Jaanka1983
18.02.12,17:49
Dobrý podvečer.
Chcela by som sa informovať do novostavby rodinného domu sme kúpili nový kotol Attack profi 25 začali sme už v ňom topiť ale zaujímalo by nás že z čoho sa nám vnútri kde sa podkladá urobí také niečo podobné smole (dechtovanie) drevo máme vysušené asi dva a pol ročne takže z toho by to asi nemalo byť aspoň si myslíme.Ďakujem za radu.:)
jobobe
19.02.13,08:48
Už ste zistili príčinu? Decht sa tvorí vtedy keď necháte drevo horieť pri nízkej teplote a pomaly.
wagner
19.02.13,16:39
Dobrý podvečer.
Chcela by som sa informovať do novostavby rodinného domu sme kúpili nový kotol Attack profi 25 začali sme už v ňom topiť ale zaujímalo by nás že z čoho sa nám vnútri kde sa podkladá urobí také niečo podobné smole (dechtovanie) drevo máme vysušené asi dva a pol ročne takže z toho by to asi nemalo byť aspoň si myslíme.Ďakujem za radu.:)

Drevo môže byť suché, ale nevytvorí v peci dostatočný žiar. Ja kúrim tiež drevom, ale na to dávam uhlie. Teplota na peci má byť aspoň 75-80 aby nedechtovala pec.Ja kúrim na čerpadlo a mám na peci okolo 65-70 stupňov. Keby som nekúrila na čerpadlo, tak by na peci bola teplota 75-80 stupňov. Keď poriadne mrzne, tak teplotu zvýšim.