verads
19.02.12,22:37
Dobrý den !
Zakúpili sme si smart tv samsung 6530
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_televizory-lcd-40--102cm_SAMSUNG-UE40D6530_694908.html
niekde som tuším v manuáli čítala , že na externy disk sa da aj nahravat z televizie, skúšala som ale mi to nejak nejde.
Má niekto skúsenost alebo , že prečo mi to nejde ? Dakujem vopred.
laurin
20.02.12,08:02
A co Ti to pise?

Ja mam radu 7000, a ked zapojim externy disk tak chce nahravat ale nemoze :) pretoze mi vypisuje ze najprv vyzaduje naformatovanie disku.
Na pomaly USB kluc mi zasa vypise ze sa nahravat neda...

Cize predpoklad je taky, ze musis mat rychly externy disk (aspon 5400 otacok) alebo rychly USB kluc.
jahoszmsk
20.02.12,08:20
Možno vám to pomôže

1) vložte flashku do USB1
2) vyzkoušejte nahrávání. TV flash zformátuje, otestuje a vypíše že neprošla testem.
3) Flashku vytáhněte z TV a připojte ji do PC. Stornujte hlášku o tom,že disk musí být před použitím
naformátován
4) Do PC si stáhněte program Samsung USB Adjuster
http://matty.99k.org/upload/Samsung-USB-Adjuster.zip
5) Po rozbalení spusťte Samsung USB Adjuster (ve Vistách či Win7 jako správce)
6) Vyberte požadovaný USB disk a klikněte na Adjust USB
7) Po zapsání PVR Chk Logu připojte flashku zpět k TV a zkušebně spusťte nahrávání - mělo by již fungovat
jahoszmsk
20.02.12,08:56
Nezabudnite dať vedieť či to pomohlo, viac ľudí má také TV.
laurin
20.02.12,09:05
OK skusim to dnes s tym USB, ale neviem ci to zafunguje ked rovno pise nieco v tom zmysle ze je na nahravanie prilis pomaly.... film z neho ide prehrat bez problemov.
verads
20.02.12,20:38
Dobrý večer, dnes už nemám čas vyskúšat , ale zajtra to vyskúšam a napíšem, ja som skúšala včera na ten externý disk a mala som tam ešte nejake veci , a vypisovalo mi ,že disk treba formátovat tak som dalo ,že ano , vypísalo mi ,že všetky dáta sa vymažu tak som dala suhlas aj sa vymazali a ked som chcela nahrávat tak mi vypísalo , že sa neda nahravat len ked je digitalny program , tak ma skoro šlaktrafil. aj som si dôležité veci vymazala a aj tak to nešlo. No tak zajtra skúsim to čo mi napísal pán jahoszmsk ovšem ked to zvládnem. na USB kluč to nejde , vraj na flash sa neda nahrávat , ja mam vonkajší HDD 500Gb
jahoszmsk
20.02.12,20:43
verads
20.02.12,21:02
Dobry , no tak mi to nedalo a pokúsila som sa vyskúšat si stiahnut ten program , ale mi vypisuje toto...
jahoszmsk
20.02.12,21:05
Držíš sa toho postupu bod po bode? A kukám že máš Win7? Nezabudni program spustiť ako správca.
verads
20.02.12,22:02
no to práve neviem , že to ako treba spustit ...toho spravcu

no ale už sa mi to podarilo predsa len , ano spustila som ako spravcu , ale ani tak to nejde ...
jahoszmsk
20.02.12,22:13
kliknes na aplikaciu samsung adjuster pravym tlacitkom mysky, nie lavym a oznacis Spustit ako spravca
verads
20.02.12,22:33
Tak priatelia, ja neviem čo nerobím dobre , ale mne to nejak nefunguje, napíšem môj postup:
1. napojim do tv USB kabel s externým diskom teraz 120 GB
2.vyskoči mi tabulka ,že treba disk naformatovat , dam ,že ano asi po minute je naformatovane a tabulka zmizne z obrazovky.
3. z ponuky vyberiem Nahrana TV a stacim , lenže mi vyskoči tabulka ze nie je nic nahrane na disk nie je co spúštat.
4.tak vytiahnem usb a vlozim do PC spustím samsung USB adjuster a priradim k disku a vložim zas do TV
5. zase si zvolim nahrana TV , lenze tam nie je nic nahrane ,ono mi chce uz spustit nahrany program , lenže tam nic nie je ... tak ako mam nahrat ?
jahoszmsk
20.02.12,22:44
1. vlozis disk do telky do USB1
2 vyskusas nahravat, ono Ti to naformatuje a napise ze nepresiel disk testom
3 vyberies disk z TV a pripojis do PC, STORNUJES (iksneš) ten obrazok ze treba formatovat
4 spustis ako spravca program Adjust
5 oznacis disk a stlacis ikonu ADJUST USB
6 pockaj ci napise PVR Chk Log, vpravo dole ako su hodiny, mas ikonu bezpecne odobrat software, toto stlacis a az potom vytiahnes z PC
7 pripoj do USB1 na TV a skus ci nahrava
podhygmin:-)
21.02.12,05:22
Mozno ti to pomoze.Ja nahravam na externy pevny disk Samsung 500GB,ktory mam rozdeleny na nahravanie a pozeranie filmov stiahnutych z netu.Prve video je moje nahravanie a druhe ako sa nahravanie aktivuje cez servisne menu.
http://www.youtube.com/watch?v=eC8Ougma8ek
http://www.youtube.com/watch?v=jtZfmjUuN1M
podhygmin:-)
21.02.12,05:29
Pozrel som si parametre tvojho TV a PVR (nahravanie) a Timeshift by malo byt aktivovane priamo od vyrobcu.Alebo len dalsi marketingovy tah a je to bloknute pre autorske prava.Hold,zlutaskove su chytrolini,ale mi im prejdeme cez rozum :) V linku mas aktivaciu nahravania cez servisne menu.Malo by to ist bez problemov.Daj potom vediet.
http://www.juce.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=172%3Aaky-tv-si-kupi-alebo-recenzia-samsung-le40c670&catid=89%3Avideo-technika&Itemid=61&limitstart=3#pvr
verads
21.02.12,21:22
Žial, mne to asi nefunguje
jahoszmsk
21.02.12,21:44
dodrzal si presne ten postup ako je uvedené v bode #13 (http://www.porada.sk/t187589-p2-smart-tv.html#post1987069) ?
ak áno, skús si požičať USB kľúč na vyskúšanie, ale nemal by byť väčší ako 32G pre istotu. A mal by byť naformárovaný systémom FAT32.
Gapo
22.02.12,07:59
Dobrý den !
Zakúpili sme si smart tv samsung 6530
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_televizory-lcd-40--102cm_SAMSUNG-UE40D6530_694908.html
niekde som tuším v manuáli čítala , že na externy disk sa da aj nahravat z televizie, skúšala som ale mi to nejak nejde.
Má niekto skúsenost alebo , že prečo mi to nejde ? Dakujem vopred.
Ja mám ten istý, ešte som to neskúšal, čo ale môžem konštatovať je, že návod stojí za pr.:mad:
verads
22.02.12,08:29
Ja mám ten istý, ešte som to neskúšal, čo ale môžem konštatovať je, že návod stojí za pr.:mad:
Presne tak, ked už má tolko funkcií ako to vravia , mohol by byt aj navod lepšie opísaný. Stále to skúšam uj sa mi to aj s tým adjusterom podarilo , len ešte to neviem ako mám nahrávat ked už USB zasuniem do tv , aku ikonku alebo čo stlačit ,možno odtial sa neviem pohnut a tam nieco nerob ím dobre. ...
jahoszmsk
22.02.12,08:52
Prvé pripojenie disku do TV (formátovanie), musí bezpodmienečne prebehnúť v zásuvke USB1-HDD !!!
ak disk nezoberie, skúsiť naformátovať v PC na FAT32,alokačnú jednotku dat 8192 bajtov a VYPNÚŤ rychlé formátovanie !!!
potom znova skúsiť v TV USB-HDD .
a u TV Samsung je všeobecne problém s flash diskami, a najmä je problém s externými diskami HDD. odporúčam prečítať :
http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28977-Jaky-HDD-k-Samsung-UE40D6530
verads
22.02.12,09:07
Prvé pripojenie disku do TV (formátovanie), musí bezpodmienečne prebehnúť v zásuvke USB1-HDD !!!
ak disk nezoberie, skúsiť naformátovať v PC na FAT32,alokačnú jednotku dat 8192 bajtov a VYPNÚŤ rychlé formátovanie !!!
potom znova skúsiť v TV USB-HDD .
a u TV Samsung je všeobecne problém s flash diskami, a najmä je problém s externými diskami HDD. odporúčam prečítať :
http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28977-Jaky-HDD-k-Samsung-UE40D6530


Dakujem pekne za vaše rady , vy mi velmi vela pomáhate , ale tak potom na čo mám nahrávat ak nie na externy disk? Skúsim ešte raz . a ked už po tom adjustri ho zasuniem spät do tv ako mam nahravat , čo mám stlačit ? mam na dialkovom dat smart a tam nahrana TV ? alebo odtial spúšta už nahrate subory ?
jahoszmsk
22.02.12,10:53
v manuáli píše:
Gapo
22.02.12,12:24
Ja neviem, ale vyskúšala si ten červený štvorček na diaľkovom?
To by malo byť na okamžité spustenie záznamu, ale ako načasovať, to som ešte neobjavil.
To ako ukazuje jahoszmsk, v mojom SH som nevidel.
Tak som nahodil Ext. HDD, dal format, keď všetko prebehlo naskočila hláška, že je pripravený a aj Timeshift, ale tak rýchlo to zhaslo, že som to poriadne ani nevidel. Potom som stlačil REC, to je ten červený štvorček na ovládači vľavo dole a začalo nahrávať bežiaci program. Nahralo, ukončil som ho a potom v tom slávnom SH (Smart Hub)som nabehol na ikonu nahraté programy a tam som ho videl a aj spustil. Potom aj vymazal.
Gapo
22.02.12,14:30
Tak priatelia, ja neviem čo nerobím dobre , ale mne to nejak nefunguje, napíšem môj postup:
1. napojim do tv USB kabel s externým diskom teraz 120 GB
2.vyskoči mi tabulka ,že treba disk naformatovat , dam ,že ano asi po minute je naformatovane a tabulka zmizne z obrazovky.
Toto bolo v poriadku.
3. z ponuky vyberiem Nahrana TV a stacim , lenže mi vyskoči tabulka ze nie je nic nahrane na disk nie je co spúštat.
To čo ti oznámilo bol správne , pretože si naformátovala disk a tak tam nič nie je
4.tak vytiahnem usb a vlozim do PC spustím samsung USB adjuster a priradim k disku a vložim zas do TV
Nevyťahovať, načo! Treba spustiť nahrávanie a nahrať niečo, potom vybrať "nahraná TV"
5. zase si zvolim nahrana TV , lenze tam nie je nic nahrane ,ono mi chce uz spustit nahrany program , lenže tam nic nie je ... tak ako mam nahrat
Chyba, keďže tam nie je nahraté nič načo spúšťaš "Nahraná TV"? Zatiaľ ako som písal, červeným tlačítkom na ovládači , vľavo dole. Až budem vedieť viac, prezradím, alebo ty prezraď ;)


V jednote je sila!
jahoszmsk
22.02.12,14:35
Samsung TV si sám vyberá, že s ktorým typom HDD alebo Flash diskom bude spolupracovat. :---
Gapo
22.02.12,14:53
Návod na využitie funkcie TIMESHIFT (http://www.zidek.sk/n-vod-na-vyu-itie-funkcie-timeshift)




Pri sledovaní zaujímavého programu musíš nutne telefonovať, alebo odbehnúť na WC, atď. a tým ti ujde kus sledovaného programu. Ako s tým vybabrať? Musíš mať v prijímači zapojený USB kľúč alebo externý HDD. Keď dôjde k udalosti, kvôli ktorej musíte opustiť teplé miesto pri TV, tak stlačte na DO počas sledovania programu tlačidlo PLAY/PAUSE. Obraz sa zastaví (zamrzne) ale pokračuje jeho záznam na(USB disk alebo HDD ). Po opätovnom stlačení PLAY/PAUSE pokračuje prehrávanie z disku od miesta, kde bolo pozastavené, takže o nič neprídete. V tomto zázname sa dá posúvať vpred až do miesta živého vysielania ,kedy sa záznam zastaví a automaticky zmaže a prejde do živého vysielania.

----------------------------POZOR !!!!!-------------------------
Po návrate z udalosti, ktorá vás odohnala od TV je nutné stlačiť PLAY/PAUSE , lebo keby ste stlačili STOP, vráti sa obraz k živému vysielaniu a zaznamenaná časť sa vymaže! A vy zaznamenanú časť už neuvidíte!

Tak už teraz viem, čo je to ten "Timeshift"! A funguje iba na digitálnych programoch.
jahoszmsk
22.02.12,14:59
A čítajte poriadne.
jahoszmsk
22.02.12,15:01
Aspon sa dozviete preco sa neda na kazdy HDD nahravat.
Gapo
22.02.12,16:52
Niekto sa tu s tebou háda????? Inak asi som nechápavý, ale nerozumiem. :)
Radšej poraď, či sa dá nastaviť nahrávanie a ako? Alebo či musí zostať TV zapnutý, alebo funguje ako DVD rekordér, lebo zatiaľ som sa toho nedopátral.
Ja som chytil prvý HDD čo som mal po ruke, starý 80 GB z noťasu, dal som ho do ICY Boxu, zapojil som oba USB do TV, formátovať a frčí. Iba keby to malo byť tak, že musí bežať telka keď bude napr. v noci nahrávať, tak to je k ničomu.
verads
22.02.12,20:53
SkúsilA SOM AJ TAK , naformátuje mi a potom sltačím červený gombík, lenže mi vypisuje , že funkcie timeshift a nahrávanie sú k dispozícii len pre digitálne kanály. Tie tabulky žial neviem prečítat, po anglicky , ale asi viem čo nám vysvetluju, ja mám žial analogové kanály , mám káblovku od UPC ...
jahoszmsk
22.02.12,21:15
Niekto sa tu s tebou háda????? Inak asi som nechápavý, ale nerozumiem. :)
Radšej poraď, či sa dá nastaviť nahrávanie a ako? Alebo či musí zostať TV zapnutý, alebo funguje ako DVD rekordér..Iba keby to malo byť tak, že musí bežať telka keď bude napr. v noci nahrávať, tak to je k ničomu.
Na Samsung TV je na DO tlacidlo E-MANUAL... :) Nie každý ma ICY Box...
jahoszmsk
22.02.12,21:23
Našiel som Vám manuál v češtine, tak študujte. :D
http://www.navod-manual.cz/samsung/ue55d6530ws-3d-led-smart-tv
verads
22.02.12,22:29
Našiel som Vám manuál v češtine, tak študujte. :D
http://www.navod-manual.cz/samsung/ue55d6530ws-3d-led-smart-tv

Dakujem pekne , ale asi nahrávat nebudem vediet ked len digitalne sa to dá... No je to škoda, určite ma vela dobrych funkcií , ale čo z toho ked ich neviem použivat ? ak vie niekto ešte poradit ,čo všetko vie smart Tv zaujimavosti rada prijmem rady..
jahoszmsk
22.02.12,22:39
Dakujem pekne , ale asi nahrávat nebudem vediet ked len digitalne sa to dá... No je to škoda, určite ma vela dobrych funkcií , ale čo z toho ked ich neviem použivat ? ak vie niekto ešte poradit ,čo všetko vie smart Tv zaujimavosti rada prijmem rady..
kde si sa docitala o tom nahravani, ze len digitalne ? ja to nikde nevidim.
iba funkcia Timeshift nefunguje ked nemas digi, a musis mat nastavene hodiny v TV.. citaj v navode od strany 234.
verads
23.02.12,08:06
kde si sa docitala o tom nahravani, ze len digitalne ? ja to nikde nevidim.
iba funkcia Timeshift nefunguje ked nemas digi, a musis mat nastavene hodiny v TV.. citaj v navode od strany 234.

Ahoj, kde som sa to dočitala ? no ono mi to vypíše ked chcem nahrávat.
verads
23.02.12,08:16
kde si sa docitala o tom nahravani, ze len digitalne ? ja to nikde nevidim.
iba funkcia Timeshift nefunguje ked nemas digi, a musis mat nastavene hodiny v TV.. citaj v navode od strany 234.

Vlastne máš pravdu , timeshift nefunguje bez digi , ale potom ako mám nahravat bez toho? Ja to robím tak ako ste mi radili , naformatuje si HDD a potom stlačim červeny gomb. Ja už fakt neviem , že by som bola taká blbá ? krok za krokom robím ako mi to píšete..
Gapo
23.02.12,08:37
Na Samsung TV je na DO tlacidlo E-MANUAL... :) Nie každý ma ICY Box...
Ten e-manuál, je taký istý ako všetky ostatné, ba ešte je to horšie ako papierový.
jahoszmsk
23.02.12,08:40
Vlastne máš pravdu , timeshift nefunguje bez digi , ale potom ako mám nahravat bez toho? Ja to robím tak ako ste mi radili , naformatuje si HDD a potom stlačim červeny gomb. Ja už fakt neviem , že by som bola taká blbá ? krok za krokom robím ako mi to píšete..

ale nahravanie je nahravanie a Timeshift je niečo úplne iné... nemyslíš že by Ti veľmi pomohlo, kebyže si stiahneš a prečítaš ten manuál čo som poslal v príspevku #32 (http://www.porada.sk/t187589-p4-smart-tv.html#post1989408) , sadneš si pred TV, vezmeš do ruky dialkove ovladanie, do druhej notebook,a budeš skúšať nahrávať a zaroven postupovať podla návodu ?
Gapo
23.02.12,08:41
Ahoj, kde som sa to dočitala ? no ono mi to vypíše ked chcem nahrávat.

Správne, veď som to napísal, takže môžeš nahrávať tie programy čo majú označenie DTV, nie ATV.
jahoszmsk
23.02.12,08:41
Ten e-manuál, je taký istý ako všetky ostatné, ba ešte je to horšie ako papierový.

no ja neviem aký manuál dodáva Samsung k TV, ani v akom jazyku je manuál v TV.
jahoszmsk
23.02.12,08:42
Správne, veď som to napísal, takže môžeš nahrávať tie programy čo majú označenie DTV, nie ATV.

iba Timeshit nenahráva analog...
Gapo
23.02.12,09:18
no ja neviem aký manuál dodáva Samsung k TV, ani v akom jazyku je manuál v TV.
Hrubý je, to je pravda, ale to je všetko, čo sa týka opisu TV a jeho funkcií, je tam odkaz na e-manuál. Samozrejme v jazyku aký si zvolíš, teda aj slovenčina. No a tlačiť 318 strán:confused: Aj keď by to bolo pohodlnejšie ako stále prepínať.
srska
23.02.12,09:20
ale nahravanie je nahravanie a Timeshift je niečo úplne iné... nemyslíš že by Ti veľmi pomohlo, kebyže si stiahneš a prečítaš ten manuál čo som poslal v príspevku #32 (http://www.porada.sk/t187589-p4-smart-tv.html#post1989408) , sadneš si pred TV, vezmeš do ruky dialkove ovladanie, do druhej notebook,a budeš skúšať nahrávať a zaroven postupovať podla návodu ?nemám síce samsung ale na lg to funguje tak, že spustím červeným tlačidlom (tým čo slúži napr. aj pre teletex) len nahrávanie v režime časového posunu (lg01) alebo druhým "červeným - rec" spustím "ostré" nahrávanie (lg02)
Gapo
23.02.12,09:23
iba Timeshit nenahráva analog...
Ale Timeshit nie je na nahrávanie a ona chce nahrávať, aby si mohla nahrané niekedy pozrieť. Ja som sa začal o toto zaujímať až na základe tejto témy.
Zatiaľ som iba dokázal nahrávať práve pozeraný program. Zrejme nejaké časové nastavenie nahrávania a programu, možné nie je.
Asi predsa budem musieť ten e- manuál prečítať celý, uffff
srska
23.02.12,09:26
Ale Timeshit nie je na nahrávanie a ona chce nahrávať, aby si mohla nahrané niekedy pozrieť. Ja som sa začal o toto zaujímať až na základe tejto témy.
Zatiaľ som iba dokázal nahrávať práve pozeraný program. Zrejme nejaké časové nastavenie nahrávania a programu, možné nie je.
Asi predsa budem musieť ten e- manuál prečítať celý, uffffgapo, určite je a dá sa naplánovať nahrávanie dtv aj pri vypnutom tv
jahoszmsk
23.02.12,09:38
Ale Timeshit nie je na nahrávanie a ona chce nahrávať, aby si mohla nahrané niekedy pozrieť. Ja som sa začal o toto zaujímať až na základe tejto témy.
Zatiaľ som iba dokázal nahrávať práve pozeraný program. Zrejme nejaké časové nastavenie nahrávania a programu, možné nie je.
Asi predsa budem musieť ten e- manuál prečítať celý, uffff
ved o tom to je, ak mám k TV návod, tak si ho najprv prečítam...;)
podhygmin:-)
23.02.12,10:36
to verads
Nehnevaj sa,ale v dnesnej dobe nemat digital a pozerat tuto spickovu TV v analogu,to uz je hotove zufalstvo.Riesenie je CA modul,v opacnom pripade ti staci predpotopna VHS-ka a nahravanie v analogu na nu.S tym by nemal byt problem ked to prepojis obycajnym koaxialom.
http://www.youtube.com/watch?v=WQkIAAITa2w
podhygmin:-)
23.02.12,10:42
Gapo
23.02.12,11:01
gapo, určite je a dá sa naplánovať nahrávanie dtv aj pri vypnutom tv
Pri vypnutom, teda ako stand by, môže bežať nahrávanie spustené pri online. Dĺžku záznamu viem nastaviť až na 10 hod. Hej máš pravdu, podľa ukážky podhygmina je to jasné. :D
Ďalej uvidím.
Haha podhygmin:-) very good. Teraz keď je napojený HDD už tie možnosti sa javia inak.
Gapo
23.02.12,11:10
ved o tom to je, ak mám k TV návod, tak si ho najprv prečítam...;)Veď to, ak by bol napísaný, nemám s tým problém. Ale ten e-manuál je aspoň mne sa tak javí v tom ue40d6530 neohrabaný, aby som pravdu povedal.
srska
23.02.12,12:37
áno - v stand by :-)
misoft
23.02.12,15:22
Stačí miesto VHS (prežitok) pripojiť DVD rekordér s HDD - tiež analógovo
jahoszmsk
23.02.12,19:25
Veď to, ak by bol napísaný, nemám s tým problém. Ale ten e-manuál je aspoň mne sa tak javí v tom ue40d6530 neohrabaný, aby som pravdu povedal.
joj, veď ako je už len ďaleko z BA do Galanty pre napísaný návod na TV :D
verads
23.02.12,20:17
joj, veď ako je už len ďaleko z BA do Galanty pre napísaný návod na TV :D
a to mám ist do samsungu do GA pre navod ? ved je navod aj k telke , ale že prečo tam nie je zretelne napísany to už neviem.


zretelne
jahoszmsk
23.02.12,20:33
vidíš, asi preto pýtajú od vlády dotácie... na manuály v slovenčine.
Gapo
24.02.12,09:22
Celý Samsung sa môže......
Napríklad k tomuto modelu sú aj dvoje 3D okuliare. Návod ako ich dať do prevádzky je úbohý, ale vyhrážka, že ak sa to nesprávne urobí nie je dôvod na reklamáciu.. Ja ich uviesť do prevádzky nedokážem. Z jednoduchého dôvodu, obe batérie sú vybité, ja si to viem zmerať, ale kto nevie. Okrem toho na sklách sú nalepené obojstranne fólie a na nich sú nalepené akési farebné štvorčeky, červený a zelený. Čo sa má odlepiť, iba štvorčeky a či aj podkladová fólia? Keď som sa v obchode pýtal čo treba odlepiť nevedel a ani v návode to nie je. Fakt super Samsung.
jahoszmsk
24.02.12,09:32
Celý Samsung sa môže......
...Návod ako ich dať do prevádzky je úbohý, ale vyhrážka, že ak sa to nesprávne urobí nie je dôvod na reklamáciu.. Ja ich uviesť do prevádzky nedokážem. Z jednoduchého dôvodu... Keď som sa v obchode pýtal čo treba odlepiť nevedel a ani v návode to nie je. Fakt super Samsung.
Ľudia čo si kúpili Kiu, tiež nadávajú na šikmé oči? :D
http://www.samsung.com/sk/article/everything-3d-guide-explore-the-wonder
(http://www.samsung.com/sk/article/everything-3d-guide-explore-the-wonder)
jahoszmsk
24.02.12,09:37
.youtube.com/watch?v=DRbXEzSnlns
Manuál, od strany 157.
Gapo
24.02.12,12:15
Ľudia čo si kúpili Kiu, tiež nadávajú na šikmé oči? :D http://www.samsung.com/sk/article/everything-3d-guide-explore-the-wonder (http://www.samsung.com/sk/article/everything-3d-guide-explore-the-wonder)
.youtube.com/watch?v=DRbXEzSnlns Manuál, od strany 157.Ty si tam niekde videl odpovede na to čo som písal? Všeobecný pokec o funkcii a používaní 3D okuliarov, viem aj bez toho.
jahoszmsk
24.02.12,12:36
jahoszmsk
24.02.12,12:53
http://www.electroworld.sk/product/televizor-dvd-video/prislusenstvo-tv-video/SSG3700CRX/ssg3700crx-samsung-3d-okuliare-dobijacie
nikde na googli nemaju 3D okuliare nalepene ziadne stvorceky, tipujem ze ich treba odlepit.
Gapo
24.02.12,13:42
http://www.electroworld.sk/product/televizor-dvd-video/prislusenstvo-tv-video/SSG3700CRX/ssg3700crx-samsung-3d-okuliare-dobijacie
nikde na googli nemaju 3D okuliare nalepene ziadne stvorceky, tipujem ze ich treba odlepit.
Tipujem aj ja, ale načo sú tam a prečo sú také aké sú a pod nimi je ešte fólia z oboch strán, je to ochranná fólia a či tam musí zostať, tak stála otázka. Myslíš, že je to problém do toho pokakaného návodu napísať jednou vetou čo s tým?
jahoszmsk
24.02.12,14:02
No fóliu treba určite odstrániť. Asi nemáš malé deti, to už by tam tá fólia dávno nebola. :)
Gapo
24.02.12,18:37
Máš pravdu nemám.
Ale k tomu nahrávaniu, nastavil som na Markízu terajší program na nahrávanie, vypol TV z JOJ-ky. Bol som pozrieť a už bliká HDD. Takže ide to, stačí aby to bolo v manažéri naprogramované.
jahoszmsk
24.02.12,18:48
Takže už len odstrániť fóliu z okuliarov a pekný deň za nami ? :D Takže zadávateľke témy radíš už len Ty.
Gapo
25.02.12,13:24
Takže už len odstrániť fóliu z okuliarov a pekný deň za nami ? :D Takže zadávateľke témy radíš už len Ty.
Aj to bude, najprv musím kúpiť batérie. Ktože ma pasoval na radcu?? Kto vie a má čo povedať, nech radí, také sú pravidlá :) :D
verads
26.02.12,13:21
Bože ja sa hanbím , ale ja si s tým nahravaním neviem rady , a k tým okuliarom , ja som dala dole fólie ale bateria nebola dobra ani v jedných.
Mne to velmi taha oči , a teda nepozerame 3D ak tak max 10-15 min. Lutujem len to ,že som si zmazala dáta z HDD a aj tak neveim nahravat. No čo už som baba... :-)
jahoszmsk
26.02.12,13:42
aj dáta z HDD sa dajú obnoviť. čo si tam mala nahraté?
verads
27.02.12,19:38
to pochybujem , že by sa to dalo obnovit. Mala som tam nahrate všetko, filmy, dokumenty,fotky , hry, videa, no proste všeko.
jahoszmsk
27.02.12,19:51
verads
27.02.12,21:52
no to neverím , že by sa to dalo obnovit , mne totižto vymazal všetky data televizor , ked som chcela nahravat , ono to chcelo konvertovat a ja som to musela povolit inak som nevedela ist dalej, takže disk je prazdny a nahrat som tiez nevedela nic....

Pardon nie konverovat ale formátovanie som chcela napísat...
Gapo
28.02.12,14:31
to verads
Nehnevaj sa,ale v dnesnej dobe nemat digital a pozerat tuto spickovu TV v analogu,to uz je hotove zufalstvo.Riesenie je CA modul,v opacnom pripade ti staci predpotopna VHS-ka a nahravanie v analogu na nu.S tym by nemal byt problem ked to prepojis obycajnym koaxialom.

K tomuto by som potreboval hodiť reč. Ak sa nepletiem nahrávanie v TV ide z TV tuneru, ak použijem nejaký kvázi prevodník ako videorekordér, tak programy z tohoto prevodníka TV nahrávanie neberie, ale stále má v ponuke program v materskom TV. Vyskúšal som to so Setop boxom. Kartu do Ca nemám, nemohol som vyskúšať. A potom STV ako vysiela?
jahoszmsk
28.02.12,15:07
no to neverím , že by sa to dalo obnovit , mne totižto vymazal všetky data televizor , ked som chcela nahravat , ono to chcelo konvertovat a ja som to musela povolit inak som nevedela ist dalej, takže disk je prazdny a nahrat som tiez nevedela nic....

Pardon nie konverovat ale formátovanie som chcela napísat...

sa nehádaj so starším a skúsenejším, vyskúšaj a uvidíš. :D pravdaže ak si na disk odvatedy nič nenahrávala.
jahoszmsk
28.02.12,15:20
to verads
Nehnevaj sa,ale v dnesnej dobe nemat digital a pozerat tuto spickovu TV v analogu,to uz je hotove zufalstvo.Riesenie je CA modul,v opacnom pripade ti staci predpotopna VHS-ka a nahravanie v analogu na nu.S tym by nemal byt problem ked to prepojis obycajnym koaxialom.

na VHS by mohol nahravat len program ktory prave pozera na TV.
verads
28.02.12,19:56
No tak ja som z toho už fakt jelen , tak ale ja neviem prečo to mám analog , ako som už písala mám kablovku od UPC a mne tak povedali nech si vyhladavam analog stanice , v tejto téme som fakt mimo , a pozorne čítam všetko čo píšete.
jahoszmsk
28.02.12,19:58
lebo UPC má aj analóg a digi. ak máš len kábel do telky tak máš analóg, ak máš skrinku ako na magio v telke, alebo settop box tak máš digi.
podhygmin:-)
29.02.12,09:22
verads

Kontaktuj UPC,ich zakaznicku linku a objednaj si set top box HD DVR.Technik ti to pride nainstalovat a mas po problemoch s nahravanim a pozeras aj niektore stanice v HD (vysokom rozliseni).Uz som ti pisal,za tato TV je nepozeratelna s analogovym signalom.S digitalnym signalom a stanicami v HD neodtrhnes oci od TV.Pokial tvoja TV podporuje aj nahravanie na USB alebo externy pevny disk,riesil by som to CA modulom s ktorym je obraz este krajsi,neprichadza k stratam po kabli k set top boxu a nahravas DVB-C a aj stanice v HD rozliseni.Ja pouzivam CA modul na jednej TV a na druhej TV mam este starsi set top box CV-5000.
http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/hd-dvr/
http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/ca-modul/
srska
29.02.12,09:37
lebo UPC má aj analóg a digi. ak máš len kábel do telky tak máš analóg, ak máš skrinku ako na magio v telke, alebo settop box tak máš digi.nesúhlasím - cez kábel upc mám analog rozšírený prg a nehovorím, že všetky ale: stv1+2, markíza, joj, ta3 mám aj kdtv (ostatné ananlóg). končím s nimi 31.03. a prechádzam na satelit, lebo k lg 42lv570s stačí dokúpiť koax, parabolu, konvertor, držiak a kartu
podhygmin:-)
29.02.12,09:52
srska

Mozem vediet k akemu satelitnemu providerovi prechadzas?
Letko
29.02.12,09:52
Ďalšie krabičky nepotrebuje, pokiaľ jej telka má DVB-C. Treba len zavolať UPC, aby jej pustili digitálny signál.
podhygmin:-)
29.02.12,09:59
Letko

Dalsie krabicky (set top boxy) nepotrebuje,ale urcite potrebuje CA modul,ktory dekoduje stanice v DVB-C.Bez CA modulu si s digitalom ani neskrtne a pozera maximalne analog.
podhygmin:-)
29.02.12,10:02
podhygmin:-)
29.02.12,10:06
Dalsie krabicky (set top boxy) nepotrebuje,ale urcite potrebuje CA modul,ktory dekoduje stanice v DVB-C.Bez CA modulu si s digitalom ani neskrtne a pozera maximalne analog.
jahoszmsk
29.02.12,10:17
nesúhlasím - cez kábel upc mám analog rozšírený prg a nehovorím, že všetky ale: stv1+2, markíza, joj, ta3 mám aj kdtv (ostatné ananlóg). končím s nimi 31.03. a prechádzam na satelit, lebo k lg 42lv570s stačí dokúpiť koax, parabolu, konvertor, držiak a kartu

nehadam sa, len som sa snazil vysvetlit verads polopate, ako zisti ci ma doma od UPC digi alebo analog. :)
verads
29.02.12,10:55
verads

Kontaktuj UPC,ich zakaznicku linku a objednaj si set top box HD DVR.Technik ti to pride nainstalovat a mas po problemoch s nahravanim a pozeras aj niektore stanice v HD (vysokom rozliseni).Uz som ti pisal,za tato TV je nepozeratelna s analogovym signalom.S digitalnym signalom a stanicami v HD neodtrhnes oci od TV.Pokial tvoja TV podporuje aj nahravanie na USB alebo externy pevny disk,riesil by som to CA modulom s ktorym je obraz este krajsi,neprichadza k stratam po kabli k set top boxu a nahravas DVB-C a aj stanice v HD rozliseni.Ja pouzivam CA modul na jednej TV a na druhej TV mam este starsi set top box CV-5000.
http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/hd-dvr/
http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/ca-modul/


A zas som o niečo múdrejša, tak tento televízor o ktorom je reč, ide skutočne len kablom do TV , ale v druhej izbe mám setop box k druhému tv , ale zo setop boxom mi nejdu všetky stanice , niektore pozerame bez setop boxu pretože tam je viac staníc.
verads
29.02.12,11:19
A už som tu zas , tak ja som si objednala ten CA modul za 60 € vraj mi ho pošlu kurierom , (nie sme z BA ale z okolia ... :-) dúfam , že to inštalovanie zvládnem . Ked nie, tak velmi rada by som vašu pomoc...
podhygmin:-)
29.02.12,11:42
verads

Bez set top boxu pozeras len analog kde je tych stanic samozrejme menej a v nizsej kvalite.So set top boxom je urcite tych stanic viac,ale neviem aky balicek od UPC pouzivas.Ten CA modul,ktory ti pride aj s kartou a su spolu sparovane,zasunies do sachty na boku TV.Zasuvaj to pri vypnutej TV potom ju zapni a chvilu to trva pokial sa dekoduju a nacitaju vsetky stanice,popripade daj v menu TV automaticke hladanie.
jahoszmsk
29.02.12,11:54
aj tu je postup instalacie od UPC (http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/ca-modul/)
podhygmin:-)
29.02.12,12:02
aj tu je postup instalacie od UPC (http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/ca-modul/)
Link som uz daval,ale OK.verads,daj potom vediet ked ti dorazi CA modul a spolocnymi silami prideme urcite na to ako naplno vyuzit potencial tejto skvelej TV :-)
podhygmin:-)
29.02.12,12:13
jahoszmsk
29.02.12,12:46
Rád by som váš názor... spustím v tejto telke (http://www.samsung.com/sk/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE22D5000NWXBT-spec) programy skylink, ak mám dekódovaciu kartu? len či by sa mi oplatilo kúpiť CI modul.
Gapo
29.02.12,13:32
To Verads...Neplaš sa, ak ti príde CA modul + karta a nenájdeš na boku TV otvor pre ňu. Pretože ty ho nemáš!
Ale ak si montovala TV, tak si v balení musela nájsť šachtu na CA modul, ktorá sa montuje vzadu TV, postup je v pribalenom návode a vyzerá takto tá šachta. Do nej sa zasunie CA modul a potom karta.
Gapo
29.02.12,13:37
verads

Bez set top boxu pozeras len analog kde je tych stanic samozrejme menej a v nizsej kvalite.So set top boxom je urcite tych stanic viac,ale neviem aky balicek od UPC pouzivas.Ten CA modul,ktory ti pride aj s kartou a su spolu sparovane,zasunies do sachty na boku TV.Zasuvaj to pri vypnutej TV potom ju zapni a chvilu to trva pokial sa dekoduju a nacitaju vsetky stanice,popripade daj v menu TV automaticke hladanie.
Tento TV má všetky tunery, takže nepotrebuje SB na pozeranie digitálnej TV,ktoré sú v ponuke rozšíreného súboru. Či áno???:confused:
http://www.electroworld.sk/product/televizor-dvd-video/led-televizory/UE40D6530WSXX/samsung-ue40d6530-televizor
jahoszmsk
29.02.12,14:57
srska
29.02.12,15:12
srska

Mozem vediet k akemu satelitnemu providerovi prechadzas?to si nechám poradiť, lebo priznám sa v tomto mám len skromný prehľad a tv v našej domácnosti nie je kvôli mne:D. čakal som len na lepšie počasie a koniec zmluvy s upc. ak máš dobrý tip - daj mi vedieť
jahoszmsk
29.02.12,15:18
na Digi TV vela ludi nadava, ze ked je zamracene, alebo snezi, prsi, ze im vypadava obraz, pripadne maju na obrazovke stvorceky...
misoft
29.02.12,15:29
Opravím podhygmin-a: bez CA modulu na telke s DVB-C môže sledovať aj digitálne programy, ktoré musia byť zo zákona distribuované - teda verejnoprávne, okrem toho ide TA3, Markiza a Joj v digitále
misoft
29.02.12,15:31
Písal som vyššie - škrtne si! Verejnoprávne, Ta3, Markiza, Joj idú v digitále aj bez CA modulu!
misoft
29.02.12,15:33
Pošlú - aj ja som tak objednával - do troch dní ho máš aj s kartou. Stačí zasunúť kartu do CA modulu, ten do CI slotu, prepnút na káblový a dať vyhľadať automaticky stanice. Za zchvíšu bude načitávať a potom už len sledovať.
misoft
29.02.12,15:34
Nedáš pokoja a melieš svoje. Aj bez CA modulu (ak má DVB-C) sleduje 6-7 digitálnych programov.
misoft
29.02.12,15:37
Skylink je satelitné - telka má tuner pre terestrial DVB-T a kábel DVB-C. Potreboval by si DVB-S a toto nemá.
podhygmin:-)
29.02.12,16:01
to si nechám poradiť, lebo priznám sa v tomto mám len skromný prehľad a tv v našej domácnosti nie je kvôli mne:D. čakal som len na lepšie počasie a koniec zmluvy s upc. ak máš dobrý tip - daj mi vedieť
Ja osobne pokial by som nemal moznost kablovky,mam UPC,dal by som si Skylink.Ale ako tu uz pisal iny prispievatel,problem nastava pri zhorsenom pocasi (prsanie,snezenie) ked signal straca na kvalite.Pri kablovke to urcite nehrozi.Na jednej TV pouzivam CA modul a na druhej starsi set top box CV-5000,ktory dava UPC bez dalsich mesacnych poplatkov zadarmo a obraz je ako zrkadlo.Samozrejme,ze pri CA module je ten obraz kvalitativne lepsi.Takze moja volba jednoznacne kabel od UPC,nehovoriac o tom,ze poskytuje aj kvalitne internetove pripojenie za dobru cenu.
podhygmin:-)
29.02.12,16:06
misoft:Samozrejme,ze bez CA modulu pozeras v DVB-C tebou spomenute stanice,ale to je vsetko,dalsich priblizne 120 stanic mas bez.
jahoszmsk
29.02.12,16:06
Skylink má dobrý signál, o tom počasí to platilo na DigiTV. Ale záleží podľa mňa aj od toho, akú ponuku programov človek požaduje. ak stačí základná ponuka, zbytočne platiť mesačné poplatky u UPC, resp. Magio.
podhygmin:-)
29.02.12,16:11
Tebe by stacili tieto stanice?Mne urcite nie.Okrem tebou spomenutych by dalsich zhruba 120 stanic bez CA modulu neslo.
Gapo
29.02.12,16:23
Ja viem, to je iba reakcia na tvrdenie v príspevku, na ktorý som reagoval
Gapo
29.02.12,16:28
O.k. :D
podhygmin:-)
29.02.12,16:30
misoft:Melieme spolocne dookola to iste :-) Kazdemu s priemernym IQ je jasne,ze tych 6 stanic v DVB-C sleduje aj bez CA modulu,preto som ani tieto stanice nespominal.
Gapo
29.02.12,16:35
Pre "verads" takto vyzerá info o tom aký program máš, či analógový, digitálny a či HDdigitálny, všetko je to Markíza a ten s ATV, nahrávať nemôžeš.
podhygmin:-)
29.02.12,16:51
Pre "verads" takto vyzerá info o tom aký program máš, či analógový, digitálny a či HDdigitálny, všetko je to Markíza a ten s ATV, nahrávať nemôžeš.
Cez scart kabel ide nahravanie aj s ATV (analog) na VHS :)
srska
29.02.12,16:58
Cez scart kabel ide nahravanie aj s ATV (analog) na VHS :)a hocikedy aj v stand by
Gapo
29.02.12,18:22
Cez scart kabel ide nahravanie aj s ATV (analog) na VHS :)

a hocikedy aj v stand by
Páni, páni, nerobte si prču, veď ona chúďa chce nahrávať z toho TV a nie iných zdrojov. A že by bolo ťažké pre vás pochopiť priložené obrázky.:D
Tak ste ju doplietli, že si zbytočne aj CA modul objednala.
srska
29.02.12,18:24
a z akého zdroja nahrávaš na vhs?
Gapo
29.02.12,18:41
a hocikedy aj v stand by
srska, musím ťa chcem či nie, znovu poopraviť.
Toto si písal :"gapo, určite je a dá sa naplánovať nahrávanie dtv aj pri vypnutom tv"
Tak to sa nedá predsa, vyp a stand by je sakra rozdiel.
Teraz ma jeduješ :) "že hocikedy aj v stand by", zasa ťa poopravím, že nie hocikedy, iba v režime stand by, alebo súčasne pri pozeraní toho istého programu, ak chceš prepnúť inde, nahrávanie musíš prerušiť.
Toť pravda.
Samozrejme to platí pri tomto TV a bez vonkajších zdrojov signálu, napr. videorekordér.
Gapo
29.02.12,18:57
[QUOTE][srska (http://www.porada.sk/member.php?u=15488) 15 Minutes Ago #2042
a z akého zdroja nahrávaš na vhs?/QUOTE]
Neviem, je tu nejaký komunikačný šum či čo? Ona chce nahrávať z toho TV na HDD alebo USB kľúč. Tu sa nepojednáva o nahrávaní na nejakú VHS-ku a či DVD rekordér. Ufff. Ale aspoň ste ma donútili sa trochu konečne začať zapodievať naším novým TV ;) :D
verads
01.03.12,07:01
No ved na VHS alebo DVD recorder by nemal byt problém nahravat aj s 20 ročným TV si myslim , tam zas majú svoje funkcie aj tie prehrávače, a k tomuto príspevku by som tiež zareagovala
od Podhygmin
Ja osobne pokial by som nemal moznost kablovky,mam UPC,dal by som si Skylink.Ale ako tu uz pisal iny prispievatel,problem nastava pri zhorsenom pocasi (prsanie,snezenie) ked signal straca na kvalite.Pri kablovke to urcite nehrozi.Na jednej TV pouzivam CA modul a na druhej starsi set top box CV-5000,ktory dava UPC bez dalsich mesacnych poplatkov zadarmo a obraz je ako zrkadlo.Samozrejme,ze pri CA module je ten obraz kvalitativne lepsi.Takze moja volba jednoznacne kabel od UPC,nehovoriac o tom,ze poskytuje aj kvalitne internetove pripojenie za dobru cenu
Ja mám v jednej izbe setop box a veru ked ho zapneme je sice krásny obraz , ale robia sa mi štvorčeky, zamrza , skáče, takže manžel to radšej vypne a pozerá len analog, no a k internetu: najprv som mala 10mb/s bola som velmi spokojna ,potom mi zavolali s UPC či by som si to nechcela zvýšit za pár € tak som išla na 30 mb/s potom na 50 a nakoniec na 100mb/s a teraz ked si dám test merania tak si pozrite priložený obrazok , mám sice Wifi ale som na nom väčšinou samaa ked aj nestahujem nič je to pomalé. Na Wifi samozrejme mám heslo a skúšala som bez Wifi ani vtedy to nie také aké by malo byt , volala som do UPC a povedali ,že budem mat s pc niečo, aj ked som im povedala , ža mám nový notebook , a aj na druhom je pomalý.
srska
01.03.12,07:26
Gapo
01.03.12,11:08
Cez scart kabel ide nahravanie aj s ATV (analog) na VHS :)
Tento TV nemá scart :)
Gapo
01.03.12,11:14
Ja mám v jednej izbe setop box a veru ked ho zapneme je sice krásny obraz , ale robia sa mi štvorčeky, zamrza , skáče, takže manžel to radšej vypne a pozerá len analog,
Treba vymeniť setop box, je vadný. Sestra aj matka majú tiež, ale bez štvorčekov.
verads
02.03.12,00:12
Ešte by som sa opýtala , že na ten CA modul potrebujem toto ? 1 obrázok , ja nemám nič na boku TV a obrazok č 2 a 3 markiza ked je ATV a ked j a ked je dtv kabl.
Na tom tretom obrazku je napisane , že slaby alebo žiadný signaL , skontrolujte pripojenie kábla antény
verads
02.03.12,08:05
V rovnakom čase merany internet na dvoch miestach bez Wifi
http://www.speedtest.net/result/1808232319.png
a ešte k set top boxu , mám doma tento , ale nie k televizii o ktorej sme zadali tému , ten je v druhej izbe .
Gapo
02.03.12,12:03
Ešte by som sa opýtala , že na ten CA modul potrebujem toto ? 1 obrázok , ja nemám nič na boku TV a obrazok č 2 a 3 markiza ked je ATV a ked j a ked je dtv kabl.
Na tom tretom obrazku je napisane , že slaby alebo žiadný signaL , skontrolujte pripojenie kábla antény
Áno na ten CA modul potrebuješ to a to sa montuje v zadu TV, návod máš.
podhygmin:-)
02.03.12,12:08
Tento TV nemá scart :)
V technickej specifikacii je 1 krat scart,cize scart samozrejme ma,to len pre objasnenie a videl som tuto TV aj live v predajni.Ale tu teraz vobec nejde o scart,ten je nepodstatny.Plny potencial vyuzitelnosti tejto TV je v CA module.Set top box vyuzit maximalne tak pri sekundarnej TV.Maniakov,ktori donekonecna nahravaju samozrejme ze nepresvedcim o CA module a ti radsej idu do DVR HD set top boxu.Ale mne uplne staci CA modul,nehovoriac o tom,ze obraz s CA modulom je kvalitnejsi ako s hociktorym set top boxom.Nastavim nahravanie ked potrebujem nieco nahrat a nebudem doma,dam TV do standby a dany program sa pekne naladuje na externy disk.Dost casto vyuzivam aj timeshift,ked si chcem nachvilu odskocit.
podhygmin:-)
02.03.12,12:24
V rovnakom čase merany internet na dvoch miestach bez Wifi
http://www.speedtest.net/result/1808232319.png
a ešte k set top boxu , mám doma tento , ale nie k televizii o ktorej sme zadali tému , ten je v druhej izbe .
Tu ti reklamacia nepomoze ked ti to bez wifi ide tak ako ma.Skus sa pohrat v nastaveni routru kde by si to mala nastavit na najvyssiu moznu rychlost s protokolom 80211n.Ale tento protokol musi obsahovat aj laptop,v opacnom pripade tu najvyssiu rychlost nedosiahnes.Popripade zistit v tvojom okoli dalsie wifi pripojenie inych ucastnikov a v routri nastavit kanal,ktory je najmenej vyuzivany lebo cim viac pripojeni na tom isto kanaly,tym nizsia rychlost cez wifi.
verads
02.03.12,12:46
No dúfam ked dorazí ten CA modul budem o niečo mudrejšia , alebo sa MI NIEčO PODARí AJ NAHRAT NA TEN HDD. TAkže ak som správne pochopila ten CA modul nejde do všetkých tv len ktore maju DVB tuner ? idem kuk ,že ten čo mám v spálni či ho má . tam máme dost zly obraz...a malý televízor len 66 cm
No už som sa mrkla asi ho má ako vidím Samsung UE 26D4003BWXBT no aspon dúfam . Bol kúpeny pred vyše mesiacom. Manžela nejak tieto veci nezaujímaju , nemá kedy , príde večer unavený z práce , tak to ostáva na mne a ja zas ,len s vašou pomocou.... DAKUJEM
podhygmin:-)
02.03.12,13:05
verads

CA modul ide do vsetkych,ktore maju DVB-C,T,S tuner s kompresiou obrazu MPEG4 cize aj do tvojich obidvoch TV.Kvalita obrazu dost zalezi aj na kvalite kabelaze (koaxial) kolkokrat je tieneny,cim viac tym lepsie.Tiez pouzivam tu istu kombinaciu ako budes pouzivat ty,cize CA modul na primarnej TV a zakladny set top box s tym zelenym kiklopovym okom na druhej TV.Ked ti dorazi CA modul,daj vediet,nejak sa spolocnymi silami dopracujeme k tomu aby sme vyzmikali z tvojej TV co najviac kvality :D
verads
02.03.12,13:44
Tu ti reklamacia nepomoze ked ti to bez wifi ide tak ako ma.Skus sa pohrat v nastaveni routru kde by si to mala nastavit na najvyssiu moznu rychlost s protokolom 80211n.Ale tento protokol musi obsahovat aj laptop,v opacnom pripade tu najvyssiu rychlost nedosiahnes.Popripade zistit v tvojom okoli dalsie wifi pripojenie inych ucastnikov a v routri nastavit kanal,ktory je najmenej vyuzivany lebo cim viac pripojeni na tom isto kanaly,tym nizsia rychlost cez wifi.

jA ASOM SPRAVILA JEDNU obrovskú chybu, sused nadomnou mi nastavoval WIFI čiže vie moje heslo , (mladý chalan ) a minule sa prezradil , že aj dole pred panelakom sa hocikedy vedia napojit na mna , ja si žial neviem zmenit heslo , už som to skúšala aj som ho zmenila , ale potom som dala všetko naspät radšej , jeden znamy mi na dialku pomáhal .....ale to , že aby sme neboli čím viaceri na tom istom kanáli to neviem .....
Gapo
02.03.12,13:50
No dúfam ked dorazí ten CA modul budem o niečo mudrejšia , alebo sa MI NIEčO PODARí AJ NAHRAT NA TEN HDD. TAkže ak som správne pochopila ten CA modul nejde do všetkých tv len ktore maju DVB tuner ? idem kuk ,že ten čo mám v spálni či ho má . tam máme dost zly obraz...a malý televízor len 66 cm
No už som sa mrkla asi ho má ako vidím Samsung UE 26D4003BWXBT no aspon dúfam . Bol kúpeny pred vyše mesiacom. Manžela nejak tieto veci nezaujímaju , nemá kedy , príde večer unavený z práce , tak to ostáva na mne a ja zas ,len s vašou pomocou.... DAKUJEM
V tvojom prípade, presnejšie DVB-C tuner, pretože ho chceš na káblovku.
Gapo
02.03.12,13:58
jA ASOM SPRAVILA JEDNU obrovskú chybu, sused nadomnou mi nastavoval WIFI čiže vie moje heslo , (mladý chalan ) a minule sa prezradil , že aj dole pred panelakom sa hocikedy vedia napojit na mna , ja si žial neviem zmenit heslo , už som to skúšala aj som ho zmenila , ale potom som dala všetko naspät radšej , jeden znamy mi na dialku pomáhal .....ale to , že aby sme neboli čím viaceri na tom istom kanáli to neviem .....
Podľa návodu k routru to hravo zvládneš. To heslo musíš zmeniť, pretože ak je to tak ako píšeš, tak kto je v dosahu "šlape" na tebe.
verads
02.03.12,14:00
verads

CA modul ide do vsetkych,ktore maju DVB-C,T,S tuner s kompresiou obrazu MPEG4 cize aj do tvojich obidvoch TV.Kvalita obrazu dost zalezi aj na kvalite kabelaze (koaxial) kolkokrat je tieneny,cim viac tym lepsie.Tiez pouzivam tu istu kombinaciu ako budes pouzivat ty,cize CA modul na primarnej TV a zakladny set top box s tym zelenym kiklopovym okom na druhej TV.Ked ti dorazi CA modul,daj vediet,nejak sa spolocnymi silami dopracujeme k tomu aby sme vyzmikali z tvojej TV co najviac kvality :D

:-) no to dúfam , Inak na 6530 je pekný obraz aj teraz, len neviem nahrávat , a ked chcem mat aj v spálni pekný obraz aj tam by som mala teda objednat ten CA modul však ? na ten môj malý televízor , lebo set top box ten mám v obývačke zas k inej telke , ten je už starší ako tieto dva spomínané , má už vyše dvoch rokov a je to plazma 107 teraz číslo neviem, ale tam určite nie je DVB podla mna ....a potom mám ešte aj v dalšej izbe samsung 82 cm tiež neviem čislo ,ked budem mat čas mrknem sa na to a ked, maju DVB tuner tak dam všade CA modul , i ked v tej 82 je krásny obraz ....a je to pritom jednoduchý televizor . alebo je to zbytočné ?
podhygmin:-)
02.03.12,14:29
verads

To heslo si cim najrychlejsie zmen.Preco by sa mal niekto prihlasovat cez tvoju wifinu pokial to ty sama nechces a znizoval ti tym rychlost.Do routru sa prihlasis zadanim http://192.168.1.1/ prihlasovacim menom aj heslom "admin".
podhygmin:-)
02.03.12,14:42
verads

A co sa tyka zmenou kanalu v routri,nastav si taky kanal ktory je najmenej vyuzivany a rychlost by sa ti mala zvysit.Ako vidis na obr. v mojom okoli je okolo 19 wifi pripojeni,niekedy je aj cez 30 a kanal c.13 zdielam len s jednym uzivatelom a idem plnou rychlostou.Softver sa vola inSSIDer 2,1

http://www.freeimagehosting.net/t/3kxdk.jpg (http://www.freeimagehosting.net/3kxdk)
podhygmin:-)
02.03.12,14:49
verads

Na 6530 nemoze byt pekny obraz,pokial je prenasany len analogovo.To az potom budes cumet ked tam pichnes CA modul :D Ale pozor,na jeden mesacny pausal od UPC mozes pouzivat len dve zariadenia,dva CA moduly alebo kombinaciu jeden CA modul a jeden set top box.S tretim zariadenim,ci uz CA modul alebo set top box by si platila dva mesacne pausaly.Ako som uz pisal,ja pouzivam CA modul na primarnej TV,na druhej TV mam set top box a treti TV mam analogovy signal.
Gapo
02.03.12,16:15
V technickej specifikacii je 1 krat scart,cize scart samozrejme ma,to len pre objasnenie a videl som tuto TV aj live v predajni.Ale tu teraz vobec nejde o scart,ten je nepodstatny.Plny potencial vyuzitelnosti tejto TV je v CA module.Set top box vyuzit maximalne tak pri sekundarnej TV.
Nejdem sa hádať, ale nemá scart, napriek tomu, že je tam napísaný. Ja ten TV mám doma a viem že tam nie je. Ovšem nemôžem zamlčať, že je tam priložená redukcia HDMI - SCART. Takže tak. A či je treba CA modul, no ja ho nemám a šlapú HD programy jedna balada aj pri vypnutom setopboxe. Verads má zrejme nesprávne rozbočený signál. Ale to je o inom.
verads
02.03.12,21:00
Podľa návodu k routru to hravo zvládneš. To heslo musíš zmeniť, pretože ak je to tak ako píšeš, tak kto je v dosahu "šlape" na tebe.
JA sa ospravedlnujem , pretože na tento príspevok som omylom stlačila namiesto užitočné , neužitočné, velmi ma to mrzí, Gapo prepáč !
verads
02.03.12,21:06
omylom som stlačila neužitočné namiesto užitočné
verads
03.03.12,08:42
verads

To heslo si cim najrychlejsie zmen.Preco by sa mal niekto prihlasovat cez tvoju wifinu pokial to ty sama nechces a znizoval ti tym rychlost.Do routru sa prihlasis zadanim http://192.168.1.1/ prihlasovacim menom aj heslom "admin".

nechce prijat heslo
Gapo
03.03.12,09:06
No čo už stalo sa, aby nebolo horšie. :D
jahoszmsk
03.03.12,09:17
no asi je tam ine heslo, nie admin... nachystaj si udaje ohladom pripojenia zo zmluvy, pristupove meno a heslo na internet, a resetuj router na vyrobne nastavenia podla navodu na obsluhu (tlacitko reset na routri).
Gapo
03.03.12,10:15
A už si prezradila, aký máš wifi router?
Pretože, ak D-LInk, tak tam sú trochu iné údaje.
verads
03.03.12,11:01
A už si prezradila, aký máš wifi router?
Pretože, ak D-LInk, tak tam sú trochu iné údaje.
Vyššie som položila obrazok, tam je vidiet
aký mám Wifi router TP-link či to nie je ono ?
verads
03.03.12,11:08
no asi je tam ine heslo, nie admin... nachystaj si udaje ohladom pripojenia zo zmluvy, pristupove meno a heslo na internet, a resetuj router na vyrobne nastavenia podla navodu na obsluhu (tlacitko reset na routri).
Ked ja už nemám ten návod, vyhodila som ho aj s krabicou , poprosím asi známeho ( ale už nie suseda aby vedeli moje heslo) aby to nastavil .
jahoszmsk
03.03.12,11:11
priblizny navod je aj tu, ale nezabudni ze sa musis pripojit ku routru cez KABEL.

http://www.starnet.cz/download/Nastaveni_routeru.pdf





(http://www.starnet.cz/download/Nastaveni_routeru.pdf)
Gapo
03.03.12,13:26
Ak by ti chýbala užívateľská príručka, tak tu si ju môžeš pozrieť.
http://www.i4wifi.eu/img.asp?attid=101287
Na strane 58 by mali byť potrebné info pre teba.
Skúsila si sa dostať do routera zadaním iba mena "admin" a bez vypísania kolonky "heslo"?
misoft
03.03.12,19:48
Reset WiFi routera potom podľa tohoto: http://mrsty.szm.com/html/setup_wr_642g.html (v podstate TP-linky sú na "jedno kopyto")
verads
03.03.12,21:54
Reset WiFi routera potom podľa tohoto: http://mrsty.szm.com/html/setup_wr_642g.html (v podstate TP-linky sú na "jedno kopyto")
Dakujem , niektory den si k tomu sadnem a pokusim sa podla návodu, ešte raz vdaka keždému ..
misoft
04.03.12,15:34
Len si nezabudni poznačiť všetky údaje, ktoré si dostala v zmluve o pripojení - resetom sa to nastaví na továrenské nastavenia!
podhygmin:-)
15.03.12,14:23
Kanalovy raster UPC SK.15.3.2012 pridane stanice STV1 HD,JOJ plus HD,ESPN America.

http://www.youtube.com/watch?v=ILDOMlqLq68&feature=youtu.be
misoft
15.03.12,15:49
No - musel som znova "prelaďovať" :D - pretože "vypadli" - resp. sa presunuli niektoré stanice inde a hlásilo "Služba nedostupná". A pretože som " zvyknutý na určité usporiadanie - kua - musel som prehadzovať stanice na ich "miesta".
jahoszmsk
15.03.12,16:07
No - musel som znova "prelaďovať" :D - pretože "vypadli" - resp. sa presunuli niektoré stanice inde a hlásilo "Služba nedostupná". A pretože som " zvyknutý na určité usporiadanie - kua - musel som prehadzovať stanice na ich "miesta".
čítal si? vraj máte aj nové stanice.
http://www.zive.sk/zakaznici-upc-budu-musiet-preladit-kanaly-pribudnu-aj-nove-stanice/sc-4-a-298899/default.aspx
misoft
15.03.12,16:23
Prvú "fázu" som už prekonal - toto je "druhá" fáza. :D A pribudlo len ESPN STV1 HD :D, PLUSka HD- (teda u mňa) -ostatne po starom, len prehodené frekvencie.
podhygmin:-)
16.03.12,00:01
misoft,v pc si komfortne usporiadas stanice napr. aj s tymto softom Chanel list editor alebo jemu podobnym.V menu TV exportujes stanice do USB,v pc usporiadas a importujes spat do TV.

http://img813.imageshack.us/img813/2285/mwsnap001u.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/813/mwsnap001u.jpg/)


Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Gapo
25.03.12,07:13
Musím si to aj ja pozrieť, lebo tiež som preladil a teraz neviem za toho anciáša trafiť ako som to usporiadal predtým.
Keď som to mal na ATV, tak kolískovým prepínačom prepínalo ATV programy a keď som ťukol na napr. 3 ešte raz trojkovým tl., tak mi nabehla DTV tá istá stanica a kolískou som prepínal DTV programy. :(

Tak som ho natiahol a exportoval som kanály z TV na USB , no ale píše mi, že je to invalid format. :(
Neviem v čom je chyba, pretože export na USB prebehol jedna , dva a zdalo sa to byť ok.
Prezraď kde je pes zakopaný, lebo ty si tuším jediný čo sa mu to podarilo, aj na nete som čítal, že to nejde ani v iných programoch. Som zvedavý čo na to misoft, či mu to pôjde.
podhygmin:-)
26.03.12,03:48
:D Jediny urcite nie som,ktoremu sa to podarilo,obrazok s mojim usporiadanim je o prispevok vyssie.Treba pozorne citat a zistis,ze som spominal softver na usporiadanie programov "Chanel list editor".Stiahnute kanaly z TV na USB otvoris len v tomto softe.Ale je to moja chyba,ze som nedal odkaz na tento softver,tak tu ho mas,pre tych sikovnejsich samozrejme staci vygooglovat :D

http://internet-tv.webnode.sk/diskusne-forum/triedenie-naladenych-kanalov/
Gapo
26.03.12,05:06
:D Jediny urcite nie som,ktoremu sa to podarilo,obrazok s mojim usporiadanim je o prispevok vyssie.Treba pozorne citat a zistis,ze som spominal softver na usporiadanie programov "Chanel list editor".Stiahnute kanaly z TV na USB otvoris len v tomto softe.Ale je to moja chyba,ze som nedal odkaz na tento softver,tak tu ho mas,pre tych sikovnejsich samozrejme staci vygooglovat :Dhttp://internet-tv.webnode.sk/diskusne-forum/triedenie-naladenych-kanalov/To pozorné čítanie platí obojstranne, predsa som nepísal tatarčinou, keď si vedel reagovať :DAj keď si nedal link ten soft som si našiel a použil, ako inak by som mohol napísať, že mi napíše, že je to invalid format?Tak čo včil???
Gapo
26.03.12,05:27
Tu je ukážka, aby som nebol podozrievaný.;)
podhygmin:-)
26.03.12,10:24
Gapo,beriem spat,tatar som ja.Tento soft by mal byt poslednou oficialnou verziou od Samsungu v1.0.Pred nou bola este jedna starsia a ci nahodou nepouzivas tu,ale myslim,ze v tom by nemal byt problem,obidve maju koncovku scm,teda aspon v mojom pripade.Mala by byt aj neoficialna,ale tu som neskusal kedze s touto verziou nemam ziadny problem.Vyskusaj verziu od SamyGO.

http://www.polskafan.de/samsung

http://www.mojoimage.com/free-image-hosting-th-10/3213MWSnap019.jpg (http://www.mojoimage.com/free-image-hosting-view-10.php?id=3213MWSnap019.jpg) Click Image to Enlarge Free Image Hosting (http://www.mojoimage.com/)
Gapo
26.03.12,12:41
Správne, ten soft na ktorý si odkazoval bol v 0.7.2. Preto to neišlo. Takže potom sa mi aj keď nevedomky podarilo stiahnuť v 1.0.1 a už mi to šlape. Je to super. To isté som urobil ani neviem ako predtým priamo v TV, ale to bola makačka, teraz keď som preladil už sa mi to nedarilo, takže toto prišlo vhod.
podhygmin:-)
26.03.12,14:44
Hm,zaujimave,mne to islo aj s tou starou verziou,ale som rad,ze sa ti to podarilo rozchodit.A s tym zoradovanim stanic priamo v TV,pomaly aby si si zobral den volna na tych skoro 130 stanic pokial to zoradis ako ty chces.Chlapci z korei to nedoriesili,ale zaroven ich chvalim za velmi uzitocny softik.
Gapo
26.03.12,15:59
Ani si nevieš predstaviť ako som tomu ja rád. Však to by som za chvíľu zodral diaľkové.
Len je škoda, že taký namakaný TV ma taký biedny návod, neviem si predstaviť čo robia tí, čo sa ničomu takémuto nerozumejú.
Takže dík za typ. :D
Jan Mrázek
02.12.12,16:01
Samsung TV adjuster o ktere se tu piše mi opravdu pomohl. Už jsem byl zoufalej, zkusil jsem nekolik flashek a vsechny byly moc pomale pro mou TV, pak jsem obejvil toto forum, stahnul programek a vsse slape jak ma. Diky moc
tympany
02.12.12,19:33
Zdravím, ďakujem za rady aj mne Flash už šlape bez problémov, poradí niekto či sa dá nahratý program stiahnuť do PC? XPčka nepoznajú SAMSUNG formátovanie je nejaký soft na prečítanie? v akom video formáte sa ukladá nahrávaný program?
jahoszmsk
25.12.12,19:18
čaute, nevie niekto ako nainštalujem wifi na TV thomson 46fu5555s? cez kábel internet ide, no wifi adaptér telka nenájde. vďaka.
pivko
25.12.12,19:21
Asi bude problém v tom že je to Thomson
jahoszmsk
25.12.12,19:24
::):confused:
jahoszmsk
25.12.12,19:31
nejak ani gogol nevie najst, ako sa to wifi instaluje, resp ake typy modemov to čudo podporuje...
nunenko
25.12.12,19:50
Pripojenie k bezdrôtovej sieti
Ak chcete pripojiť televízor k sieti bezdrôtovo,
potrebovať bezdrôtový smerovač alebo modem a bezdrôtový
LAN adaptér. Pripojte Wireless High-Gain USB
Adaptér (USB dongle) dodané s televízorom k Vašej
Televízora USB 1 port.
1. Zvoľte Smart TV> Nastavenia> Interface, potom
vyberte Wireless pripojenie k bezdrôtovej sieti.
2. Vyberte nastavenie bezdrôtovej siete a stlačte tlačidlo OK / ► pre vstup.
3. Spôsoby pripojenia: Môžete nastaviť bezdrôtovú
pripojenie k sieti tri spôsoby, ako.
- Skenovanie
• Vyberte nastavenie bezdrôtovej> Scan, potom stlačte tlačidlo
OK / ►, bude TV prehľadá všetky prístupové body v rámci
rozsah. Prístupové body nájdené pri televízii budú
Zobrazí sa.
• Vyberte dostupný prístupový bod, a stlačte
OK / ► pre pripojenie televízora.
Poznámky:
- Ak zvolíte chránený prístupový bod, budete
musieť zadať príslušné heslo.
Stlačte tlačidlo MENU na diaľkovom ovládači pre zobrazenie
virtuálna klávesnica, ktoré vám umožní zadať
heslo.
- Táto sada má pamäťovú funkciu k dispozícii
prístupový bod, ktorý umožňuje váš súbor bude
pripojené k sieti, aj keď prepnete
na televízore po vypnutí.
- Manual
Vyberte nastavenie bezdrôtovej> príručka, potom stlačte tlačidlo
OK / ►, budete vyzvaní na zadanie správneho
SSID dostupného bezdrôtového smerovača nastaviť
pripojenie.
- Auto
Ak váš prístupový bod podporuje WPS (Wi-Fi Protected
Setup), môžete sa pripojiť k sieti pomocou PIN
(Personal Identification Number) alebo PBC (Push
Button Configuration). WPS automaticky
identifikátor SSID a kľúč WPA v oboch režimoch.
Vyberte nastavenie bezdrôtovej> Auto, potom stlačte tlačidlo
OK / ► pre vstup.
• PIN: Vyberte PIN a stlačte tlačidlo OK / ► pre vstup.
Generovanie náhodných PIN kód. zaistiť
Tento kód je nainštalovaný na AP. (Pre
postupy, nájdete v routeru manuálu.) Press
OK / ► znovu nastaviť pripojenie.
• PBC: Ak váš router má PBC tlačidlo,
select PBC, stlačte tlačidlo OK / ► pre vstup. stlačiť
PBC tlačidlo na vašom routeru do 2
minút po stlačení tlačidla OK / ► znovu. Váš televízor
automaticky získa všetky sieťové nastavenia
Hodnoty, ktoré potrebuje, a pripojiť sa k sieti.
jahoszmsk
25.12.12,20:11
ved aj tak, na kazde wifi usb potrebujem instalovat drivers... alebo moze mat nejake typy "uložené" v pamati?
nunenko
25.12.12,20:25
nie každý wifi adapter ide v každom tv, wifi driver do tv nenainštaluješ. na niektore typy tv existuje alternativny software, tespektive sa da u istych adapterov "prepisať ich identitu" na takú aku podporuje tv, napr. takto:
http://wiki.samygo.tv/index.php5/Using_NoN-Samsung_USB_WiFi_dongles_with_TV
Taserda
26.12.12,07:09
Miesto wifi kľúča je možnosť použiť aj wifi mostík, víjde to na asi 30€ a je použiteľný stále a do všetkého, aj tam kde zariadenie nepodporuje žiadne wifi pripojenie iba káblom s koncovkou rj40.Nevýhodov je že ho treba schovať alebo strpieť že mi pribudla skrinka s anténkov.
srska
26.12.12,07:40
nunenko
26.12.12,08:41
Miesto wifi kľúča je možnosť použiť aj wifi mostík, víjde to na asi 30€ a je použiteľný stále a do všetkého, aj tam kde zariadenie nepodporuje žiadne wifi pripojenie iba káblom s koncovkou rj40.Nevýhodov je že ho treba schovať alebo strpieť že mi pribudla skrinka s anténkov.
Podľa manuálu je k jeho TV dodávaný aj USB wifi adaptér. Rady, ako to urobiť inak, nie cez USB adaptér säu síce osožné, ale o ne nežiadal.

Sú pre neho na úrovni ako nahrávať v TV Samsung na USB klúč, ktorý neprešiel testom pre pomalosť.

1) vložte flashku do USB1
2) vyzkoušejte nahrávání. TV flash zformátuje, otestuje a vypíše že neprošla testem.
3) Flashku vytáhněte z TV a připojte ji do PC. Stornujte hlášku o tom,že disk musí být před použitím
naformátován
4) Do PC si stáhněte program Samsung-USB-Adjuster.zip (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=123312&stc=1&d=1356514611)
5) Po rozbalení spusťte Samsung USB Adjuster (ve Vistách či Win7 jako správce)
6) Vyberte požadovaný USB disk a klikněte na Adjust USB
7) Po zapsání PVR Chk Logu připojte flashku zpět k TV a zkušebně spusťte nahrávání - mělo by již fungovat
jahoszmsk
26.12.12,08:59
Podľa manuálu je k jeho TV dodávaný aj USB wifi adaptér. Rady, ako to urobiť inak, nie cez USB adaptér säu síce osožné, ale o ne nežiadal.

Sú pre neho na úrovni ako nahrávať v TV Samsung na USB klúč, ktorý neprešiel testom pre pomalosť.

1) vložte flashku do USB1
2) vyzkoušejte nahrávání. TV flash zformátuje, otestuje a vypíše že neprošla testem.
3) Flashku vytáhněte z TV a připojte ji do PC. Stornujte hlášku o tom,že disk musí být před použitím
naformátován
4) Do PC si stáhněte program Samsung-USB-Adjuster.zip (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=123312&stc=1&d=1356514611)
5) Po rozbalení spusťte Samsung USB Adjuster (ve Vistách či Win7 jako správce)
6) Vyberte požadovaný USB disk a klikněte na Adjust USB
7) Po zapsání PVR Chk Logu připojte flashku zpět k TV a zkušebně spusťte nahrávání - mělo by již fungovat

no mám dojem že k TV nebol žiaden adaptér, iba takýto kábel usb.
jahoszmsk
26.12.12,09:00
jahoszmsk
26.12.12,09:03
TV nerozozná wifi adapter ani Canyon ani Edimax.
nunenko
26.12.12,10:40
Smart LED televízor Thomson 46FU5555S (http://www.zlacnene.sk/detail/smart-led-televizor-thomson-46fu5555s-684681/)



Platnosť




od 19.11. do 25.11.2012

uhlopriečka 46“/117 cm, LED podsvietenie, 100Hz CMI, Super Slim • rozlíšenie 1920 x 1080 bodov, HD tuner DVB-S2/T/C, CI+, sprievodca EPG • internet v televízore, DLNA, vstavaná Wi-Fi,

http://www.amazon.de/Thomson-46FU5555S-LED-Backlight-Fernseher-Energieeffizienzklasse-WiFi-Ready/dp/tech-data/B008UHNEG2/ref=de_a_smtd
Vlastnosti produktu a technické detailyHighlights

Full HD LED podsvietenie TV s 117 cm (46 palcov)
Integrovaný DVB-C/S2/T-Tuner - Digitálna televízia terestriálne, cez satelit alebo kábel bez ďalšieho prijímača
S Smart TV, filmy & See a WiFi Ready bezdrôtový prístup k obsahu webu, aplikácie a domáce siete uložené multimediálne súbory,
Záruky oko-lov - moderný dizajn zaujme s matne lesklým strieborným povrchom a ultra-slim siluetou
V cene: Thomson 46FU5555S, RC 310, 2x AAA batérie, WiFi USB stick, manuálne, záručný list, napájací kábel



Vlastnosti výrobku

Internet


http://ecx.images-amazon.com/images/I/61lrwTqr9VL.jpg
http://ecx.images-amazon.com/images/I/61ZhJ%2BsNXUL.jpg

http://recenze.electroworld.cz/7048-cs_cz/46FU5553W/thomson-thomson-46fu5553w-televize-reviews/reviews.htm
Hlavní požadavek manželky - bílá. Výběr je velmi omezený.
Můj požadavek - DLNA, WiFi, PVR, Youtube.... Zkrátka moderní TV.
V popisech na českém netu nikde DLNA není, ale tato TV má a funguje. Hraje i demo Samsung Tahiti přes DLNA, což je dost náročné video.
WiFi adaptér je přibalen a funguje na první pokus. Typ PW-DN4210D 150Mbps. Obsahuje demontovatelnou anténu, takže je možno vyměnit za lepší.
Ovládání trochu jiné než Samsung. Připadá mi takové nedotažené. Např. tlačítko zpět neznamená vždy zpět, takže uživatel musí přemýšlet v kterém momentu co od něj může čekat. Kdo dělá v SAPu, tak ví přesně o čem píšu....
Zvuk slušný, obraz zatím nemohu kvalitně posoudit - chce to trochu času a porovnat se Samsungem 40B8000.
Přepínání programů znatelně pomalejší než u Samsungu.
Spotřeba bude úžasně malá, protože vůbec nehřeje - zatím neměřeno.
Dano Daniel
16.03.13,12:54
Prosim Vas vie niekto poradit ako mam naformatovat disk tak aby som mohol nahravat (nahravanie mi funguje vsetke funkcie) ale aj mat svoje filmy s netu ??? Mam Samsung smar TV led 6800 ES
luckalip
31.03.13,18:24
funguje to presne podľa tohto návodu, ďakujem za pomoc :)
Taserda
02.04.13,13:39
Ak niekto má LCD či PLAZMU kde nie je smart a možnosť prehrávania filmov môže to poriešiť za cca 105€. Existuje mini počítač ktorí sa zasunie do HDMI, má v sebe Android a USB vstup. DO má klávesnicu. Nechcem robiť reklamu ale s googlom sa to nájde (mini pc smart hdmi).
juboo
29.12.13,11:57
ja mam Smart TV Samsung UE40ES8000 podla toho navodu mi to funguje.... nahrava mi super.... , ale ak dam USB do pc že si zostriham zaznam tak mi ho už nechce načitat a chce zase formatovat ...no v TV mi ide ok...
erik555
29.12.13,12:20
ja mam Smart TV Samsung UE40ES8000 podla toho navodu mi to funguje.... nahrava mi super.... , ale ak dam USB do pc že si zostriham zaznam tak mi ho už nechce načitat a chce zase formatovat ...no v TV mi ide ok...
TV si naformatuje USB pamat na svoj format. Ten uz PC nenacita.
juboo
29.12.13,14:23
aha... takže mi je potom na nič...... kakže i nadalej budem použivat na strih dvd-recorder.... :(
nunenko
29.12.13,16:08
http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=50&t=4313
...ale či ti to pomôže? asi nie, ale televízor sa dá vylepšiť
juboo
29.12.13,17:55
TV mam už vylepšení....
nunenko
30.12.13,15:59
juboo
30.12.13,18:36
Nie , toto mam - http://www.mall.sk/tv-prislusenstvo/samsung-sek-1000xc.... ,ale toto čo si dal ty je čo ?
14pavol14
04.01.14,16:04
zdravim potreboval by som poradiť s mojim problemom
kupil som 3d, fullhd, led tv samsung 6 generacie a po pripojeny usb do tv všetko funguje pokial nechcem spustiť film poto sa mi televizor sam od seba vipne a zase zapne
ked pustim hudbu cez usb tak všetko funguje ako ma pokial nekliknem na film
prosim poradte niekto
vopred dakujem
julo24
12.02.14,21:16
cavte, mam dotaz k tomuto televizoru.

http://www.alza.sk/55-philips-55pfl7008k-cerna-d410215.htm

Ked daco nahrame cez menu na externy HDD, da sa to prehrat len 3 krat a potom uz nie (je tam taky obrazok ktory ukazuje ze ci este mozme alebo uz nie). Mame UPC CA modul, ale to s tym asi nesuvisi.

Da sa to nejako obist ???

Dalsia vec, ktora ma neskutocne nasrala je, ze v dnesnej dobe, ked ide elektronika milovymi krokmi dopredu, tento televizor ma neskutocnu vec - ked date nahravat film, neda sa prepnut nic ine, ale ho musite pozerat !!!!!!! To je nonsens, je to aj navode, ale sme si to nevsimli... Bezne na setoboxe nahravate aj 3 filmy a kukatre zatial nieco ine...

Tu sa da nahravat len jediny a aj to sa vtedy neda prepnut !!!!!!