janondros
18.02.12,22:19
Zdravim poradakov,

tento mesiac mi konci leazing v ktorom som v kazdej mesacnej splatke platil aj poistnie PZP a havarijne ktore som samozrejme musel pocas leazingu.
Nakolko som uz zaplatil poslednu splatku cakam na nejake papiere z leazinkovky aby som mohol auto prepisat na seba nakolko som doteraz v TP len
uzivatel- vlastnik bola lizinkovka.

Poistovna mi uz stihla poslat sek na zaplatenie pokracovania poistky na dalsie 3mesiace pre havarijnu poistku a druhy list pre PZP uz aj s bielou a zelenou kartou. No dodali ze nova poistna zmluva uz ma ine poistne cislo.

Zaujima ma kedze mi poslali zaplatiit sek uz z novym poistnym cislom ci to nie je len tah poistovne aby som u nich musel zostat ked uz by som ten sek zaplatil. Neni tu moznost ze tie seky uz namusim platit a ja si mozem uzavriet poistky v inej poistovni? Mozu oni uzavriet novu poistku somnou aj bez mojho podpisu? Musim to platit? Kedze budem aj na TP po zmene ako novy majitel?
Vie mi niekto s tzmto pomoct?


Dakujem kazdemu za radu. Jan
laurin
20.02.12,09:07
Ahoj, platit to samozrejme nemusis. Ale co sa tyka PZP tak doporucujem zaplatit, pretoze (aspon ja) som mal velmi vyhodne dohodnute PZP kvoli lizingovke, ktore maju dohodnute s poistovnami nizsie sadzby.
Po roku od ukoncenia lizingu mi to zdvihla poistovna tak, ze az teraz prisiel cas na rusenie/vyjednavanie o nizsej cene za PZP.
martin130w
25.02.12,16:41
treba si poštudovať podmienky uzavretia a zrušenia zmluvy..samozrejme poisťovňa si nahaňa klienta. ja mam tiež auto na splatky ale poistky mam na seba lebo chceli za poistné veľa a nevyhodne poistenie ponukali tak som si to poisťoval sam ale treba tam zavolať lebo myslim že pzp sa vypoveda min 6 tyždňou pred výročím uzavretia.... a daj pozor aj na havarijne.. kamarat musel uhradiť dva roky dozadu ..hoci si myslel že ked neuhradi ta že ju zdrušia..treba prekomunikovať s poisťovňou a pozrieť uzavrete všeobecne podmienky