vrbovnica
21.02.12,07:50
Dobrý deň,
chcem sa informovať ohľadom ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2011, kde je zamestnávateľ povinný zaslať do zdravotnej poisťovne do 28.2.2012. Chcem sa spýtať ten ročný výkaz ZP sa dá urobiť aj v programe MRP - personalistika a mzdy? Lebo som to tam nikde nenašla ako to tam spraviť, alebo treba novšiu verziu?
Vopred ďakujem za informácie.
Anja111
21.02.12,07:47
Dobrý deň,
chcem sa informovať ohľadom ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2011, kde je zamestnávateľ povinný zaslať do zdravotnej poisťovne do 28.2.2012. Chcem sa spýtať ten ročný výkaz ZP sa dá urobiť aj v programe MRP - personalistika a mzdy? Lebo som to tam nikde nenašla ako to tam spraviť, alebo treba novšiu verziu?
Vopred ďakujem za informácie.


Dá sa urobiť v MRP... Výstupy - RZZP - Výkaz RZZP (2011). Ak to nemáš, stiahni si najnovšiu verziu.
vrbovnica
21.02.12,08:25
Dakujem velmi pekne za pomoc, tak nakoniec si musim stiahnut najnovsiu verziu :)
Stebielko
21.02.12,09:01
Ahoj. Na stránke MRP - otázky a odpovede je presne napísaný postup, ako postupovať pri ročnom výkaze ZP. Ja by som mala jednu otázku, pri ročnom zúčtovaní ZP sa pýta na typ výkazu. Všetkým mám dať typ výkazu A?
allyshia
21.02.12,09:28
Pekny den,
mam rovnaky uctovny program. Chcem sa len opytat, do toho zoznamu mi nezahrna zamestnancov, ktorych som pocas roka odhlasila, len aktualnych zamestnancov... Je to tak spravne? Alebo ma ten vykaz zahrnat vsetkych zamestnancov pocas roka v danej poistovni??? ... Velmi dakujem za odpoved...
Anja111
21.02.12,09:41
Pekny den,
mam rovnaky uctovny program. Chcem sa len opytat, do toho zoznamu mi nezahrna zamestnancov, ktorych som pocas roka odhlasila, len aktualnych zamestnancov... Je to tak spravne? Alebo ma ten vykaz zahrnat vsetkych zamestnancov pocas roka v danej poistovni??? ... Velmi dakujem za odpoved...
Nie je to správne. Musíš tam mať aj zam-cov, odhlásených zo ZP v priebehu roka.
Stebielko
21.02.12,10:13
Prosím Vás a ako je to teda s tými výkazmi. Keď zadám v MRP výpočet ročného zúčtovania, tak sa ma pýta na typ výkazu A, S alebo X. Jedna známa mi povedala, že každému treba dať výkaz typu A. Ale tu čítam, že ak mal zamestnanec viacej zamestnávateľov, tak sa jedná o typ S. Tak ako teda?
Marína
21.02.12,10:20
Stačí nahliadnuť do vysvetliviek (http://www.vszp.sk/files/tlaciva/preddavky/tpvykaz-preddavkov-poistne-13-vykaz-vysvetlivky.pdf).;)
Vyplňte príslušné písmeno vo štvorčeku:
N = nový (prvotný výkaz), ktorý podáva platiteľ poistného v riadnom vykazovacom termíne
O = opravný – je výkaz, ktorým sa opravuje celý prvotný výkaz, najneskôr do 31.5. prísl. roka
A = aditívny (rozdielový) – je výkaz, ktorým vykazujeme rozdiel v údajoch oproti novému výkazu, najneskôr do 31.5. prísl. roka
Anja111
21.02.12,11:18
Prosím Vás a ako je to teda s tými výkazmi. Keď zadám v MRP výpočet ročného zúčtovania, tak sa ma pýta na typ výkazu A, S alebo X. Jedna známa mi povedala, že každému treba dať výkaz typu A. Ale tu čítam, že ak mal zamestnanec viacej zamestnávateľov, tak sa jedná o typ S. Tak ako teda?
Mne to pripadá, ako by si sa pýtala na tlačivá RZ ZP, používané napr. vlani, a nie na Ročný výkaz RZZP, ktorý sa posiela do ZP za rok 2011...
Stebielko
21.02.12,11:39
V MRP každému naprv vystavím žiadosť a doklad o preddavkoch a potom každému vystavím ročné zúčtovanie. A práve tu pri ročnom zúčtovaní, ak si rozkliknem niektorého zamestnanca, tak sa mi zobrazí tabuľka Výber typu výkazu a tu sú tie typy A, S a X? Keďže robím toto ročné zúčtovanie po prvýkrát, tak Vás prosím o pomoc. Ďakujem.
Anja111
21.02.12,11:51
V MRP každému naprv vystavím žiadosť a doklad o preddavkoch a potom každému vystavím ročné zúčtovanie. A práve tu pri ročnom zúčtovaní, ak si rozkliknem niektorého zamestnanca, tak sa mi zobrazí tabuľka Výber typu výkazu a tu sú tie typy A, S a X? Keďže robím toto ročné zúčtovanie po prvýkrát, tak Vás prosím o pomoc. Ďakujem.
Ty sa pokúšaš robiť zam-com RZ ZP za rok 2011? Ak áno, tak to nerob, budú to robiť ZP. Ty musíš len poslať do každej ZP, v ktorej ste mali zam-cov v priebehu roka 2011, Ročný výkaz RZZP.
Stebielko
21.02.12,12:04
Aha, ďakujem.
Rasťo74
09.03.12,18:36
Potreboval by som od Vás radu či som povinný za zamestnancov poslať súhrnný výkaz týka sa to zamestnancov od nejakej výšky zárobku?? alebo všetkých bez rozdielu zárobku.
Ďakujem
Mila123
09.03.12,18:39
Potreboval by som od Vás radu či som povinný za zamestnancov poslať súhrnný výkaz týka sa to zamestnancov od nejakej výšky zárobku?? alebo všetkých bez rozdielu zárobku.
Ďakujem
za všetkých, kt. sú zamestnaní ...okrem dohodárov....
Rasťo74
09.03.12,19:23
Aká bude pokuta za podanie ktoré podám dnes t.j. o 9 dní neskôr??
Lubaba
09.03.12,19:54
http://www.zzz.sk/?clanok=11997

Každý platiteľ poistného je v zmysle zákona povinný plniť povinnosti v súvislosti s vykonávaním ročného zúčtovania. Zamestnávateľov, ktorí si povinnosť zaslať výkaz nesplnia v danom termíne, nahlásia zdravotné poisťovne úradu. Za nesplnenie povinnosti môže úrad platiteľovi uložiť pokutu až do výšky 3319 eur, pričom bude brať do úvahy závažnosť, čas trvania a dôsledky nesplnenia povinnosti.









(http://www.zzz.sk/?clanok=11997)