kikuskkka
20.02.12,19:00
Chcela by som sa opýtať na vaše rady - milujem kvety, rastliny a pod....lenže som dosť lajdácka pestovateľka a preto by som rada pestovala u nás v paneláku nejaké nenáročné rastlinky - mám antúriu, ktorá mi celá ozelenela, kvety jednoducho zmizli, vyháňa mi už len listy....cez Vianoce som mala vianočnú ružu - no tá je pre mňa mimoriadne náročná a asi preto mi z nej zostali doma už len stonky, a mám aj orchideu, ktorej prestali rásť listy, stonku mi radili odcvaknúť, tak som spravila a orchideu som zrejme znehodnotila... mojim kvietkom sa teda u nás moc nedarí, poradíte mi nejakú peknú rastlinku, podľa všetkého aj takú čo by kvitla, rozmýšľala som nad Kalanchoe....a hlavne nenáročnú??? ďakujem za všetky rady!!!
bettylou
20.02.12,19:02
kaktusy
BIZAL
20.02.12,19:11
:D
osky
22.02.12,03:48
aj mna by zaujimali dake nenarocne kvety,nemusia byt zrovna kvitnuce.
izbove ,hlavne take,ktore nepotrebuju vela svetla,pretoze mam taku policku na kvietky,ale je dost daleko od okna,nie je vsak v tme.mam tam uz 3 kvety,este by som aspon dva potrebovala.poradite?
Stina
22.02.12,04:17
lopatkovec , môže byť na tienistom mieste, ale do poličky sa nezmestí
Dáša_
22.02.12,04:40
zelenec - ten vydrží fakt veľa
Valcake
22.02.12,17:12
...Aglaonema... je to veľmi nenáročný kvet a sú s rôznymi listmi, lenže ako lopatkovec.... nezmestí sa všade.
Zamiokulkas, lenže tiež je vysoký...
Chokma
22.02.12,18:37
Nie je zrovna najnenarocnejsia, ale ked som ich zacala pestovat, tak ani ja som nebola nejaka najskusenejsia a vyslo to, tak ja radim africku fialku, a kdyby neco, tak: http://www.porada.sk/t136297-africke-fialky-a-gloxinie.html :)
lujza.j
22.02.12,18:56
neviem ja si myslím, že ked zadávateľka témy nebude schopná v správnych intervaloch robiť kvetom zálievku tak ťažko niečo odporučiť. pre mňa je starostlivosť o kvety v správnej zálievke + správne-vhodné miesto, teplota štandard bytová. ja keby som mala miesto určite by som sa vrátila k fialkách sú úžasné:)
jahoszmsk
22.02.12,19:11
konope, dá sa na tom zarobiť.
ivuliatko
22.02.12,19:22
Zamiokulkas, je naozaj nenáročný. Nepotrebuje veľa svetla a prežije aj pri lajdáckej pestovateľke.

http://www.plantica.cz/fotky/c_foto_000322_000122.jpg
bjuty smis
22.02.12,19:23
feferonky, čili......je plno dekoratívnych druhov a máš aj úžitok.....
81janka
24.02.12,12:55
lopatkovec, potosovec, zelenec, fialky a zebríny - moja skúsenosť
Valcake
24.02.12,23:11
sisima
25.02.12,19:24
tiez som chcela odporucit fialky;) u mna nepotrebuju ziadnu starostlivost,vydrzia aj dlhsie nepolievanie, a furt mi kvitnú
sisima
25.02.12,19:28
Chcela by som sa opýtať na vaše rady - milujem kvety, rastliny a pod....lenže som dosť lajdácka pestovateľka a preto by som rada pestovala u nás v paneláku nejaké nenáročné rastlinky - mám antúriu, ktorá mi celá ozelenela, kvety jednoducho zmizli, vyháňa mi už len listy....cez Vianoce som mala vianočnú ružu - no tá je pre mňa mimoriadne náročná a asi preto mi z nej zostali doma už len stonky, a mám aj orchideu, ktorej prestali rásť listy, stonku mi radili odcvaknúť, tak som spravila a orchideu som zrejme znehodnotila... mojim kvietkom sa teda u nás moc nedarí, poradíte mi nejakú peknú rastlinku, podľa všetkého aj takú čo by kvitla, rozmýšľala som nad Kalanchoe....a hlavne nenáročnú??? ďakujem za všetky rady!!!

myslím. že by ste si na nete mala nastudovat co vase rastliny potrebujú a podla toho im vyhoviet ;) aj ja to tak robím, ked mám niečo nové... inak je jedno čo Vám kto poradí, ked nebudete vediet ako sa o to treba starat...
u mna najviac casu venujem orchideám, lebo ich mám dost a pri ponáraní či hnojení je to robota na pol dna :) o ostatné rastliny sa nijako špeciálne nestarám, obcas zabudnem poliat aj 2-3 týždne :)))) a to mám doma aj 2m kávovník, ktorý ide opat celý zakvitnúť :)...
sisima
25.02.12,19:28
mojej mame vykvitol :)
Valcake
27.02.12,00:10
....jééééj teraz vidím, že nič nevidím:eek::--- zmizol mi obrázok a to bolo ako Rodinné šťastie na vrchu s oranžovými, červenými či žltými guličkami.....
sisima
27.02.12,09:40
no to rodinné šťastie, tiež nie je pre každého... ja som mala zopár rokov 4ks, potom som šla na týždeň na dovču, a manžel mi 2ks total utopil... zhnili... a teraz pred koncom roka som opať po 2 rokoch šla od neho na týžden preč a opať, zabil posledné 2ks.. tentokrát ich usušil... :))))))))))))))))))))))))
Valcake
27.02.12,17:02
...máš pravdu, ja som už párkrát kúpila, ale nikdy viac, lebo ja rada polievam tiež:D
...http://img.flog.pravda.sk/2010/06/17/ljx_332144_m.jpgSoleirolia
http://www.youarentmymother.com/blog/images/nertera_pincushion.jpgNertera
To sú dve rozdielne rastlinky, ...