stary bratislavsky vtip, (este ked jestvovala Vydrica), ze najlacnejsie slapky su na Vydrici - da ti za rohlik a este ti z neho da odhryznut...
michaelson
17.08.12,21:31
Ja spravim webstranku za bezkonkurecne najnizsiu cenu len za 19,99 , kto da nizsiu cenu ? :D :D ta co, sme tu vsetci?:D a preco? lebo som VAS KAMARAT :D otazka 5minut a web frčí:)
mpca
20.08.12,18:41
jeesis maria :) co vam to uz preskocilo? :) GM4Des ten program máš WebSite X5 máš free verziu alebo platenú?
GM4Des
20.08.12,18:49
Mám kúpenú verziu. Preco?

Este nieco mimo temy. Si z Belianskych Tatier? Mozem vediet odkial? Ja tam pracujem.
Fero11
21.08.12,04:40
Belianske Tatry su hory, takze tazko moze byt z Belianskych Tatier :)
GM4Des
23.08.12,10:28
Viem že su to hory. Ale nachadzaju sa tam aj obce ako je Ždiar, Tatranska Javorina, Podspady, Tatranska Kotlina atď. A tam bývajú ľudia :)
Fero11
23.08.12,11:21
jj mas pravdu, nedavno co to uradnickovia pomenili, tak mesto vysoke tatry ma snad na dlzku 30km :)