pwerka
21.02.12,07:22
Jedna sa o kupu auta ale v technickom preukaze je ako majitel zapisana leasingova spolocnost, predavajuci tvrdi ze leasing je ukonceny a ma doklad o ukonceni leasingu. Auto vsak na seba neprepisal pretoze vedel, ze ho bude predavat. V registri vozidiel (Asociacia leasingovych spolocnosti) na zaklade VIN cisla auto nie je registrovane. Ako postupovat ? Odhlasi ho na policii aj on kedze nie je vlastnik, len s dokladom o ukonceni leasingu? Da sa tomuto postupu doverovat ? Kde je mozne overenie ukoncenia leasingu?
bubkoch
21.02.12,08:23
Jedna sa o kupu auta ale v technickom preukaze je ako majitel zapisana leasingova spolocnost, predavajuci tvrdi ze leasing je ukonceny a ma doklad o ukonceni leasingu. Auto vsak na seba neprepisal pretoze vedel, ze ho bude predavat. V registri vozidiel (Asociacia leasingovych spolocnosti) na zaklade VIN cisla auto nie je registrovane. Ako postupovat ? Odhlasi ho na policii aj on kedze nie je vlastnik, len s dokladom o ukonceni leasingu? Da sa tomuto postupu doverovat ? Kde je mozne overenie ukoncenia leasingu?

ruky prec od neho !
auto treba kupovat od a platit len majitelovi, ktory je zapisany v TP ako majitel ... vsetko ostatne zavana podvodom
takze mu povedzte, ze auto kupite, az bude prepisane z lizingovky na neho ... prip. ze ste mu ochotny zaplatit prepis
bjuty smis
21.02.12,08:35
netreba hned strašiť....dá sa to predsa lahko overiť u leasingovky....nech si vybaví od nej splnomocnenie na prepis, ty si tu nej pre istotu ešte over a hotovo...
Žabinka
21.02.12,09:00
Jedna sa o kupu auta ale v technickom preukaze je ako majitel zapisana leasingova spolocnost, predavajuci tvrdi ze leasing je ukonceny a ma doklad o ukonceni leasingu. Auto vsak na seba neprepisal pretoze vedel, ze ho bude predavat. V registri vozidiel (Asociacia leasingovych spolocnosti) na zaklade VIN cisla auto nie je registrovane. Ako postupovat ? Odhlasi ho na policii aj on kedze nie je vlastnik, len s dokladom o ukonceni leasingu? Da sa tomuto postupu doverovat ? Kde je mozne overenie ukoncenia leasingu?
Leasingová spoločnosť ťa môže priamo splnomocniť na zápis vlastníka, ale pozor na lehoty. Všetky zmeny, týkajúce sa vozidiel je potrebné realizovať do 15 dní. Polícia rada dáva pokuty za nedodržanie lehoty. A tú pokutu budú vymáhať od teba pri zápise vlastníka. Nepíšeš, či sa jedná o zmenu držiteľa v okrese, alebo do iného okresu.
zrallok
21.02.12,09:13
určite to treba riešiť cez Leasingovku. Istota je istota. Ak žiadny relevantný doklad nehovorí o tom, že je majiteľ vozidla, tak potom to radšej rieš s aktuálnym majiteľom. Ak nie je zapísaný v TP, (prípadne nemá ani kúpnu zmluvu alebo nadobúdaciu zmluvu) potom oficiálne nie je majiteľom. Treba byť opatrný
pwerka
21.02.12,15:08
Leasingová spoločnosť ťa môže priamo splnomocniť na zápis vlastníka, ale pozor na lehoty. Všetky zmeny, týkajúce sa vozidiel je potrebné realizovať do 15 dní. Polícia rada dáva pokuty za nedodržanie lehoty. A tú pokutu budú vymáhať od teba pri zápise vlastníka. Nepíšeš, či sa jedná o zmenu držiteľa v okrese, alebo do iného okresu.

ide o prepis z jedneho okresu do druheho.
Splnomocnenie od leasingovky ma ale s datumom v roku 2011. Aj doklad o odkupeni vozidla. Vozidlo odkupil minuly rok ale ho na seba neprepisal. Pretoze ho chcel predavat ako auto po prvommajitelovi.
Mozes napisat blizsie o aku pokutu sa jedna a preco nebudu pokutovat jeho?
bjuty smis
21.02.12,16:51
to už nebude len pokuta, s autom bude treba ísť na kontrolu originality..
pwerka
21.02.12,17:04
to už nebude len pokuta, s autom bude treba ísť na kontrolu originality..

kupnu zmluvu budem mat s datumom napr. 1.3. auto sa odhlasi z evidencie na DI a ja ho prihlasim 5.3. v inom okrese. tak aky termin teda nedodrzim ?
bubkoch
22.02.12,08:28
to už nebude len pokuta, s autom bude treba ísť na kontrolu originality..

lehota 15 dni zacina plynut od ODHLASENIA auta, takze ak nebolo odhlasene z lizingovky, ziadna kontrola originality ani pokuta nehrozi
bjuty smis
22.02.12,15:36
lehota 15 dni zacina plynut od ODHLASENIA auta, takze ak nebolo odhlasene z lizingovky, ziadna kontrola originality ani pokuta nehrozi

no, ona píše :
Splnomocnenie od leasingovky ma ale s datumom v roku 2011. Aj doklad o odkupeni vozidla. Vozidlo odkupil minuly rok ale ho na seba neprepisal.

minulý rok to vozidlo už odkúpil....ja vychádzam z toho, že lízingovka nie je švagor fero z horného konca a ked vozidlo predá, aj ho odhlási...
ale najlepšie bude si to presne overiť....
bubkoch
22.02.12,16:02
no, ona píše :
Splnomocnenie od leasingovky ma ale s datumom v roku 2011. Aj doklad o odkupeni vozidla. Vozidlo odkupil minuly rok ale ho na seba neprepisal.

minulý rok to vozidlo už odkúpil....ja vychádzam z toho, že lízingovka nie je švagor fero z horného konca a ked vozidlo predá, aj ho odhlási...
ale najlepšie bude si to presne overiť....

a ja som si myslel ze lizingovky auta neodhlasuju, ze prave na to davaju to splnomocnenie ... :)