skyle
21.02.12,09:06
Dobry den,
od 1.9.2011 som bola zamestanana na 3 mesiace a od 1.12.2011 som zamestnana na rok na tej istej pozicii. (musela som prejst konkurzom behom tych 3 mesiacov). Moja vyplata je 580Eur v cistom. Dva roky si platim dobrovolne nemocenske poistenie z vymeriavacieho zakladu 980 eur.
V marci dojde k zmene, no nechavam si zaklad zhruba rovnaky. (Platim do vsetkych potrebnych fondov, ktore su potrebne po novom z rovnakeho zakladu.). Mala by som porodit v oktobri, ak bude vsetko v poriadku.
Moje otazky.
1. Bude sa mi ratat materska aj zo zamestania alebo iba z dobrovolneho nemocenskeho zamestania? Ak sa mi bude ratat aj zo zamestania aku vysku mi urcia, ked som v roku 2011 pracovala iba 4 mesiace?
2. Ak by bolo nutne a musela by som byt pred porodom na PN, bude to mat vplyv na moju matersku alebo materska mi ostane 65% z dobrovolneho za minuly rok?
3. Mozem nastupit 1.12 do prace na tu istu poziciu alebo musi to byt nova pozicia u toho isteho zamestnavatela, aby mi materska ostala?
4. Ak zena ostane tehotna do roka od porodu, aku vysku materskej jej vypocitaju pri druhom dietati? Ak chce dostat co najviac, je najlepsie vyjst do prace a potom napr. o mesiac nastupit na matersku? (Predpokladame, ze dobrovolne nemocenske si bude platit aj ked bude poberat matersku. Je to vobec mozne?)

Dakujem velmi pekne za pomoc.