mamba0
19.02.12,20:40
Zdravím
Starí rodičia postavili dom,všetko ako sa ma len potom časom zabudli akosi,alebo niekto niekde stratil potrebne dokumenty,
skratka nedali zapísať geometrický plán na kataster,a roky plynuli.
Zdedil som dom a v dobrej viere som chcel dat všetky dokumenty ako majú bit,teda dom prepísať na mňa ako na nového vlastníka
s doživotným pravom pre starého otca.
No a nastali veľmi zvláštne chvíle,nemohli sme nič prepísať lebo pozemok pod domom nebol starkého ale niekoho iného,no pozemok aj dom sme už vybavili ale ešte ostáva dvor a preto píšem.
Mam stále povodní geometricky plán,kde je prizluceny aj pozemok na ktorom je dvor,dá sa to nejako zapísať?
Lebo nemám šancu nájsť nejaké papiere o odkupovaní častí s ktorých sa skladal.
A na tej parcele je asi 7 vlastníkov +poz.fond
Prosím poraďte my ako co najjednoduchšie vyriešiť tento guláš.:mee:
Ps:ist do USA za dedičom 12m stvor. na tej parcele sa mi akosi nechce,a určite by to nechcel za darmo,dnes je doba zla,a už ten pozemok zaplatený bol
mojimi starými rodičmi,len chyba doklad :)
jahoszmsk
19.02.12,19:43
Ten pozemok nie je parcela E?
220870
19.02.12,19:49
Sú nejaké paragrafy o tom že ak ste pozemok v dobrej viere obhospodarovali tuším viac ako 5 rokov tak si ho môžete dať napísať na seba.Sú aj tu na porade o tom témy.
jahoszmsk
19.02.12,20:15
ano, vydržanie, na pozemkovom fonde sa to vybavuje, ale tazko sa to vybavuje ak nie su doklady
mamba0
20.02.12,18:39
Parcela ,E, to nieje
no to vydržanie bude asi jediná možnosť,lebo asi ma stoho uchytí!!!
A to som zvedavý kolko si zapýta SPF,za ten nejaký meter...počul som rôzne tarify,ako prave potrebujú :)
Co sa potrebuje k tomu vydržaniu???aby sa to dalo rozbehnúť?
v.v
20.02.12,18:50
Najlepšie by bolo začať na katastri, treba zistiť, či na základe toho plánu možno robiť vydržanie, či tam nebolo napr.nové mapovanie, potom za notárom, ktorý poradí, čo v danej lokalite treba k vydržaniu. Predpokladám, že SPF je správca, nie vlastník a spravuje pozemky neznámych vlastníkov, teda aj tých, ktorí sú na neznámom mieste (Amerika. Notár by v tom prípade žiadal stanovisko k vydržaniu aj od SPF. Ak sú to parcely zastavané domom, nemal by byť veľký problém, aj keď to istý čas potrvá.
anonym222
20.02.12,20:13
ano, vydržanie, na pozemkovom fonde sa to vybavuje, ale tazko sa to vybavuje ak nie su doklady
Vydržanie sa nevybavuje na pozemkovom fonde, ale robí to notár.

To Mamba:
K vydržaniu je potrebný najmä súhlas všetkých vlastníkov, ktorí sú na aktuálnom LV uvedení. Ak tam je za neznámych vlastníkov uvedený SPF, tak asi treba aj jeho súhlas.
Notár pripraví prehlásenia pre všetkých vlastníkov uvedených na LV, ktorých majetku sa sa vydržanie bude týkať. Tieto prehlásenia budú súčasťou notárskej zápisnice o vydržaní. Je dobré to však pred tým s nimi prejednať.
Notár si účtuje poplatok v zmysle zákona, ktorý sa odvíja od ceny majetku, ktorý sa vydržiava.

Starý geometrický plán, ak nebol zaregistrovaný ti je už asi nanič. Nový plán urobí urobí geodet za poplatok aj ho zaregistruje. Ak však nemáš vopred isté vydržanie, bude asi škoda vyhodiť peniaze za nový plán.