bambulka012
19.02.12,00:52
Ahoj Poradaci.
S priatelom sme si kupili stary rodinny dom, ktory zaciname pomaly rekonstuovat.
Plot nasej starej susedy siaha az po stenu nasho domu. Podla papierov vyplyva, ze po celej dlzke pozemku zasahuje suseda od nasho domu 60 cm.
Pani nam urcite nebude chciet dovolit si svoj pozemok vziat.
Problem je, ze stara pani robila problemy uz ked sme priviezli nakladnym autom material. Ani sme sa s nou nemali kedy zoznamit.
Stara pani vybehla z domu a ked videla robotnikov, tak zacala po ludoch kricat, ze nech sa nikto neopovazi sa jej pozemku ani dotknut, ze zavola policajtov.
Vec je taka, ze my si svojich 60 cm od nasho domu chceme vymerat a ohradit tak, ako je to v papieroch.
Susedia z druhej strany pozemku nam tiez zasahovali na nas pozemok, ale ti boli ochotni a povedali, ze si mame pozemok vymerat a nanovo ohradit tak, ako to ma byt.
Ak by babka nebola ochotna nam nas pozemok si poriadne ohradit, ako by sme mali postupovat?

V urcitej casti pozemku nam zasahuje do nasho nizkym betonovym murom.
Mam pravo jej plot jednoducho odstranit a plot zasahujuci na nas pozemok jednoducho zburat?
Taktiez chceme robit drenazky a dom zateplit, takze budeme potrebovat pristup aj na susedkin pozemok, aby sme to mohli vykonat - musi nam pani suseda umoznit pristup na jej pozemok, ak to bude potrebne, aby sme si napr.
zateplili?
Asi to bude sialena babka. Ma vraj aj deti, ktore byvaju v tom istom meste, myslite si, ze by bolo asi lepsie situaciu riesit s nimi? Neviem, ci je babka svojpravna.
Ak by sme napr bez jej suhlasu vytrhli jej plot na nasom pozemku, bralo by sa to ako poskodenie cudzej veci a mohli by sme mat s tym problem?
Prosim vas o kazdu radu, mame z toho stresy,
dakujeeeeeeem
220870
19.02.12,06:42
Pokiaľ je to váš pozemok tak si tam môžete robiť čo chcete.Možno by som od nej pýtal peniaze za nájom vyhrozil sa súdmi.Musí vás pustiť na svoj pozemok na nevyhnutnú dobu opráv, rekonštrukcií.
marleau
19.02.12,07:29
Ak tých 60 cm nepotrebujete,tak nech vám ich zaplatí.Nám sused tiež podkopal múrik,ktorý sa nachýlil a teraz nám káže ho zbúrať,lebo že zasahuje polovicou hrúbky do jeho role.Hrable som na ňom zlomil.
marleau
19.02.12,07:59
Na susedovi.
dolfort
20.02.12,22:29
bambulka, tu je každá rada drahá. Neber to ako škodoradosť, no neustále sa potvrdzuje že dobrý sused je na nezaplatenie.
Ja vidím zádrheľ v tom, že pri takej susede postupovať striktne podľa paragrafov nemusí byť efektívne.
To že máš pravdu a právo, ešte neznamená že môžeš. Vieš ako to chodí, zloba si cestu nájde.

Ty urobíš niečo na čo máš právo, napr. zlikviduješ nejaký plot na svojom pozemku, ale bosorka to asi ťažko bude pokorne a bez slova akceptovať. Hodí ti do humna molotov koktejl. Šialení ľudia robia šialené veci.
Postavíš plot na hranici pozemku, ona obratom zorganizuje brigádu a na druhý deň bude plot čau. Proste akcia-reakcia a bude to kulminovať.

Chcem len to povedať, že pri takej osobe musíš ísť na to riadne šibalsky. Ale nenechať sa lebo potom na vás bude drevo káľať.
Pri niektorých podobných témach nájdeš posty kde poraďáci píšu že na starcov zaberá hrozba a pečiatky - proste štátna moc, pred ňou majú dôchodcovia rešpekt a posvätnú bázeň lebo tak boli vychovaní. Akékoľvek orgány, pečiatky všetkých farieb a tvarov. A potom ešte tzv. prezentácia sily, do detailov nejdem bo dostanem ban od admina.

Máš ťažkú situáciu, lebo bosorka zmobilizuje proti vám v dedine celý kolchoz, vy ste tam noví a pre nich tí ZLÍ. Nech ti je na útechu, že na každú sviňu sa voda varí.
marleau
21.02.12,07:36
"...na každú sviňu sa voda varí."

Škoda,že na niekoho vodu slabo kúria...
ciners
21.02.12,07:53
My sme mali podobnu susedu. Otec zacal robit plot, nabehla, pohrozil jej krompacom a odisla. Ale bez srandy. Treba to oznamit na obecny urad, dat premerat a spravit si plot podla povolenia obecneho uradu. Ak vam stara nepovoli na hranici, posuniete ho presne tak,aby bol na Vasom a to uz ona s tym nic nezmoze. No a ona casom "vycichne", aj ta nasa tak skoncila (ospravedlnujem sa za hlupu poznamku)
Este dodam, ze ta nasa suseda mala nastastie relativne v pohode zbytok rodiny, tak to nezaslo zase az tak do krajnosti.
zrallok
21.02.12,08:09
stretol som sa s rovnakým problémom. Bola to však stavba a zasahovala do nášho pozemku. Riešilo sa to cez súd, požadovali sme nájomné (čo súd priznal, že máme nárok) alebo odkúpenie časti pozemku. Nakoniec sme sa dohodli a časť pozemku za slušnú cenu predali susedovi (dohodou)
day
21.02.12,10:18
zamerat geodetom, ukazat susedom, navrhnut risenia, ked nie, poslat list, upovedomit obec, zburat, posunut plot, postavit novy, vsetko oficialne. mozes ziadat spatne 2roky najom, aspon pri pravnickych osobach. nevtiahnut sa do detinskych hadok, bere to energiu, suseda k zivotu nepotrebujes
kopretinka
21.02.12,10:57
mimotemy
Nie niekedy ...skôr pravidelne ...no záleží ale aj od času , miesta a okolností ...tých možností je však viacero ...
No na chalupu zásadne a pravidelne ... o nociach v meste ( ak idem ) ani nevravím ...

Situácia ???...ak si čítal , tak si snáď aj pochopil , no pre istotu zacitujem...
mimotemy
buchač,žeby si už prestal sa pretŕčať s tým,že máš zbraň a neťahal to všade?
buchač
21.02.12,11:27
Jak je libo .....
Alinec
24.03.12,15:56
Je to tvoj pozemok! Známi mali podobnú situáciu, tiež so susedkou, ale tu išlo o záhradnú časť pozemku. Proste si zavolaj zememerača a na základe nových meraní postav plot. Keď tam bude stáť pevný plot, tak je jasné že kam si až teta môže.. no a pokiaľ má o tú časť pozemku, ktorú zabrala, záujem, tak nech si ho od teba kúpi.
Ferdosondo
26.03.12,03:55
mimotemy
buchač,žeby si už prestal sa pretŕčať s tým,že máš zbraň a neťahal to všade?
Možno prišiel na to, že nie je sám kto má deravé železo.
buchač
26.03.12,04:26
...kopretinka je kvietok ...ona tomu nerozumie ...ja som zasa iné " kvítí "...a je nás dosť , čo nemáme problém svoje obhájiť aj s tým deravým železom ...